• <

Wynik wyszukiwania - "big data" - Wiadomości

Raportowanie ESG: diabeł tkwi w szczegółach - wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem

O wyzwaniach związanych z raportowaniem ESG rozmawiamy z radcą prawnym z Legal Marine, Mateuszem Romowiczem.
08.10.2023

Morska energetyka wiatrowa w Europie łapie wiatr w śmigła i nadrabia zaległości. Szanse dla polskich producentów

Na akwenach wokół państw europejskich w pierwszej połowie 2023 r. zbudowano instalacje, które zapewnią kolejne 2,1 GW nowej energii z morskiej energetyki wiatrowej. Inwestycje w morską energetykę wiatrową wracają do normy, ale wciąż są zaległości do nadrobienia, w tym w potencjale i organizacji łańcucha dostaw – informuje WindEurope w najnowszym raporcie. Są więc szanse dla polskich producentów, by uzupełnili moce produkcyjne dla dynamicznie rozwijającej się branży.
20.08.2023

Raportowanie ESG dla branży morskiej z drugim dnem?

Z uwagi na fakt, iż coraz większe emocje w branży morskiej rodzi raportowanie ESG w niniejszej publikacji zostaną szczegółowo przeanalizowane regulacje dotyczące sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju. Warto zaznaczyć, iż w praktyce ta kwestia może dotyczyć każdego przedsiębiorcy, dokonującego transakcji na terenie UE.
18.08.2023

Digital Baltic: Przewaga regionalna oparta na danych - gromadzenie, łączenie i wymiana danych

Podczas trzeciego, ostatniego panelu podczas konferencji "Digital Baltic - Towards common security" jego uczestnicy roztrząsali zagadnienie wykorzystania najnowszych rozwiązań służących gromadzeniu danych z wielu źródeł, narzędzi do ich analizy, a także sprawnej wymiany danych i zapewnianej im ochrony w ramach cyberbezpieczeństwa.
28.06.2023

500 ryzyk w offshore wind to 500 szans na wdrożenie innowacji (RELACJA)

Innowacje mogą być szansą na zaangażowanie polskich podmiotów w łańcuch dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, ale też na skok technologiczny do standardów światowych – wynika z dyskusji branżowych poruszonych podczas „Konferencji Offshore Wind – Ryzyka, Finansowanie, Bezpieczeństwo”, która odbyła się w Sopocie 6-7 marca. Patronem medialnym wydarzenia był portal GospodarkaMorska.pl.
08.03.2023

Mingyang tworzy "najdłuższą na świecie" łopatę do morskiej turbiny wiatrowej. Tajfuny będą jej niestraszne

Chiński producent turbin wiatrowych Mingyang Smart Energy zakończył produkcję pierwszej łopaty dla morskiej turbiny wiatrowej MySE 16-260, o średnicy wirnika wynoszącej 242 metry.
19.12.2022

BigData i offshore: TrueOcean uruchamia platformę cyfrowych danych z badań podmorskich

Firma TrueOcean, specjalizująca się w geoinformacji podwodnej, uruchomiła nową platformę cyfrową, która ujednolica formaty danych z badań podwodnych.
01.11.2022

Główne trendy w logistyce 2022. Serwisy liniowe do poprawy

Działające w sytuacji gwałtownych zakłóceń w systemach logistycznych firmy bronią się, wprowadzając na szeroką skalę nowe rozwiązania organizacyjne i technologie.
05.05.2022

Fit for 55 w opakowaniu. Informatyczne narzędzia w dekarbonizacji żeglugi. Polska ma potencjał

Marine Digital oraz ClassNK udostępniły niedawno armatorom bezpłatny próbny dostęp oprogramowania do wykorzystania przez operatora żeglugowego systemu zapewniającego optymalizację rejsów i minimalizację emisji szkodliwych substancji. Informatyzacja flot nabrała tempa i nie zatrzyma jej nawet zagrożenie cyberatakami.
18.04.2022

Reasekuranci morscy się reasekurują. Będzie drożej ale bezpieczniej dla morskiego biznesu

