• <

Wynik wyszukiwania - "van oord" - Wiadomości

Van Oord buduje bazę offshorową na Łotwie

Van Oord ujawnił plany stworzenia bazy wsparcia dla morskich farm wiatrowych oraz terminalu dla ładunków ponadgabarytowych w porcie w Lipawie na Łotwie.
15.04.2024

Aarsleff rozpoczął przeładunek platform dostępowych dla morskiej farmy wiatrowej Sofia

Firma Aarsleff załadowała i rozpoczęła przeładunek pierwszych siedemnastu z planowanych stu głównych platform dostępowych (MAP) dla morskiej farmy wiatrowej Sofia położonej na płytkich wodach Morza Północnego, znanych jako Dogger Bank.
23.02.2024

PGE i Ørsted podpisały umowę na transport i instalację fundamentów dla projektu Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted zakontraktowały statki do transportu i instalacji fundamentów dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
14.02.2024

Van Oord rozpoczyna refulacje terenu pod nowe nabrzeże w porcie Paldiski South w Estonii

Van Oord rozpoczął prace refulacyjne dla nowego nabrzeża w porcie Paldiski South w Estonii. Nowe nabrzeże ma przyspieszyć rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Estonii i krajach bałtyckich.
08.02.2024

Offshorowe domino za 250 mln USD. „Imperium Wiatrowe” w USA się zachwiało, a w Polsce?

A miało być tak pięknie. Administracja Bidena-Harrisa ogłosiła pod koniec listopada 2023 r. zatwierdzenie projektu morskiej energetyki wiatrowej Empire Wind („Imperium Wiatrowe”). To było szóste potwierdzenie programu strategicznego amerykańskiego rządu. Celem strategicznym administracji jest uruchomienie 30 GW mocy w morskiej energetyce wiatrowej do 2030 roku.
08.01.2024

Baltic Power Europejską Transakcją Roku 2023

Agencja Project Finance International ogłosiła laureatów tegorocznych nagród PFI. W kategorii "transakcja roku" wyróżniono Baltic Power - projekt morskiej farmy wiatrowej realizowany wspólnie przez Orlen i Northland Power.
21.12.2023

Prysmian zamówił kablowiec w norweskiej stoczni Grupy Fincantieri

Vard, norweska spółka należąca do Grupy Fincantieri, otrzymała zamówienie od Prysmian Group na projekt i budowę nowego kablowca.
21.12.2023

Van Oord zakończył instalację fundamentów i kabli dla Baltic Eagle

Van Oord z powodzeniem zakończył montaż wszystkich 50 fundamentów oraz instalację kabli inter-array dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Eagle, rozwijanej przez Iberdrolę.
20.12.2023

Zainstalowano pierwszą turbinę morskiej farmy wiatrowej South Fork, która zasili Nowy Jork

Pierwszy z 12 generatorów turbin wiatrowych Siemens Gamesa dla morskiej farmy wiatrowej South Fork został 20 listopada br. postawiony na miejscu przeznaczenia przez zespół budowniczych na miejscu realizacji projektu, 55 mil od Montauk w stanie Nowy Jork.
21.11.2023

Van Oord z kontraktami na projekty morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim i Tajwanie

Holenderska firma Van Oord zrealizuje nowe projekty dla morskiej energetyki wiatrowej: Baltic Power na Morzu Bałtyckim oraz Greater Changhua 2b i 4 na Tajwanie. Kontrakty mają łączną wartość ponad 500 mln euro. Po uruchomieniu dwie morskie farmy wiatrowe będą dostarczać energię odnawialną do około 2,5 miliona gospodarstw domowych.
09.11.2023

Van Oord zleca Jumbo Offshore prace instalacyjne na Morzu Bałtyckim

Jumbo Offshore otrzymało od Van Oord kontrakt na transport i instalację elementów przejściowych dla morskiego projektu wiatrowego Baltic Eagle na niemieckim Morzu Bałtyckim.
09.10.2023

