• <

BigData i offshore: TrueOcean uruchamia platformę cyfrowych danych z badań podmorskich

bk

01.11.2022 19:33
Strona główna BigData i offshore: TrueOcean uruchamia platformę cyfrowych danych z badań podmorskich
BigData i offshore: TrueOcean uruchamia platformę cyfrowych danych z badań podmorskich - GospodarkaMorska.pl
Fot. TrueOcean

Firma TrueOcean, specjalizująca się w geoinformacji podwodnej, uruchomiła nową platformę cyfrową, która ujednolica formaty danych z badań podwodnych.

Według TrueOcean platforma smart marine data platform (MDP) przyspiesza transformację danych morskich pozyskanych przez czujniki podwodne, w tym echosondy wielowiązkowe i systemy pokrewne, w możliwe do wykorzystania, łatwo dostępne informacje i wgląd za pośrednictwem chmury.

- Wiele firm nadal używało dysków twardych, aby przenieść dane sondażowe na ląd do analizy. Może to zająć tygodnie, zanim wyniki będą dostępne, jednak zmieniający się krajobraz morskiej energetyki wiatrowej wymaga znacznie szybszego i bardziej zwinnego podejścia do pozyskiwania i zarządzania danymi morskimi - powiedział Jann Wendt, założyciel TrueOcean.

- Nasza platforma oferuje to rozwiązanie teraz i jest gotowa do odblokowania nowych oszczędności i modeli biznesowych, gdy autonomiczne pojazdy zaczną dostarczać wykładniczo więcej danych przy ułamku dzisiejszych kosztów w ciągu najbliższych kilku lat - dodał Wendt.

Mówi się, że platforma została zaprojektowana w celu wspierania wewnętrznej współpracy i usprawnienia projektów inżynierii podwodnej i konserwacji poprzez umożliwienie łatwego udostępniania informacji i wglądu uprawnionym interesariuszom.

TrueOcean oświadczył, że może radykalnie skrócić przejście od danych do możliwego do wykorzystania wglądu dzięki MDP, które umożliwia dostęp do danych z podwodnych czujników w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Ponadto automatyczna analityka platformy poprawia jakość i prezentuje wyniki w ramach standardowych parametrów, więc interesariusze nie są zobowiązani do zakupu wielu pakietów oprogramowania.

- Przyjęliśmy całkowicie agnostyczne podejście technologiczne polegające na tym, że dane z dowolnych czujników podwodnych mogą być bezpośrednio przesyłane do naszej platformy, gdzie są bezpiecznie przechowywane w utrzymywanej i zabezpieczonej przestrzeni danych, która zapewnia również pełne możliwości zarządzania i przetwarzania. Stąd jest on dostępny dla wszystkich interesariuszy projektu zgodnie z nadanymi uprawnieniami - powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny TrueOcean, Frithjof Hennemann.Źródło: offshore-energy.biz, trueocean.io
Dziękujemy za wysłane grafiki.