Ubezpieczenia statków wzrosną nawet o 55 procent. International Group Pooling i GXL Reinsurance podpisały umowę dotyczącą reasukuracji ubezpieczeń na 2022 r. Zapłacą armatorzy.
28.12.2021

Port Yantian buduje nowy terminal kontenerowy

Głębokowodny port Yantian w Shenzen w prowincji Guangdong w Chinach rozpoczął budowę nowego terminala kontenerowego.
15.12.2021

Shanghai Electric uruchamia turbinę Petrel Platform SEW11.0-208 o mocy 11 MW z napędem bezpośrednim

Spółka Shanghai Electric poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego najnowszego modelu morskiej turbiny wiatrowej, platformy Petrel SEW11.0-208. Odbyło się to na forum poświęconym „zerowej emisji dwutlenku węgla”, na które zaproszono liderów chińskiego przemysłu energetyki wiatrowej, aby zaprezentowali oni możliwości w kontekście zaangażowania Chin w redukcję emisji dwutlenku węgla.
17.10.2021

Hiszpański start-up opracował platformę do monitorowania zanieczyszczeń w morzach i oceanach

Co roku do mórz i oceanów trafia ok. 8 mln ton plastiku. Do 2050 roku w wodach może pływać więcej sztucznych odpadów niż ryb – alarmuje Fundacja MARE.
21.07.2021

Cyberbezpieczeństwo w przemyśle morskim

Przemysł morski staje się coraz bardziej zależny od zaawansowanych technologii. Transformacja cyfrowa wpływa praktycznie na wszystkie elementy tego sektora, od całych systemów po pojedyncze urządzenia.
14.06.2021

Statki 5R dla polskich portów, offshore, żeglugi śródlądowej i na eksport

Już niedługo małe jednostki bezzałogowe będą wykorzystywana we Francji na wybranych akwenach portowych i morskich, a może nawet śródlądowych. Takie rozwiązania można również wdrożyć w Polsce.
23.05.2021

Przemysł 4.0 szansą na wyjście Polski z pandemicznego kryzysu

– Transformacja cyfrowa przemysłu to nasz as w rękawie, ponieważ Polska ma ogromny potencjał. Jeśli odważnie zagramy tą kartą, to nasza gospodarka szybko odrobi straty po pandemii koronawirusa i możemy też stać się liderem reindustrializacji w Europie – mówi Dawid Solak z Platformy Przemysłu Przyszłości. Jak wskazuje, pandemia COVID-19 okazała się katalizatorem, który skłonił polskie firmy do przyspieszenia cyfrowej transformacji, ale nadal jedną z głównych barier dla tego procesu pozostaje brak pracowników o odpowiednich kompete
18.02.2021

Bank Światowy - Port musi być smart

Rewolucja informatyczna w portach i biznesie morskim jest jednym z wiodących trendów, który wpłynął na logistykę morską - wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Bank Światowy we współpracy z International Association of Ports and Harbors (IAPH).
23.01.2021

PKN ORLEN i NCBR wesprą innowacyjne projekty

PKN ORLEN oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisały list intencyjny dotyczący wspólnej organizacji i finansowania różnych koncepcji konkursów grantowych o charakterze badawczo-rozwojowym. Efektem tych działań będzie zwiększenie skali wdrożeń przemysłowych i innowacyjnych rozwiązań w Grupie ORLEN, zgodnie z przyjętą strategią ORLEN2030. Dla NCBR współpraca z PKN ORLEN to kolejny duży krok w realizacji strategii Centrum, odpowiadającej m.in. na politykę Europejskiego Zielonego Ładu.
22.01.2021

Shippeo, europejski lider w zakresie widoczności transportów w czasie rzeczywistym, wkracza na polski rynek

