• <

Polacy bez medali w żeglarskich Mistrzostwach Świata

ew/pya.org.pl

17.02.2020 08:53 Źródło: własne
Strona główna Polacy bez medali w żeglarskich Mistrzostwach Świata
Polacy bez medali w żeglarskich Mistrzostwach Świata - GospodarkaMorska.pl

To nie były zbyt udane mistrzostwa świata dla polskich załóg klas 49er i 49erFX. Regaty zakończyły się dzisiaj w australijskim Geelong. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński jako jedyni awansowali do złotej grupy (TOP 25), ale wyścigi finałowe już nie były tak udane w ich wykonaniu i w efekcie nie udało im się awansować do wyścigu medalowego. Załoga 49er Team Przybytek & Kołodziński w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowana na miejscu 17.

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki nie mogli być z siebie zadowoleni po eliminacjach. Nie udało im się awansować do złotej grupy walczącej o medale. W grupie srebrnej rywalizującej o miejsca 25-50 pokazali jednak, że walczyć trzeba do samego końca. Dwa wygrane wyścigi, dwa kolejne w ścisłej czołówce dały załodze Buksak & Wierzbicki 49er Sailing awans na 27 miejsce w "generalce". Tuż za nimi, na miejscu 28 uplasowali się Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch. Trzeba przyznać, że młoda załoga może mieć powody do zadowolenia. Dla Mikołaja i Kuby był to pierwszy start w seniorskich mistrzostwach świata i widać było, że drzemie w nich duży potencjał.

W klasie 49erFX na miejscu 29 sklasyfikowane została załoga Melzacka&Loboda FXteam. Ola i Kinga świetne wyścigi przeplatały ze słabszymi i stąd też brak awansu do grupy złotej. Nierówne pływanie było zresztą bolączką wszystkich polskich załóg i jest to z pewnością element, nad którym trzeba popracować w perspektywie zbliżających się igrzysk olimpijskich.

Złote medale w klasie 49er, dzięki znakomitej końcówce regat wywalczyli faworyci, wielokrotni mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy, Peter Burling i Blair Turke. W klasie 49erFX po tytuł mistrzowski sięgnęły Hiszpanki, Tamara Echegoyen i Paula Barcelo, mistrzynie świata z roku 2016. W klasie Nacra 17, w której nie startowali Polacy, triumf odniosła załoga brytyjska John Gimson / Anna Burnet.

WYNIKI


https://49er.org/event/2020-world-championship/#49erresults

https://49er.org/event/2020-world-championship/#49erfxresults

https://nacra17.org/events/2020-world-championship/#result

Dziękujemy za wysłane grafiki.