• <
siemens_gamesa_2022

Chrzest wielofunkcyjnego pontonu „Finomar 1”

20.10.2020 10:45 Źródło: PRS
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Chrzest wielofunkcyjnego pontonu „Finomar 1”

Partnerzy portalu

Chrzest wielofunkcyjnego pontonu „Finomar 1” - GospodarkaMorska.pl
fot. PRS

W miniony piątek, 16 października 2020 r., odbył się chrzest innowacyjnej jednostki "Finomar 1". Jest to Wielofunkcyjna Pływająca Pochylnia Pontonowa - posłuży do budowy, wodowania i transportu kadłubów statków i ich elementów oraz innych wielkogabarytowych konstrukcji.

W uroczystości chrztu jednostki wziął udział Dyrektor Pionu Okrętowego PRS S.A., Grzegorz Pettke, który publicznie potwierdził armatorowi, że jednostka jest w pełni bezpieczna i przyjazna dla środowiska. To zaświadcza wydane przez PRS Świadectwo Klasy, które podsumowuje przeprowadzony przez PRS nadzór nad budową i przegląd końcowy. Matką chrzestną jednostki została Beata Kordecka, zastępca dyrektora spółki Finomar.

Inspektorzy Placówki PRS w Szczecinie nadzorowali budowę jednostki na bazie dokumentacji technicznej zatwierdzonej przez inspektorów i specjalistów technicznych Centrali PRS S.A . w Gdańsku. Innowacyjność jednostki dotyczy przede wszystkim, opatentowanego przez właściciela pontonu, sposobu przemieszczania obiektów z nabrzeża na pływającą pochylnię i odwrotnie, z możliwością przechylania całości celem łagodnego posadowienia (zwodowania) oraz operowania na zbiornikach o stosunkowo niewielkiej głębokości.
PRS nadał półzanurzalnej jednostce klasę * K PONTOON (L4), dopuszczając tym samym do przewozu kadłuba lub jego części, na pokładzie jednostki.

Długość całkowita Pochylni Pontonowej to 46m, szerokość 18m, wysokość do pokładu głównego 4,3m, tonaż 970GT.

Gospodarka Morska
fot. PRS

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.