Na polski rynek transportu i logistyki wkracza wiodące rozwiązanie z zakresu widoczności łańcuchów dostaw. Shippeo wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, aby zapewnić podgląd transportów w czasie rzeczywistym. Platforma umożliwia śledzenie przesyłek i procesów logistycznych na żywo oraz precyzyjne szacowanie czasu ich dotarcia (ETA). Algorytmy uwzględniają ponad 200 parametrów danych, w tym warunki pogodowe, natężenie ruchu i wpływ trwającej pandemii. Ta technologia to wiele wymiernych korzyści dla spedytorów, przewoźników i
04.11.2020

Cyfryzacja branży morskiej przyspieszona przez Covid-19

Ostatnie miesiące pokazały jak dużym wyzwaniem dla przemysłu morskiego jest wprowadzenie narzędzi oraz rozwiązań cyfrowych, co zostało wymuszone pandemią Covid-19. Wspomniana cyfryzacja obejmuje wszystkie nowe technologie, które mają na celu zwiększenie wydajności oraz bezpieczeństwa procesów transportowych.
05.10.2020

Logistyka jako barometr gospodarki?

Wysoka liczba zakłóceń w łańcuchach dostaw w wyniku pandemii Covid-19 spowodowała, że operatorzy logistyczni oraz ich klienci musieli zewrzeć szyki i znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji. Działania wymagały szybkich decyzji i były dla operatorów doskonałym sprawdzianem elastyczności i szybkości podejmowania decyzji. O bieżących wyzwaniach dla branży logistycznej i przemysłu, wykorzystaniu informacji z łańcuchów dostaw do badania koniunktury oraz o najtrudniejszym dniu dla logistyki po wybuchu pandemii rozmawiamy z Rafałem KRAJE
15.09.2020

Pojawienie się koronawirusa przyspieszy automatyzację rynku pracy

Pandemia koronawirusa położyła się cieniem na globalnej gospodarce. Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, konieczne było ograniczenie pracy w części zakładów przemysłowych oraz zamknięcie linii produkcyjnych. Ubocznym efektem restrykcji pandemicznych będzie wzrost zainteresowania technologiami z branży automatyzacji, w tym robotami wyspecjalizowanymi w wykonywaniu zadań zlecanych do niedawna fizycznym pracownikom.
22.06.2020

MR: 2 mln zł dla firm na zwiększenie poziomu cyfryzacji

Od 4 do 30 czerwca firmy z sektora MŚP będą mogły składać wnioski w konkursie „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”. W ramach projektu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przewidziała sto nagród finansowych w wysokości 20 tys. zł. Konkurs jest finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
03.06.2020

Shanghai Electric przyspiesza proces cyfryzacji przemysłowej poprzez modernizację platformy SEunicloud

Shanghai Electric, jeden z największych na świecie producentów i dostawców energii elektrycznej oraz urządzeń przemysłowych, zapowiada modernizację platformy rozwiązań cyfrowych SEunicloud w celu przyspieszenia procesu ewolucji prac oraz wyposażenia w nowe narzędzia i sprzęt.
01.06.2020

Jakie będą magazyny przyszłości?

Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, w ramach serii filmów Future Talks by Colliers opublikowała czwarty odcinek pt. Magazyny przyszłości. Zaproszeni eksperci wypowiadają się w nim m.in. na temat wyglądu powierzchni magazynowych jutra, wykorzystywanych w nich nowoczesnych technologii oraz tego, jak zmieni się rola pracujących tam ludzi. Film jest dostępny na blogu Colliers International – Human Centered.
04.12.2019

Japońska firma wprowadza innowacyjne systemy cyberbezpieczeństwa na swoich jednostkach

Japońska firma żeglugowa NYK i norweski dostawca morskich platform cyfrowych Dualog podpisały długoterminową umowę dotyczącą badań przemysłowych i cyfrowych projektów rozwojowych, dofinansowywanych z norweskiego funduszu rządowego.
22.11.2019

Expose Premiera: wprowadzimy tzw. estoński CIT dla mikro i małych firm

Wprowadzimy tzw. estoński CIT dla mikro i małych firm, czyli przesunięcie poboru podatku na moment wypłaty zysku przez spółkę - mówił we wtorek w expose premier Mateusz Morawiecki.
19.11.2019

