Ośrodek
rejestracji migrantów na Lampedusie jest znów przepełniony, ale jeszcze
- jak się podkreśla - mniej niż we wrześniu, kiedy pękał w szwach, gdy
przyjęto tam jednocześnie 1200 osób. Miejsc jest zaś 200.
Obecnie przebywa tam około 800 migrantów: 728, którzy przypłynęli od soboty na pokładzie 27 łodzi, oraz 70, którzy zeszli z pokładu następnych pięciu jednostek w niedzielny wieczór.
Wszyscy migranci poddawani są od razu testom na obecność koronawirusa i kierowani na kwarantannę na przeznaczonym do tego statku stojącym na redzie. Już na pokładzie dzieleni są na tych, którzy są zakażeni i zdrowi.
Trwa również napływ migrantów na południowe wybrzeża Sardynii. Przypływają tam głównie Algierczycy.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty