• <
gryfia_70lat

Net Marine naprawi ORP Kaszub

jm

08.09.2021 21:04 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Net Marine naprawi ORP Kaszub  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Konflikty.pl / Wikipedia

Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o podpisaniu umowy z Net Marine – Marine Power Service. Stocznia naprawi korwetę ORP Kaszub.

Stocznia Net Marine – Marine Power Service wygrała przetarg na usługę naprawy ORP Kaszub. Oferta stoczni opiewała na 11,6 milionów zł brutto, z czego 5,1 miliona to zamówienie opcjonalne. Swoje oferty w przetargu złożyły także PGZ Stocznia Wojenna z Gdyni, Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego i Stocznia Remontowa Nauta. Net Marine zadeklarowało, że prace będą wykonane w Gdańsku, choć nie można wykluczyć, że poszczególne etapy będą prowadzone w różnych miejscach na terenie Trójmiasta.

ORP Kaszub to korweta zwalczania okrętów podwodnych, zwodowana w 1985 roku i służąca od 1987 roku. Aktualnie okręt jest częścią Dywizjonu Okrętów Bojowych 3. Flotylli Okrętów w Gdyni. ORP Kaszub ma ponad 82 metry długości, 10 metrów szerokości i 4,5 metra zanurzenia. Jest to pierwszy pierwszy zbudowany w Polsce oceaniczny okręt wojenny, a zarazem jedyna jednostka typu 620 („Kaszub”), choć w planach było wybudowanie od czterech do sześciu takich jednostek.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.