Abu Dhabi Ports łączy siły z Etisalatem, by pracować nad cyfryzacją swoich portów

Platforma Maqta Gateway, należąca do Abu Dhabi Ports, podpisała list intencyjny z dostawcą usług telekomunikacyjnych Etisalat w celu umożliwienia łączności i wprowadzenia innowacji cyfrowych w obiektach portowych.
30.10.2019

Morawiecki: Wyższe marże firm pozwolą podnieść płace pracowników

Dzięki trwającej obecnie czwartej rewolucji technologicznej możemy ominąć pewne etapy rozwoju gospodarczego, żeby za kilka lat polskie firmy mogły realizować wyższe marże co przełoży się na wyższe płace dla pracowników - mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek w Jasionce na Kongresie 590.
08.10.2019

GEFCO świętuje 20 lat działalności w Polsce

Ponad 45-krotny wzrost obrotów od początku działalności oraz udana transformacja od firmy logistycznej dla branży motoryzacyjnej do operatora logistycznego z kompleksową ofertą w zakresie logistyki łańcucha dostaw. To mocne strony GEFCO Polska, która obchodzi swoje 20-lecie działalności. Wsparcie globalnej Grupy GEFCO oraz lokalne inwestycje, wzrost liczby klientów i wdrażanie nowych technologii potwierdzają duże znaczenie naszego rynku i chęć dalszej ekspansji biznesowej GEFCO w Polsce.
26.09.2019

Krynica: Ruszyło „polskie Davos”

Przedstawieniem „Raportu Forum Ekonomicznego: Europa Środkowo-Wschodnia wobec globalnych trendów: gospodarka, społeczeństwo i biznes raport” rozpoczęło się we wtorek „polskie Davos” w Krynicy-Zdroju.
03.09.2019

Japońskie firmy będą pracować nad projektami związanymi z pełni elektrycznymi statkami

Japońskie Mitsui O.S.K. Lines (MOL) połączyło siły z rodzimymi firmami Asahi Tanker, Exeno Yamamizu Corporation i Mitsubishi Corporation, by skupić się na rozwoju bezemisyjnych statków napędzanych elektrycznie.
07.08.2019

Wiceszef MON: Wdrażamy i realizujemy program cyber.mil.pl w siłach zbrojnych

Wdrażamy i realizujemy program cyber.mil.pl w siłach zbrojnych - zapewniał we wtorek wiceminister MON Tomasz Zdzikot, który wziął udział w Warszawie w konferencji wiceministrów "Polska Przyszłości".
12.06.2019

Automatyzacja i analiza danych przyszłością transportu?

Optymalizacja procesów, redukcja obciążeń administracyjnych czy zwiększenie przepływu pracy to główne powody inwestycji w rozwiązania zaawansowane technologicznie. W osiągnięciu tych celów ma pomóc postępująca automatyzacja i cyfryzacja, a także wykorzystanie w branży transportowej Big Data.
25.04.2019

Wärtsilä: nowy wymiar serwisów na statkach

Cyfryzacja znacząco wpływa na możliwości udzielenia wsparcia technicznego na statkach. Umożliwia wprowadzenie na rynek zupełnie nowego rodzaju usług, wykorzystujących Big Data i zaawansowaną analizę danych. Dzięki temu armatorzy mogą zwiększyć wydajność i zoptymalizować koszty. Wärtsilä z powodzeniem odnajduje się na cyfrowym rynku i wprowadza nowy wymiar naprawy i konserwacji jednostek.
18.03.2019

Space3ac - dziesiesięć startupów z zagranicy rozpoczęło akcelerację w Gdańsku

Dziesięć startupów z Argentyny, Belgii, Czech, Niemiec, Estonii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Korei Południowej oraz USA bierze udział w akceleratorze Space3ac, organizowanym przez firmę Blue Dot Solutions w ramach programu Poland Prize Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
12.03.2019

Emilewicz: W połowie marca poznamy lokalizację Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

