• <

Marynarze z pozytywnymi wynikami testów na COVID-19 na pokładzie kontenerowca Maersk Idaho

26.06.2020 14:26 Źródło: Gcaptain
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Marynarze z pozytywnymi wynikami testów na COVID-19 na pokładzie kontenerowca Maersk Idaho

Partnerzy portalu

Marynarze z pozytywnymi wynikami testów na COVID-19 na pokładzie kontenerowca Maersk Idaho - GospodarkaMorska.pl
fot. marinetraffic

Marynarze na pokładzie MV Maersk Idaho, pod banderą Stanów Zjednoczonych, z pozytywnym wynikiem przeszli testy na COVID-19, co uznano za pierwszy zgłoszony wybuch wirusa na amerykańskim statku komercyjnym.

Wg oświadczenia firmy żeglugowej, Maersk Line Limited, członek załogi został przyjęty do lokalnego szpitala z objawami przypominającymi zapalenie płuc, po przybyciu statku do Newark w stanie New Jersey 19 czerwca po transatlantyckiej podróży.

Od tego czasu żeglarz uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19 i pozostaje w szpitalu w stabilnym stanie.

„Kapitan statku poinformował, że marynarz nie był na lądzie od momentu dołączenia do statku w połowie kwietnia. Zanim dowiedział się o pozytywnym wyniku testu, statek wypłynął do Norfolk, gdzie zajął pozycję na kotwicowisku poza portem ”- oświadczył MLL.

Dodatkowe badania medyczne załogi wykazały, że dziewięciu dodatkowych członków załogi zostało zarażonych. Wszystkie dziewięć przypadków przebiega na razie bezobjawowo.

Maersk Idaho obecnie pozostaje zakotwiczony u wybrzeży Norfolk.

„Zgodnie z planem zatwierdzonym przez amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention (CDC), USCG, a także inne władze stanowe i lokalne, MLL wkrótce rozpocznie ewakuację obecnej załogi do miejsca kwarantanny, przeprowadzone zostanie odkażanie statku, na pokładzie umieszczona będzie nowa załoga, po czym rozpocznie się zawinięcia do portu, w celu przeprowadzenia operacji ładunkowej”- poinformował MLL.

Według strony internetowej MLL, 4658 TEU MV Maersk Idaho przybyło do Newark z Bremerhaven w Niemczech, po wcześniejszych wizytach w Rotterdamie i Antwerpii.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.