Polska musi być przygotowana na spowolnienie gospodarcze będące efektem sytuacji globalnej, ale recesja, przynajmniej na razie, nam nie grozi – mówili w czwartek podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy uczestnicy panelu poświęconego prognozom na kolejne lata.
– Rozbudowa gazoportu w Świnoujściu jest niezbędna i przyniesie wymierne korzyści, szczególnie w kontekście nowych usług i możliwości, jakie daje zastosowanie LNG – powiedział Paweł Jakubowski, prezes spółki Polskie LNG z grupy kapitałowej GAZ-SYSTEM, podczas panelu pt. „LNG oraz inne paliwa alternatywne sposobem na poprawę jakości powietrza. Przykłady z Chin, wnioski i rekomendacje przed COP24”. Dyskusja odbyła się 5 września 2018 r. podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zostało strategicznym dostawcą gazu dla polskiej spółki zależnej od Commercial Metals Company – globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem, produkcją oraz przetwórstwem stali.
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. ogłosił przetarg na budowę publicznego terminala promowego. Nowa infrastruktura powstanie na nabrzeżach: Fińskim i Polskim. Szacowany koszt inwestycji to ok. 180 mln zł, z czego ok. 116 mln zł pokryje dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Banki będą finansować budowę OZE, ale potrzeba odbudowy zaufania do rządu, bardziej stabilnych systemów pracy źródeł odnawialnych i nowych technologii - mówili w środę uczestnicy dyskusji o finansowej stronie energetyki odnawialnej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.
Japońska stocznia Mitsubishi Heavy Industries przeszło restrukturyzację i podzieliło się na dwie osobne spółki.
Jednym z priorytetów GAZ-SYSTEM jest wzrost efektywności działania firmy a to można osiągnąć poprzez innowacyjności – powiedział wiceprezes Artur Zawartko podczas panelu „Nowe biznesy w energetyce – w poszukiwaniu utraconych zysków”, który odbył się 5 września 2018 r. w ramach XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.
Do terminala LNG w Świnoujściu wpłynie w czwartek 40. metanowiec z dostawą gazu skroplonego dla PGNiG - poinformował w środę PAP wiceprezes spółki ds. handlowych Maciej Woźniak.
W październiku br. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zacznie wykorzystywać nową, kupioną za ok. 80 mln zł wiertnicę do wierceń głębokich, która w pierwszej kolejności będzie użyta do odwiertów w rejonie Kramarzówka na Podkarpaciu, gdzie znajdują się złoża gazu.
W grudniu br. PGNiG rozpocznie w Gilowicach (Śląskie) produkcję energii z metanu, pozyskanego z pokładów węgla dzięki wykonanym z powierzchni odwiertom. Wkrótce w pobliżu wykonany będzie nowy odwiert - w strefie, którą spółka uważa za najbardziej perspektywiczną – podał prezes PGNiG Piotr Woźniak.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?