W okolicach 15 marca poinformujemy o wyborze lokalizacji Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości - powiedziała w środę PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Trwają prace nad statutem Fundacji, która ma być ulokowana poza Warszawą.
27.02.2019

Akcelerator Space3ac szuka 60 startupów tworzących rozwiązania dla dużych firm

Rozpoczynająca się właśnie piąta już edycja akceleratora Space3ac organizowana jest przez gdańską firmę Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W trzech rundach do akceleratora zostanie przyjętych w sumie około 60 startupów z całej Polski.
07.02.2019

Ekspertka: Przemysł i biznes coraz częściej będą sięgać po technologie cyfrowe

W 2019 r. prognozowany jest dalszy dynamiczny rozwój takich technologii cyfrowych jak: internet rzeczy, sztuczna Inteligencja, big data czy rzeczywistość rozszerzona. Wydaje się, że coraz bardziej po te technologie będzie sięgać przemysł i biznes – mówi PAP dr Dominika Kaczorowska-Spychalska z Uniwersytetu Łódzkiego.
07.02.2019

Prezydent podpisał ustawę Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Podstawowym celem Platformy Przemysłu Przyszłości jest doprowadzenie do transformacji krajowego przemysłu do poziomu określanego, jako Przemysł 4.0, a w następstwie wzrost produktywności polskich przedsiębiorstw - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.
28.01.2019

Ociepa: Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości zostanie powołana w I kwartale tego roku

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości zostanie powołana w I kwartale tego roku - powiedział w środę wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Dodał, że jej siedzibą nie będzie Warszawa.
23.01.2019

Sejm za poprawkami Senatu do ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

Sejm opowiedział się w czwartek za poprawkami Senatu do ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która ma pomóc polskiej gospodarce w dostosowaniu się do wyzwań związanych z czwartą rewolucją przemysłową. Źródłem finansowania Fundacji mają być m.in. zbiórki publiczne.
17.01.2019

Senat zgłosił poprawki do ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

Senat zgłosił w czwartek poprawki do ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która ma pomóc polskiej gospodarce w dostosowaniu się do wyzwań związanych z czwartą rewolucją przemysłową. Jedna z nich zakłada, że źródłem finansowania Fundacji będą zbiórki publiczne.
21.12.2018

Sejm za ustawą o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości

Sejm uchwalił w piątek ustawę o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która ma pomóc polskiej gospodarce w dostosowaniu się do wyzwań związanych z czwartą rewolucją przemysłową.
14.12.2018

Projekt ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości trafi pod obrady rządu

Rząd ma się zająć we wtorek projektem ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Ma ona pomóc polskiej gospodarce w dostosowaniu się do wyzwań związanych z czwartą rewolucją przemysłową.
22.10.2018

Jedyny Uniwersytet Morski w Polsce – wywiad z prof. Januszem Zarębskim

Od 1 września Akademia Morska jest już Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Jest to zmiana prestiżowa, podnosząca rangę uczelni w światowych i europejskich rankingach. Uroczystość związana ze zmianą nazwy odbyła się 5 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a rektor uczelni, prof. Janusz Zarębski, opowiedział nam o tym, co oznacza ta zmiana oraz jakie wyzwania stawia przyszłość przed Uniwersytetem Morskim.
10.10.2018

Współpraca Portu Gdańsk z Rotterdamem

Dynamiczny rozwój, otwieranie się na rynki całego świata, działania handlowo-marketingowe na szeroką skalę – to must have nowoczesnego portu. Podobnie jak digitalizacja oraz wymiana doświadczeń i współpraca między portami. Właśnie w tym celu do Portu Gdańsk przyjechali przedstawiciele z Rotterdamu.
13.09.2018

PGNiG chce przyciągać najlepsze start-upowe pomysły z uczelni i rynków Europy Zachodniej

700 mln zł – taką kwotę Grupa Kapitałowa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zamierza przeznaczyć na innowacje do 2022 roku. Plany w tym zakresie obejmują m.in. współpracę ze start-upami na jak najwcześniejszym etapie. Koncern już prowadzi 18 projektów pilotażowych, a będzie ich znacznie więcej – poszukiwania innowacyjnych pomysłów obejmą bowiem również szkoły ponadpodstawowe i uczelnie. PGNiG zależy na nowoczesnych rozwiązaniach praktycznie w każdym aspekcie działalności, a to – w końcowym efekcie – ma się przełożyć n
10.09.2018

