• <

IMDG Tool - aplikacja o towarach niebezpiecznych w transporcie morskim

Strona główna IMDG Tool - aplikacja o towarach niebezpiecznych w transporcie morskim
IMDG Tool - aplikacja o towarach niebezpiecznych w transporcie morskim - GospodarkaMorska.pl

pc

04.10.2016 Źródło: własne

Poruszanie się po obszarze towarów niebezpiecznych w transporcie morskim nie jest zadaniem łatwym. Zmieniające się w cyklu dwuletnim obszerne przepisy prawne oraz trudność w ich interpretacji sprawiają, że wiedza pozostaje w rękach specjalistów. Zaradzić może temu IMDG Tool. To aplikacja mobilna (platforma Android dostępna w Google Play) o towarach niebezpiecznych IMO w transporcie morskim (IMDG Code 37-14).

Aplikacja jest dedykowana głównie do pracowników branży TSL oraz morskiej. Może być pomocna dla: spedytorów morskich, specjalistów ds. obsługi klienta i sprzedaży, wykładowców, studentów, służb ratowniczych, jak też innych osób zaangażowanych w czynności związane z obsługą towarów niebezpiecznych w transporcie morskim.

Korzyści

Aplikacja w prosty i szybki sposób daje możliwość wyszukania oraz identyfikacji towaru niebezpiecznego po numerze UN (nr UN) lub Prawidłowej Nazwie Przewozowej (PSN). Przedstawia także wszystkie podstawowe informacje o towarze niebezpiecznym zawarte w Rozdziale 3.2 IMDG Code (Dangerous Goods List), również w formie zinterpretowanej, prezentując wyniki na dwóch przyjaznych ekranach informacyjnych w zależności od potrzeb użytkownika (typy ekranów: DGL oraz uproszczony).

Codzienna praca

Korzystając z aplikacji, użytkownik ma natychmiastowy dostęp do podstawowych informacji z Dangerous Goods List w IMDG Code w swoim urządzeniu, offline, bez wertowania obszernych przepisów, w każdym miejscu i zawsze pod ręką (np. podczas rozmów handlowych czy operacyjnych, analizy zapytania klienta czy zlecenia transportowego, w momencie załadunku, w magazynie, w domu czy w pracy).
Aplikacja może służyć dodatkową pomocą na szkoleniach, kursach, wykładach (korzystanie offline np. podłączając tablet do rzutnika), jak też i w przygotowaniach do testów czy egzaminów.

Podsumowanie

Aplikacja IMDG Tool (również aplikacja ADR Tool oraz platforma internetowa adr-tool.com) pomaga w codziennej pracy, daje szybkie pierwsze spojrzenie na wybrany towar niebezpieczny. Pomaga w: codziennych decyzjach przy identyfikacji towaru niebezpiecznego, organizacji transportu, doborze nalepek ostrzegawczych na kontener, wypełnieniu dokumentu przewozowego, kontroli dokumentów czy dostarcza ogólnych informacji na miejscu zdarzenia z towarem niebezpiecznym. Narzędzie użyteczne w pracy zarówno dla początkujących, jak też i profesjonalistów, może być pomocne w korzystaniu z obszernych papierowych wersji przepisów.

Aplikacja jest w ciągłym udoskonalaniu oraz rozwoju.

IMDG Tool to druga aplikacja mobilna, po cieszącej się popularnością ADR Tool Dangerous Goods oraz darmowej platformie internetowej adr-tool.com.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33420,00 $ tona -0,79% 12 maj
 Cynk 2984,00 $ tona -0,67% 12 maj
 Aluminium 2474,00 $ tona -2,94% 12 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.