Kto jest kim w polskim offshore? Baltic Diving Solutions

Kiedy dziennikarze „The Washington Post”, jednego z wiodących amerykańskich źródeł informacji, prowadzili śledztwo w sprawie wybuchów na gazociągu Nord Stream, zwrócili się o ekspercką opinię do Krzysztofa Stopierzyńskiego – prezesa Baltic Diving Solutions. To świadectwo głębokiego uznania dla polskiej firmy, której renoma wykracza daleko poza granice kraju.
07.08.2023

Pierwsza turbina na morskiej farmie wiatrowej Hollandse Kust Noord

Pierwsza z 69 turbin wiatrowych została zainstalowana w projekcie morskiej farmy wiatrowej morskim Hollandse Kust Noord o mocy 759 MW, zlokalizowanej w holenderskiej części Morza Północnego.
04.05.2023

DNV szuka rozwiązania problemu trzęsień ziemi na MFW

DNV rozpoczęło realizację wspólnego projektu branżowego (joint industry project - JIP) w celu zwiększenia bezpieczeństwa w procesie projektowania morskich farm wiatrowych w rejonach narażonych na trzęsienia ziemi.
01.05.2023

Branża offshore wind będzie monitorować ślad węglowy. Potrzebne są ramy raportowania

Sektor OZE tak jak inne branże też generuje ślad węglowy, ale w obszarach związanych z produkcją komponentów i obsługą np. statków instalacyjnych. Sprawie ma przyjrzeć się branża w ramach projektu, która ma na celu opracowanie ram monitorowania i raportowania emisji gazów cieplarnianych w sektorze offshore wind.
12.03.2023

Zakończono produkcję monopali dla projektu wiatrowego na Morzu Bałtyckim

Niemiecki producent komponentów wiatrowych EEW Special Pipe Constructions poinformował, że zakończył produkcję wszystkich monopali, które zostaną zainstalowane w ramach projektu morskiej farmy wiatrowej Baltic Eagle na Morzu Bałtyckim.
12.01.2023

Hybrydowy statek Calypso już zwodowany. Będzie układał kable nowej generacji

Holenderska spółka Van Oord poinformowała, że nowoczesna, hybrydowa jednostka Calypso została zwodowana w stoczni Vard w Tulcea w Rumunii. Statek posłuży do układania kabli nowej generacji.
25.10.2022

Powiew inwestycji. W Świnoujściu powstanie port instalacyjny, w Szczecinie – fabryka Vestasa [RELACJA]

Polski koncern PKN Orlen poinformował, że w Świnoujściu powstanie port instalacyjny dla morskich projektów wiatrowych. Dziś podpisano stosowne umowy w tym zakresie. Prezes Daniel Obajtek ogłosił też, że w Szczecinie powstanie fabryka komponentów duńskiego lidera wiatrowego Vestasa dla najnowocześniejszych turbin o mocy 15 MW.
16.10.2022

Statek Aeolus będzie obsługiwał turbiny wiatrowe o mocy 15 MW

Holenderski Van Oord poinformował, że należący do jego floty statek instalacyjny Aeolus zostanie poddany gruntownej modernizacji dźwigu. Nowy wysięgnik pozwoli na obsługę turbin wiatrowych nowej generacji o mocy 15 MW.
09.10.2022

Baltic Power z umowami rezerwacyjnymi na wykonanie fundamentów i morskiej stacji elektroenergetycznej

Spółka Baltic Power podpisała umowy na wykonanie, dostarczenie i instalację morskich stacji elektroenergetycznych oraz fundamentów farmy wiatrowej zlokalizowanej na Bałtyku. Zgodnie z porozumieniem, część elementów niezbędnych do posadowienia wież dla turbin będzie wyprodukowana w Polsce. Jeszcze w tym roku Baltic Power zakontraktuje wszystkie kluczowe komponenty i usługi niezbędne do planowego rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku.
09.09.2022

Statek do obsługi morskiej farmy wiatrowej z krajowej stoczni. Tylko w USA i Chinach?

