433 migrantów przybyło w sobotę w ciągu kilku godzin na włoską wyspę Lampedusa. Większość z nich stanowią Tunezyjczycy. Wszyscy przybysze trafią na kwarantannę, którą odbędą na statku. To nowa, po przerwie, fala migracyjna na tę małą wyspę.
Migranci przypłynęli na pokładzie 15 małych łodzi. Na każdej było od 9 do 55 osób, także kobiety i dzieci.
Na lądzie zostali przejęci przez karabinierów, którzy odprowadzili ich do punktu rejestracji , tzw. hot spotu. W ostatnich dniach był on pusty, bo ludzie przybyli wcześniej po kwarantannie zostali przewiezieni na Sycylię.
W niedzielę oczekiwany jest na Lampedusie następny statek, na którym migranci będą przechodzić obowiązkową kwarantannę.
Ponieważ Tunezyjczycy nie mają prawa ubiegać się we Włoszech o azyl, są odsyłani do kraju pochodzenia.(PAP)
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami