• <
siemens_gamesa_2022

Giganci żeglugowi dołączają do platformy TradeLens

PMK

18.10.2020 16:05
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Giganci żeglugowi dołączają do platformy TradeLens

Partnerzy portalu

Giganci żeglugowi dołączają do platformy TradeLens - GospodarkaMorska.pl
CMA CGM

Dwóch wiodących na świecie globalnych przewoźników kontenerowych: MSC Mediterranean Shipping Company i CMA CGM jest teraz w pełni zintegrowanych z platformą opartą na technologii blockchain - TradeLens.

Platforma TradeLens została opracowana wspólnie przez IBM i A.P. Moller - Maersk i uruchomiona w 2018 roku. Platforma wykorzystuje technologię blockchain do digitalizacji ręcznych i papierowych systemów w całym łańcuchu dostaw. Od momentu uruchomienia platforma rozrosła się i obejmuje ponad 175 organizacji, w tym dziesięciu przewoźników oceanicznych, i obejmuje dane z ponad 600 portów i terminali. System już prześledził 30 milionów przesyłek kontenerowych, 1,5 miliarda wydarzeń i około 13 milionów opublikowanych dokumentów.

MSC i CMA CGM, odpowiednio drugi i czwarty przewoźnik na świecie pod względem pojemności TEU, dołączą jako „fundamenty platformy, odgrywający rolę w rozszerzaniu ekosystemu i operacji platformy, w tym odgrywając kluczowe role jako „walidatorzy” w sieci blockchain – czytamy w komunikacie prasowym MSC.

- Ponad stu członków zaufało sieci TradeLens i dzięki temu zyskuje większą przejrzystość i prostotę w przemieszczaniu towarów. Wspólnie dążymy do celu, jakim jest modernizacja światowych ekosystemów handlowych - powiedziała Bridget van Kralingen, wiceprezes IBM.

Według Maersk, dostawa mrożonych towarów z Afryki Wschodniej do Europy obecnie musi przejść przez ręce prawie 30 osób i organizacji oraz obejmować ponad 200 różnych rodzajów komunikacji. Dokumentacja i biurokracja stanowią nawet jedną piątą całkowitego kosztu transportu kontenera.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.