Stocznia St Johns Shipbuilding z Florydy rozpoczęła budowę statku do transportu załogi. To efekt gwarantowania interesów amerykańskiego przemysłu stoczniowego wynikającego z ustawy Jones Act. Statek będzie bowiem obsługiwał morską farmę wiatrową Vineyard Wind 1 na Atlantyku.
26.07.2022

[WIDEO] Pierwszy fundament morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc został pomyślnie zainstalowany

Ailes Marines, spółka należąca w całości do hiszpańskiej grupy Iberdrola, poinformowała o pomyślnym montażu pierwszego fundamentu na terenie morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc we Francji.
08.07.2022

Pierwszy kontrakt na nowy fallpipe vessel zgodnie z ustawą Jones Act dla Great Lakes Dredge & Dock i Van Oord

Konsorcjum firm Great Lakes Dredge i Dock Corporation z siedzibą w Houston (NASDAQ: GLDD) i holenderskiej Van Oord otrzymało kontrakt na prace związane z podwodną instalacją dla morskich farm wiatrowych Empire Wind I i II u wybrzeży Nowego Jorku.
03.05.2022

Pogłębianie toru wodnego Świnoujście-Szczecin ukończone w blisko 98 proc.

Zaawansowanie prac przy pogłębianiu toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m można określić na 97-98 procent – powiedział PAP dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz. Dodał, że prace idą według harmonogramu i termin zakończenia inwestycji – 28 marca – nie jest zagrożony.
25.01.2022

Załoga Bravenes oraz Nordnes zainstaluje system przeciwerozyjny na farmie morskiej Seagreen

Deweloper Seaway 7, wykonawca projektu morskiej farmy wiatrowej Seagreen, zlecił jednemu z liderów usług dla sektora offshore wind - Van Oord - instalację zabezpieczeń wokół 114 fundamentów turbin wiatrowych. Do montażu zabezpieczeń zostaną wykorzystane statki Bravenes oraz Nordnes.
30.11.2021

Van Oord wzmocni pozycję na rynku offshore wind dzięki jednostce Calypso

W grudniu 2020 roku Van Oord poinformował, że złożyć zamówienie na budowę ekologicznego statku do układania kabli nowej generacji. Jednostka wyposażona w najnowsze zrównoważone technologie zostanie dostarczona ze stoczni VARD w Norwegii. Statek będzie w pełni operacyjny w 2023 roku.
17.11.2021

Na największej holenderskiej morskiej farmie wiatrowej wystąpił pożar turbiny

Rok po oddaniu do użytku największej morskiej farmy wiatrowej w Holandii i drugiej co do wielkości działającej morskiej farmy wiatrowej na świecie, pożar uszkodził jedną z turbin wiatrowych. Według raportu Ørsted, przyczyną pożaru była awaria turbiny. W sumie 3 turbiny z 93 są obecnie wyłączone, a pozostała część farmy kontynuuje pracę.
01.11.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Holandia. Media: premier wprowadzał w błąd posłów w sprawie NS2

Premier Holandii Mark Rutte "nieprecyzyjnie i błędnie" informował niższą izbę parlamentu tego kraju o prowadzonych z Rosją rozmowach na temat gazociągu Nord Stream 2 - twierdzi portal Follow the Money. Opozycja zażądała w poniedziałek pilnej debaty parlamentarnej w tej sprawie.
27.07.2021

Postęp prac przy modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin

W poniedziałek, 5 lipca, na terenie Grodziska w Lubinie odbyła się plenerowa konferencja informacyjna, poświęcona modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 metra.
06.07.2021

Francuscy rybacy po raz kolejny strajkują przeciwko budowie farm wiatrowych

Jak donoszą media branżowe, francuskie statki rybackie po raz kolejny otoczyły statek pracujący na terenie morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc we Francji. Jej deweloperem jest hiszpański potentat Iberdrola. Rybacy obawiają się o ryby i ich populację, co może się odbić na ich branży.
28.06.2021

Spółka Deme i Van Oord z kluczowym kontraktem na pogłębienie Łaby

Grupa DEME wraz ze swoim partnerem ze spółki joint venture, firmą Van Oord, wygrała kontrakt na pogłębienie rzeki Łaby w Niemczech. Prace konserwacyjne obejmują odcinek toru wodnego od Hamburga do Cuxhaven.
14.05.2021

Francuscy rybacy strajkują przeciwko budowie morskiej farmy wiatrowej

Trwa instalacja morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc o mocy 496 MW u wybrzeży Francji. Przeciwko budowie strajkują francuscy rybacy, których zdaniem elektrownia wiatrowa szkodzi środowisku i przede wszystkim – rybołówstwu.
11.05.2021

