• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Cyberbezpieczeństwo w przemyśle morskim

ac

14.06.2021 13:07 Źródło: PPNT
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Cyberbezpieczeństwo w przemyśle morskim

Partnerzy portalu

Cyberbezpieczeństwo w przemyśle morskim - GospodarkaMorska.pl
Fot. PPNT

Przemysł morski staje się coraz bardziej zależny od zaawansowanych technologii. Transformacja cyfrowa wpływa praktycznie na wszystkie elementy tego sektora, od całych systemów po pojedyncze urządzenia.

Zmiany wpływają na sposób działania statków, ich nawigację, załadunek i systemy bezpieczeństwa. Wspólnym celem dla tych działań jest optymalizacja komunikacji i handlu pomiędzy statkami a portami, do których wpływają.

Dowiedz się, jakie działania należy podjąć w celu przygotowania branży morskiej na wyzwania przyszłości.

Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni organizuje spotkanie z Robertem Koślą – dyrektorem Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji, który omówi sprawę cyberbezpieczeństwa oraz zmian legislacyjnych w odniesieniu do gospodarki morskiej (statki, porty, armatorzy, stocznie, agenci).

Projekt SECMAR

Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa trwających procesów digitalizacyjnych poprzez połączenie przedstawicieli branży morskiej z wyspecjalizowanymi dostawcami usług IT, a także ze środowiskiem akademickim zajmującym się tematyką cyberbezpieczeństwa, Big Data i IoT.

Robert Kośla – Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji – absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – Wydział Cybernetyki, specjalizacja: systemy operacyjne czasu rzeczywistego. Od 1994 pracował w Urzędzie Ochrony Państwa, później (od 1996 r.) w Wydziale Badań i Rozwoju Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki UOP. W latach 1998-2002 był zastępcą dyrektora Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki UOP, a następnie zastępcą dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W 2008 oddelegowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie pełnił funkcję krajowego menedżera projektów włączenia organów administracji publicznej do Systemu Informacyjnego Schengen i Systemu Informacji Wizowej, których pierwszym efektem było przyjęcie Polski w dniu 21 grudnia 2007 r. do grupy państw Strefy Schengen. Po ponad 20 latach służby, od lipca 2008 r. odpowiedzialny w Microsoft za współpracę z sektorem bezpieczeństwa narodowego i obrony w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

kiedy: środa, 16 czerwca 2021, godz. 10:00-10:45, platforma Zoom

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.