• <
smartre_2023

Eksplozja na statku wsparcia offshore. Są ranni

18.11.2022 15:17 Źródło: FleetMon
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Eksplozja na statku wsparcia offshore. Są ranni

Partnerzy portalu

Eksplozja na statku wsparcia offshore. Są ranni - GospodarkaMorska.pl
Asso

Sprężarka powietrza eksplodowała na pokładzie statku wsparcia offshore Athena, który przebywał w Porcie Hawr we Francji. Dwóch członków załogi uległo obrażeniom i zostały odwiezionych do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce podczas testu sprzętu, który będzie wykorzystywany w ramach przemysłu morskiego. Odbywało się to wieczorem, 17 listopada. W trakcie testu doszło do awarii, co doprowadziło do wybuchu i poważnego uszkodzenia sprężarki, prawdopodobnie odłamkowania. Nie doszło przy tym do zaprószenia ognia, ani tym bardziej pożaru. Na razie nieznane są przyczyny awarii.

Statek Athena przeznaczony jest do prac podczas inwestycji offshore, m. in. dostarczając wyposażenie do powstających farm wiatrowych. Został zbudowany w 2013 roku w Singapurze i przeznaczony do prac budowlanych w branży offshore. Ma długość 111,2 metrów i 25 metrów szerokości. Jego nośność wynosi 5200 ton. Załoga może liczyć 100 osób. Jest przeznaczony do prowadzenia działań podmorskich i wsparcia ekip nurków pracujących pod wodą. Ma wyposażenie do układania kabli i napraw obsługi zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych (remotely operated vehicle, ROV), prowadzenia pomiarów oraz działań konserwacyjnych (intervention and maintenance, IMR). Należy do spółki Asso, która od lat jest aktywnie zaangażowana w działalność offshore i nearshore od momentu powstania. Zajmuje się instalacją wyposażenia morskiego oraz służy jako dostawca rozwiązań technologicznych dla firm realizujących przedsięwzięcia morskie.

Planowano wypłynięcie jednostki na morze miało nastąpić 18 listopada, lecz z powodu incydentu oraz uszkodzeń zostało to odłożone na czas nieokreślony. Obecnie wciąż stoi ona w porcie.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.