• <
siemens_gamesa_2022

AIDA Cruises powraca do żeglugi we Włoszech

PMK

19.10.2020 15:55

Partnerzy portalu

AIDA Cruises powraca do żeglugi we Włoszech - GospodarkaMorska.pl
Martin Falbisoner

AIDA Cruises z siedzibą w Niemczech, część Carnival Corporation, wznowi rejsy we Włoszech w ten weekend. Oznacza to, że druga marka Carnival Corporation wznowiła żeglugę od czasu zawieszenia rejsów spowodowanego pandemią COVID-19.

Powrót AIDA następuje po wznowieniu rejsów przez włoskie Costa Cruises na początku września.

Carnival Corporation, czołowy na świecie armator wycieczkowców, przyjęła podejście polegające na stopniowym wznowieniu działalności w regionie, z ograniczonymi trasami, dostosowaną liczbą pasażerów i ulepszonymi protokołami zdrowotnymi opracowanymi we współpracy z rządem i władzami. Protokoły wymagają między innymi, aby goście i załoga przed wejściem na pokład mieli negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

AIDA Cruises początkowo wznowi działalność rejsową we Włoszech rejsem statku AIDAblu, która ma wyruszyć z Civitavecchia niedaleko Rzymu na siedmiodniowe rejsy odwiedzając Palermo i Katanię na Sycylii, Neapol i La Spezię. Pierwszy rejs marki ma się rozpocząć 17 października i będą odbywać się co tydzień do 28 listopada.

Plany ponownego uruchomienia AIDA Cruises opierają się na tempie powrotu Costa Cruises do operacji rejsowych we Włoszech na początku września, który rozpoczął się od wypłynięcia dwóch pierwszych statków z Triestu i Genui w siedmiodniowe rejsy z włoskimi gośćmi odwiedzającymi miejsca we Włoszech. Costa Cruises rozszerzyła się w zeszłym miesiącu o trzeci statek, flagowy Costa Smeralda, pływający w tygodniowych trasach poświęconych ponownemu odkryciu tego, co najlepsze we Włoszech, w tym Savona, La Spezia, Cagliari, Neapol, Mesyna i Civitavecchia. Od tamtej pory nie odnotowano żadnych ognisk wirusa na pokładzie.

„W przypadku wszystkich naszych marek nie ma większej odpowiedzialności i nie ma wyższego priorytetu niż zgodność, ochrona środowiska oraz zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości, naszej załogi i społeczności, które odwiedzamy - powiedział Roger Frizzell, szef komunikacji Carnival Corporation. 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.