FM Logistic buduje nowy magazyn w Lućmierzu

FM Logistic, kontynuuje inwestycje w nowe obiekty przeznaczone dla klientów drobnicowych. Na ukończeniu jest nowy obiekt magazynowy w Lućmierzu k. Łodzi. Zastąpi on do tej pory wykorzystywany obiekt w tej samej miejscowości. Pierwsze operacje będą realizowane już we wrześniu br. Kolejna taka inwestycja realizowana jest w okolicach Gdańska.
17.07.2018

FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze”

FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Obecnie trwają wakacyjne eventy w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), usytuowanych przy polskich autostradach, podczas których zainteresowani kierowcy mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Projekt zakłada także organizację Safety Day’s – spotkań dla przedstawicieli branży transportowej, poświęconych wpł
16.07.2018

Minister: Polska chce wstąpić do Rady IMO

– Dzisiaj gościmy w Szczecinie cały świat morski, na czele z panem Kitackiem Limem, sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej – powiedział podczas swojego wystąpienia inauguracyjnego Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. – Będziemy debatować o najważniejszych wyzwaniach dla gospodarki morskiej.
15.06.2018

O zielonych technologiach, bezpieczeństwie cyfrowym i Szlaku Arktycznym na Światowych Dniach Morza w Szczecinie

Światowe Dni Morza to najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Decyzją Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) tegoroczne obchody wydarzenia odbędą się w Polsce. Od 13 do 15 czerwca w Szczecinie oficjalne delegacje z całego świata, międzynarodowi eksperci oraz przedstawiciele biznesu i nauki będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach dla branży morskiej.
08.06.2018

PGNiG szuka sposobów na obniżenie cen gazu. Pomoże mu w tym współpraca z innowacyjnymi firmami

700 mln zł – to środki, jakie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zamierza w najbliższych pięciu latach przeznaczyć na innowacje. Celem jest usprawnienie działalności spółki w każdym obszarze, a w rezultacie stopniowe obniżanie kosztów dostaw gazu do odbiorców końcowych. Ma w tym pomagać współpraca ze start-upami na przykład w ramach centrum startupowego InnVento. W ciągu roku działalności tego programu PGNiG otrzymało ponad sto zgłoszeń od innowacyjnych młodych firm. Na stałe współpracuje z osiemnaście, a z jednym z nich lad
17.05.2018

Chińska stocznia buduje pierwszy inteligentny statek komercyjny

Stocznia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) w zeszłym roku zakończyła próby morskie pierwszego inteligentnego masowca Great Smart o ładowności 38,8 tys. ton. Jednostka już niedługo pojawi się na wodzie.
14.05.2018

Wavy – lokalizator dla nurków - w światowych finałach Microsoft Imagine Cup 2018

Innowacyjny lokalizator dla nurków rekreacyjnych opracowali studenci z Politechniki Łódzkiej i Warszawskiej. System Wavy ma zwiększyć bezpieczeństwo nurków i umożliwić osobom na powierzchni monitorowanie ich położenia oraz przebiegu nurkowania.
30.04.2018

Rewolucja przemysłowa, przyszłość Unii Europejskiej, innowacje w energetyce - kolejni goście przybliżają tematy 10. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Katowice, 25 kwietnia 2018 r. - Na liście potwierdzonych gości 10. edycji kluczowej debaty biznesowej w Europie Centralnej pojawiają się kolejne ważne osobistości. Przedstawiciele rządu, prezydenci miast, prezesi firm i naukowcy, deklarując swój udział, podkreślają ważkość tematów tegorocznej dyskusji. Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 14 - 16 maja 2018 roku w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku.
25.04.2018

