• <

Bezpieczne wybrzeże - nad morzem będzie więcej karetek

sons

02.06.2020 11:31 Źródło: radioszczecin.pl
Strona główna Bezpieczne wybrzeże - nad morzem będzie więcej karetek
Bezpieczne wybrzeże - nad morzem będzie więcej karetek - GospodarkaMorska.pl

W tym roku w sezonie letnim jeszcze bardziej niz zwykle powiększa się liczba zespołów ratownictwa medycznegona wybrzeżu. Dodatkowy ambulans już od 1 czerwca funkcjonuje w Świnoujściu. W pozostałych nadmorskich miejscowościach sezonowe wsparcie medyczne pojawi się 24 czerwca.

Ambulanse pojawią się jeszcze w Międzyzdrojach, Dziwnowie, Darłowie, Ustroniu Morskim, Mielenku i Pobierowie i pozostaną tam do końca sierpnia. To w sumie 7 karetek zaopatrzonych w profesjonalne zespoły ratownictwa medycznego

W każdej sezonowej karetce czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów będzie podstawowy zespół ratownictwa medycznego tj. dwóch ratowników medycznych lub ratownika medycznego i pielęgniarkę systemu.

W ubiegłym sezonie najczęstszymi powodami wezwań medyków były podtopienia, zatrucia alkoholem, udary słoneczne i urazy powstałe w wyniku bójek.

Z tego względu ważne jest by pamiętać już przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji, aby niewchodzenie do wody pod wpływem alkoholu.. Pogotowie można wzywać jedynie w poważnych sytuacjach, zagrażających życiu lub zdrowiu.

 

Źródło:
radioszczecin.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.