Vard zaprojektuje francuski kablowiec

Norweski projektant i budowniczy statków, Vard, pomoże francuskiej firmie Orange Marine poszerzyć swoją flotę kablowców.
15.02.2021

Van Oord zamówił kablowiec nowej generacji w stoczni Vard

Holenderska firma Van Oord złożył zamówienie na statek do kładzenia kabli w stoczni Vard, należącej do grupy Fincantieri. Jednostka ma zostać dostarczona w 2023 roku, a jej kadłub powstanie w rumuńskiej stoczni Vard Tulcea.
21.12.2020

Modernizacja toru wodnego Świnoujście -Szczecin do głębokości 12,5 m [foto]

Informacja na temat aktualnych wydarzeń w ramach realizacji projektu.
05.06.2020

Van Oord wziął zieloną pożyczkę na budowę pogłębiarek zasilanych LNG

Holenderski kontrahent morski Van Oord podpisał pierwszą zieloną pożyczkę, która zostanie wykorzystana na sfinansowanie nowych pogłębiarek zasilanych skroplonym gazem ziemnym.
01.06.2020

Ruszyły prace pogłębiarskie na torze wodnym Świnoujście-Szczecin

Na Zalewie Szczecińskim ruszyły prace pogłębiarskie, w ramach inwestycji ”Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m”. Rozpoczęła je pierwsza, z trzech mających docelowo pracować na torze, pogłębiarka - CSD Amazone.
13.05.2020

Holenderski rząd wesprze swoją stocznię kwotą 435 mln dolarów

Rząd holenderski powiedział w czwartek, że zapewni niewydolnej finansowo stoczni Royal IHC prawie 400 milionów euro (435 milionów dolarów), umożliwiając przejęcie firmy przez konsorcjum firm morskich i inwestorów z krajów Beneluksu.
07.05.2020

Przekazano plac budowy wykonawcy pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Plac budowy wykonawcy robót budowlanych i pogłębiarskich na torze wodnym Świnoujście-Szczecin przekazano w czwartek w Szczecinie. Do miasta płynie już pierwsza pogłębiarka.
23.04.2020

Inwestycje w ramach pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin z pozwoleniem na budowę

Trzy inwestycje prowadzone w ramach pogłębienia toru wodnego Świnoujście - Szczecin do 12,5 metra głębokości uzyskały pozwolenie na budowę – poinformowały służby prasowe zachodniopomorskiego wojewody.
23.03.2020

Keppel zdobył kontrakty warte 95 mln dolarów

Singapurski koncern stoczniowy Keppel Offshore & Marine zdobył dwa nowe kontrakty warte 95,5 mln dolarów. Dwie podspółki koncernu: Keppel Shipyard Ltd (Keppel Shipyard) i Keppel FELS Limited (Keppel FELS) zajmą się kolejno modernizacją jednostki FPSO i budową nowej pogłębiarki.
17.07.2019

Acta Centaurus ochrzczony. Statek częściowo powstał w stoczni CRIST

Acta Centaurus ochrzczony. Jednostka do obsługi morskich farm wiatrowych już wkrótce rozpocznie pierwsze zadania na morzu. Częściowo wyposażony kadłub statku powstał w stoczni CRIST w Gdyni, a jego budowę dokończyła norweska stocznia Ulstein.
30.05.2019

Dziewięć statków będzie testować metanol jako paliwo morskie

Konsorcjum Green Maritime Methanol wybrało 9 statków, na których będą badać działanie metanolu jako paliwa morskiego. Wśród wybrańców znalazły się nowe i starsze jednostki armatorów Boskalis, Van Oord, holenderskiej marynarki i Wagenborg Shipping.
28.05.2019

MGMiŻŚ: jesienią mają ruszyć prace budowlane przy pogłębieniu toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Jesienią mają rozpocząć się prace budowlane przy modernizacji i pogłębieniu do 12,5 metra toru wodnego Świnoujście-Szczecin - powiedział w poniedziałek w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
13.05.2019

Holenderskie firmy będą wspólnie badać metanol jako paliwo alternatywne dla żeglugi