CBRE: Polska atrakcyjnym rynkiem dla logistyki

Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla przedstawicieli sektora logistycznego. W trzech z pięciu badanych obszarów nasz kraj wypada lepiej niż inne państwa europejskie – wynika z raportu CBRE i Panattoni "Logistics Confidence Index Poland 2017".
19.03.2018

Pierwszy inteligentny statek komercyjny już niedługo na wodzie

Stocznia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) w zeszłym roku zakończyła próby morskie pierwszego inteligentnego masowca Great Smart o ładowności 38,8 tys. ton. Jednostka już niedługo pojawi się na wodzie.
07.02.2018

II Forum Operatorów Farm Wiatrowych „Razem lepiej”

Presja ekonomiczna na energię wiatrową w Polsce trwa nadal, a wiele krajów odchodzi od FiT do systemów aukcyjnych bądź rezygnuje ze wsparcia. System wsparcia obecny w Polsce – system zielonych certyfikatów, nie był właściwie zarządzany przez regulatora, co spowodowało dramatyczny spadek cen z 300 PLN/MWh do 50 PL/MWh obecnie (z momentami poniżej 25 PLN/MWh).
26.01.2018

Technologie Kosmiczne i Satelitarne – trwa nabór na drugą edycję studiów

Politechnika Gdańska rekrutuje na drugą edycję interdyscyplinarnych studiów II stopnia Technologie Kosmiczne i Satelitarne (TKiS), prowadzonych przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydział Mechaniczny. Pierwszy z nich rekrutuje na specjalność Technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, drugi natomiast na specjalność Technologie mechaniczne i mechatroniczne w inżynierii kosmicznej. Na każdą ze specjalności PG przyjmie 30 osób. Studia trwają 3 semestry.
23.01.2018

Międzynarodowy operator rozwiązań logistycznych FM Logistic podsumował swoje dotychczasowe osiągnięcia

Miniony rok to dla lidera w branży logistycznej wiele sukcesów, nagród, nowych kontraktów i stałe zwiększanie zatrudnienia, a także świętowanie 50-lecia swojej działalności.
18.01.2018

Szef NCBR: Blokadą dla rozwoju w Polsce często nie brak pieniędzy, a rynku

Blokadą dla rozwoju w Polsce zaawansowanych technologii, np. gromadzenia i przetwarzania danych (big data), nie jest brak pomysłów, startupów i pieniędzy dla nich, lecz brak rynku: odwagi firm do ich rozwijania – mówił w środę w Katowicach szef NCBR prof. Maciej Chorowski.
07.12.2017

Ruszyły ogromne targi Europort 2017. Uczestnicy będą dyskutować o przyszłości światowej żeglugi

Rewolucja w zarządzaniu danymi w żegludze i odpowiedzialność ekologiczna będą głównymi tematami poruszanymi na targach morskich Europort 2017 w Rotterdamie, które potrwają od 7 do 10 listopada.
06.11.2017

Próby morskie pierwszego inteligentnego statku komercyjnego

Stocznia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) pod koniec października wysłała na próby morskie pierwszego inteligentnego masowca Great Smart o ładowności 38,8 tys. ton.
06.11.2017

Polskie start-upy rosną w siłę i wychodzą na zagraniczne rynki

Polskie start-upy rozwijają się głównie z własnych środków, ale chcą też przyciągać zagranicznych inwestorów. Coraz łatwiej jest im też pozyskać wsparcie z budżetu państwa czy funduszy unijnych. W Warszawie zakończyła się właśnie dwudniowa konferencja Wolves Summit poświęcona start-upom – jedno z największych wydarzeń networkingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie, które jest okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, przyciągnęło do stolicy ok. 1,2 tys. wilków biznesu i 200 start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschod
12.10.2017

Orange Polska dołącza do Space3ac Intermodal Transportation

W piątek 29 września, umowę o partnerstwie w akceleratorze Space3ac Intermodal Transportation podpisali przedstawiciele Orange Polska i organizatora programu - Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp z o.o.
29.09.2017

