• <
siemens_gamesa_2022

Epidemia wirusa zatrzymuje budowę statków w norweskiej stoczni

PMK

11.10.2020 20:45
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Epidemia wirusa zatrzymuje budowę statków w norweskiej stoczni

Partnerzy portalu

Epidemia wirusa zatrzymuje budowę statków w norweskiej stoczni - GospodarkaMorska.pl
Hayvard Group

Urzędnicy przedłużyli czasowe zamknięcie stoczni Havyard w Leirvik w Norwegii do co najmniej 19 października po tym, jak więcej pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Wszystkie działania stoczni zostały pierwotnie zamknięte 30 września po tym, jak cztery osoby uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa. 2 października Havyard powiedział, że u 17 osób z 200 przebadanych zdiagnozowano wirusa.

Według Havyarda na dzień dzisiejszy liczba przypadków wzrosła do 75 z 495 przebadanych.

- Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa i przejąć kontrolę nad sytuacją, gmina Hyllestad postanowiła dziś, zgodnie z ustawą o kontroli zakażeń, zamknąć działalność stoczni do 19 października tego roku. Decyzja ta może zostać przedłużona, aż do momentu, gdy ponowne otwarcie produkcji jest uważane za bezpieczne - powiedział Havyard w oświadczeniu.

Stocznia w Leirvik w Norwegii należy do New Havyard Ship Technology AS, spółki zależnej Havyard Group ASA. Według strony internetowej firmy, stocznia buduje około czterech do sześciu nowych statków rocznie i zatrudnia 400 do 500 pracowników i podwykonawców.

Według strony internetowej Havyard buduje obecnie sześć statków, w tym trzy statki do przewozu żywych ryb i trzy statki obsługujące farmy wiatrowe (SOV).

Przedłużone przestoje prawdopodobnie doprowadzą do opóźnień w dostawach, a wszelkie opóźnienia będą zależały od zakresu wyłączenia i środków, które można wdrożyć, aby nadrobić stracony czas produkcji.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.