Holenderscy armatorzy, stocznie, producenci oraz porty z Rotterdamu i Amsterdamu połączyły siły nad badaniem metanolu jako paliwa alternatywnego dla żeglugi.
21.02.2019

Boja pomiarowa zakotwiczona na obszarze projektowanej morskiej farmy wiatrowej FEW Baltic II

Jak poinformowali nas przedstawiciele spółki Baltic Trade & Invest sp. z o.o. (BTI) - na obszarze projektowanej morskiej farmy wiatrowej FEW Baltic II zlokalizowanej na północnym stoku Ławicy Słupskiej, około 50 km od Ustki, została zakotwiczona boja pomiarowa Seawatch LiDAR.
21.01.2019

Prace przy modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Trwają prace przygotowawcze do realizacji modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin i pogłębienia go do głębokości 12,5 metra. Jak poinformowano w poniedziałek, obecnie odbywają się m.in. wstępne badania geotechniczne toru.
10.12.2018

Damen Shiprepair Vlissingen wspiera budowę morskiej farmy wiatrowej Deutsche Bucht (foto)

Dziesięć miesięcy po ostatnich pracach montażowych przybrzeżnej podstacji (OSS) dla nowej morskiej farmy wiatrowej Deutsche Bucht w Damen Shiprepair Vlissingen (DSV), górna część podstacji została przeniesiona poza halę budowlaną, aby umożliwić dalsze prace wykończeniowe.
23.11.2018

MGMiŻŚ: lepsza dostępność do portów w Świnoujściu i Szczecinie to ich większe zyski

Poprawa dostępu do portów w Świnoujściu i Szczecinie znacznie zwiększy ich zyski – podkreślał w środę wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.
03.10.2018

Podpisano umowę na pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin

W piątek w Szczecinie podpisano umowę na zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych i pogłębiarskich w ramach modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra. Inwestycja pozwoli na przyjmowanie w szczecińskim porcie większych statków.
28.09.2018

Podpisanie umowy na pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin

W piątek 28 września w Urzędzie Morskim w Szczecinie odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na wykonanie modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m. Weźmie w niej udział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
26.09.2018

Gigantyczny przetarg na pogłebienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście roztrzygnięty

Konsorcjum dwóch największych na świecie firm hydrotechnicznych wygrało przetarg na pogłębienie toru wodnego do Świnoujścia do 12,5 metra. Informcję podał jako pierwszy portal Kuriera Szczecińskiego. Wybrana belgijsko-holenderska oferta opiewa na 1,336 mld zł.
01.08.2018

Dwa pływające doki dotarły do Damen Shiprepair Curaçao (foto, wideo)

Po 26-dniowym rejsie przez Północny Atlantyk, dwa pływające doki dotarły do ​​Damen Shiprepair Curaçao (DSCu) na południowych Karaibach. Doki zostały dostarczone przez ciężarowca Xin Guang Hua pływającego pod banderą Hong Kongu.
07.05.2018

Kolejny przetarg w ramach środków unijnych w Porcie Gdańsk

Pogłębienie toru wodnego wraz z modernizacją nabrzeży w Porcie Wewnętrznym to jeden z trzech największych projektów unijnych w Porcie Gdańsk. Zarząd Portu niebawem wyłoni wykonawców kolejnych prac.
26.03.2018

Zostały już tylko 3 dni do zakończenia rejestracji na konferencję „Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki”

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci we współpracy z partnerami branżowymi organizuje międzynarodową konferencję, podczas której omawiany będzie wpływ morskiej energetyki wiatrowej na rozwój polskiej gospodarki. Aktualnie obowiązująca polityka energetyczna Polski do roku 2030 zakłada „stworzenie warunków ułatwiających podejmowanie decyzji inwestycyjnych dotyczących budowy farm wiatrowych na morzu”. Od jej przyjęcia przez Rząd RP minęło już 7 lat. Czy udało się zrealizować ten cel? Kiedy możemy się spodziew
20.02.2017

Holandia znów staje się krajem wiatraków

W Holandii w tym roku przybył potencjał wiatrowy na poziomie aż 822 MW. To głównie zasługa uruchamiania morskich wiatraków. Holendrzy kilka lat temu przyjęli ambitne plany w zakresie rozwoju lądowej i morskiej energetyki wiatrowej i teraz konsekwentnie te plany realizują.
29.12.2016

