• <
gryfia_70lat

Japońska firma wprowadza innowacyjne systemy cyberbezpieczeństwa na swoich jednostkach

mb

22.11.2019 11:06 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Japońska firma wprowadza innowacyjne systemy cyberbezpieczeństwa na swoich jednostkach

Partnerzy portalu

Japońska firma wprowadza innowacyjne systemy cyberbezpieczeństwa na swoich jednostkach - GospodarkaMorska.pl

Japońska firma żeglugowa NYK i norweski dostawca morskich platform cyfrowych Dualog podpisały długoterminową umowę dotyczącą badań przemysłowych i cyfrowych projektów rozwojowych, dofinansowywanych z norweskiego funduszu rządowego.

Umowa przewiduje rozwój projektów testowych na pokładzie 50 jednostek. Celem jest wdrożenie go na 250 jednostkach w japońskiej firmie NYK. Innovation Norway, rządowy instrument innowacji i rozwoju norweskiego przemysłu, będzie finansował projekt przez najbliższe dwa lata.

W 2017 roku NYK i Dualog zawarły strategiczne partnerstwo skoncentrowane na "przekraczaniu granic automatyzacji" i analizie Big Data. Partnerzy pracują nad systemem udostępniania danych między statkiem, a podmiotem obsługującym go na lądzie. Ponadto uruchomili nowy projekt Cepa Shield, który koncentruje się na cyberbezpieczeństwie.

Zastosowanie systemu zarządzania ryzykiem cybernetycznym opracowanym w ramach projektu Cepa Shield na wszystkich statkach obsługiwanych przez japońskiego armatora NYK, zapewni sieciową i lepiej skoordynowaną ochronę. Gdy cyberatak nadejdzie z zewnątrz, Cepa Shield umożliwi zabezpieczenie z brzegu każdej jednostki przed atakiem. NYK będzie wiedział która jednostka jest atakowana i zareaguje odpowiednio wcześnie żeby zminimalizować niepożądany efekt. 
 
System gromadzi informacje o wejściach na serwery jednostek i przesyła je do aplikacji, która monitoruje zachodzące w nim procesy. Następnie przesyła dane do systemu monitorowania, który określi zagrożenie  i poinformuje o niezbędnych działaniach, najpierw blokując zagrożenie. „Osiągniemy nowy poziom bezpieczeństwa jednostek przez cyberatakami" - powiedział Morten Lind-Olsen, Prezes Zarządu Dualog.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.