„Puls Biznesu”: Start-upy ciężko pracują na sukces

Polski sektor startupowy nie może jeszcze równać się kalifornijskiemu pierwowzorowi, ale powoli dojrzewa, profesjonalizuje się i zaczyna zarabiać - czytamy we wtorkowym "Pulsie Biznesu".
05.09.2017

PGNiG szuka nowych technologii we wszystkich obszarach działalności

Nowe produkty i usługi dla klientów oparte o internet rzeczy, nowe technologie wydobycia gazu ziemnego, ochrona środowiska i alternatywne źródła energii to dziedziny, w których Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stawia na innowacje. Ma się do tego przyczynić współpraca ze start-upami i budżet na działalność badawczo-rozwojową, który zakłada, że co roku spółka będzie przeznaczać na B+R+I około 100 mln zł. Zapotrzebowanie na nowe technologie dotyczy każdego z obszarów działalności energetycznego giganta.
07.07.2017

Akwakultura – Biznes i Technologia – nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Gdańskim

Ruszyły zapisy na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim. Od 20 czerwca jest możliwa rejestracja kandydatów w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów). Wśród nowości pojawił się m.in. kierunek Akwakultura – Biznes i Technologia.
20.06.2017

Gospodarka globalna a rozwój startupów z branży portowo-logistycznej

Czy gospodarka globalna sprzyja rozwojowi startupów z branży portowo-logistycznej? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy spotkania dla startupów kierujących działania głównie do sektora portowo-logistycznego, które odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 9:00 w Inkubatorze Starter w Gdańsku. Gościem specjalnym będzie George Cambanis, założyciel i dyrektor generalny Deloitte w Grecji, lider Grupy Shipping& Ports, pasjonat rozwoju i inwestowania w innowacyjne startupy.
18.04.2017

Polska Grupa Zbrojeniowa i Microsoft razem dla cyberbezpieczeństwa

Współpraca pomiędzy Microsoft i PGZ System, spółką odpowiedzialną na obsługę informatyczną Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz prowadzącą centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji Grupy PGZ, przewiduje realizację projektów z wykorzystaniem technologii Microsoft, m.in. z obszaru cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązań dla centrów danych. Celem porozumienia jest również rozwój kompetencji w zakresie analizy wielkich zbiorów danych (Big Data), Internetu rzeczy oraz technologii mobilnych. Prowadzenie wspólnych działań będzie możliwe dzięk
16.09.2016

Przełom! W Norwegii powstanie pierwsza na świecie zautomatyzowana farma rybna

Norweskie ministerstwo handlu i rybołówstwa zatwierdziło wspólny projekt budowy pierwszej na świecie zautomatyzowanej farmy rybnej. Konstrukcja będzie wspólnym dziełem firm Ocean Farming i Kongsberg Maritime.
05.04.2016

Jak osiągnąć zrównoważony rozwój? O tym mówiono w pierwszym dniu Transport Week

Wczoraj na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie rozpoczęła się konferencja Transport Week 2016. W czasie pierwszego dnia wystąpiło 12 prelegentów. Głównym tematem dyskusji było osiągnięcie zrównoważonego rozwoju przez porty i armatorów.
08.03.2016

Blisko budowy pierwszego inteligentnego statku

Projekt pierwszego inteligentnego statku został zaprezentowany na specjalnej konferencji, która odbyła się 1 grudnia w Szanghaju. Jednostka i-Dolphin będzie zarządzana przez inteligentny system odpowiedzialny za optymalizację wszystkich urządzeń i procesów, a zarazem dbający o bezpieczeństwo.
03.12.2015

Raport: Pięć trendów, które zmienią globalny transport morski

Agencja analityczna IHS przygotowała raport na temat przyszłości globalnego morskiego transportu. Wskazała na pięć trendów, które ich zdaniem będą kształtowały ten sektor w ciągu najbliższych dekad.
24.11.2015

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • SeaData Sp. z o.o.

    Gdynia, ul. Konwaliowa 3c , tel.: (+48) 504 756 409 (+48) 600 377 381

Dziękujemy za wysłane grafiki.