Nietypowa wizyta kablowca Nexus w Świnoujściu

Kablowiec Nexus w roli... transportowca. Nowoczesna jednostka przywiozła z Finlandii kabel dla barki do układania kabli na dnie morza. Bezpośredni przeładunek odbędzie się w Świnoujściu.
20.12.2016

Wybudowany w Polsce statek już ochrzczony

Acta Orion, jednostka do obsługi farm wiatrowych (WFSV) został 22 października ochrzczony w holenderskim porcie Harlingen. Kadłub statku został wybudowany wcześniej w polskiej Partner Stoczni z Polic.
28.10.2015

Wybudowany w Polsce kadłub staranował pilotówkę

Kadłub wybudowanego w Polsce statku Acta Orion zderzył się z pilotówką Reiger podczas holowania statku do Holandii, do portu w Harlingen. Na razie nie wiadomo, do jakich uszkodzeń doszło wskutek wypadku.
13.06.2015

Partner Stocznia przekazała kadłub statku Holendrom (WIDEO)

Partner Stocznia z Polic zbudowała statek do obsługi farm wiatrowych. Częściowo wyposażona jednostka - Acta Orion została w środę przekazana holenderskiej stoczni CIG Shipbuiling gdzie zostaną przeprowadzone ostatnie prace wyposażeniowe przed oddaniem statku właścicielowi – Acta Marine.
09.06.2015

Pogłębianie Kanału Sueskiego zakończy się w lipcu

Prace nad pogłębianiem Kanału Sueskiego zostaną ukończone zgodnie z planem, czyli w lipcu tego roku – oświadczyły egipskie władze.
14.04.2015

W Szczecinie zwodowano kadłub statku do obsługi farm wiatrowych

We wtorek, 7 kwietnia w Szczecinie zwodowano częściowo wyposażony kadłub statku do obsługi farm wiatrowych. Konstrukcja została wykonana przez szczecińską spółkę Partner Stocznia na zamówienie CIG Shipbuilding. Statek o nazwie Acta Orion będzie teraz wykończony przez ten koncern i przekazany właścicielowi - Acta Marine z Holandii.
08.04.2015

Przetarg w gdańskim porcie o wartości 250 mln euro

Jedna firma i trzy konsorcja międzynarodowe zakwalifikowały się do II etapu przetargu na projekt i budowę drugiego terminala kontenerowego w porcie w Gdańsku, o wartości 250 mln euro. Generalny wykonawca ma być wybrany za 2-3 miesiące. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.
09.05.2014

Siedmiu chce budować dla DCT nowe nabrzeże w Porcie Gdańsk

DCT Gdańsk otrzymał siedem wniosków o dopuszczenie do przetargu na zaprojektowanie i budowę nowego nabrzeża wraz z przyległymi placami składowymi na terenie Portu Gdańsk. Wśród nich znajdują się m.in. Hyundai Engineering & Construction, Strabag, a także konsorcja z Budimeksem i Bilfingerem.
08.04.2014

Holenderska stocznia Damen zasili flotę wojenną na Bahamach

18 marca podpisano umowę, na mocy której Holendrzy zbudują dla Bahamów cztery statki Stan Patrol 4207, cztery Stan Patrol 3007, dziewięć pontonów i jeden okręt desantowy.
24.03.2014

Dwa konsorcja chcą umocnić brzeg morski w Łebie, Rowach i Ustce

Dwa konsorcja złożyły oferty w przetargu na projekt i budowę umocnień brzegowych w miejscowościach Łeba, Rowy i Ustka (Pomorskie) – poinformował dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin. Celem inwestycji jest ochrona brzegu przed erozją.
22.01.2014

Sekcje dla holenderskiego statku AEOLUS do transportu i instalacji morskich turbin wiatrowych powstają w polskich firmach stoczniowych

W płockiej stoczni rzecznej Centromost budowana jest jedna z trzech sekcji, która składa się na blok 18 statku morskiego do transportu i instalacji farmy wiatrowej, o nazwie „Aeolus”.
18.12.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.