• <

Wynik wyszukiwania - "przejęcie" - Wiadomości

MOL Chemical Tankers przejmuje Fairfield Chemical Carriers i zwiększa swoją flotę chemikaliowców

MOL Chemical Tankers i Fairfield-Maxwell ogłosiły dzisiaj, że osiągnęły zasadnicze porozumienie, na mocy w zakresie sprzedaży udziałów. Przejęcie zostało zatwierdzone przez zarządy obu spółek, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków określonych w umowie sprzedaży udziałów.
04.03.2024

Zakup Portu Północnego przez Węglokoks wciąż czeka na finalizację

Państwowa spółka Węglokoks nadal finalizuje transakcję zakupu Portu Północnego, co ma nastąpić do końca lutego br. Spółka informowała o jej zamknięciu już w październiku zeszłego roku. Okazuje się, że wówczas podpisano tylko warunkową umowę nabycia udziałów.
21.02.2024

Irańczycy potwierdzili uprowadzenia tankowca St Nikolas

Irańska marynarka wojenna potwierdziła w czwartek, że przejęła tankowiec St. Nikolas w Zatoce Omańskiej - podały media państwowe. Wcześniej pojawiły się informacje, że na pokład tankowca weszli uzbrojeni ludzie, a następnie jednostka obrała kurs w kierunku Iranu.
11.01.2024

Orlen sfinalizował przejęcie KUFPEC Norway za pół miliarda dolarów

Grupa Orlen sfinalizowała przejęcie spółki wydobywczej KUFPEC Norway, która zapewni Polsce dodatkowy miliard gazu rocznie. Dzięki tej transakcji wydobycie w Norwegii ma wzrosnąć w tym roku do ponad 4 mld m3. Surowiec trafi do Polski poprzez Baltic Pipe, planowo też zwiększając bezpieczeństwo energetyczne kraju
07.01.2024

Mostostal Chojnice ma nowego właściciela

Firma Zugil, wyspecjalizowana m.in. w urządzeniach do pokryć galwanicznych i lakierniczych oraz konstrukcjach maszynowych i budowlanych, za 39 mln zł kupiła od spółki Zamet firmę Mostostal Chojnice - wytwórcę urządzeń przeładunkowych dla portów kontenerowych i elektrowni - poinformował Zamet.
06.12.2023

Nauta oficjalnym właścicielem suchego doku SD I

21 listopada 2023 roku stanie się ważną datą w historii gdyńskiej Stoczni Remontowej Nauta. To właśnie dzisiaj oficjalnie podpisana została umowa, na mocy której stocznia przejęła suchy dok SD I, z którego dotychczas korzystała na zasadzie dzierżawy.
21.11.2023

MSC bliskie przejęcia operatora portowego z Hamburga

Żeglugowy gigant MSC poczynił kolejny krok w kierunku przejęcia Hamburger Hafen und Logistik (HHLA), operatora działającego w hamburskim porcie. Zarząd HHLA poinformował o osiągnięciu porozumienia, do ustalenia pozostały szczegóły umowy.
07.11.2023

Orlen przejmie System Gazociągów Tranzytowych Europol Gaz

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Orlen kontroli nad Systemem Gazociągów Tranzytowych Europol Gaz S.A. – poinformował we wtorek Orlen.
10.10.2023

CMA CGM chce wykupić część transportowo-logistycznej Grupy Bolloré

Grupa CMA CGM potwierdziła opcję kupna części transportowo-logistycznej Grupy Bolloré Logistics. Nie oznacza to jednak jeszcze finalizacji transakcji.
16.05.2023

Marynarka wojenna USA: Iran nielegalnie przejął drugi tankowiec w ciągu tygodnia

Iran przejął w Cieśninie Ormuz pływający pod banderą Panamy tankowiec Niovi, co jest drugim takim incydentem w regionie w ciągu tygodnia - poinformowała stacjonująca na Bliskim Wschodzie V Flota USA.
04.05.2023

USA skonfiskowały ładunek irańskiej ropy zanim Iran przejął tankowiec Advantage Sweet

Stany Zjednoczone, na mocy sankcji nałożonych na Teheran, skonfiskowały ładunek irańskiej ropy na kilka dni przed zajęciem w czwartek przez irańską marynarkę wojenną tankowca Advantage Sweet pływającego pod banderą Wysp Marshalla - poinformowała w piątek agencja Reutera.
29.04.2023

Iran przejął tankowiec pływający pod banderą Wysp Marshalla

Siły morskie irańskich Strażników Rewolucji Islamskiej przejęły w czwartek w Zatoce Omańskiej, na wodach międzynarodowych, tankowiec Advantage Sweet pływający pod banderą Wysp Marshalla – poinformowała stacjonująca na Bliskim Wschodzie V Flota USA.
27.04.2023

OT Logistics przejęło ponad 2,3 mln akcji Luka Rijeka

OT Logistics, największy operator portowy w Polsce, stał się właścicielem ponad 2,3 mln akcji chorwackiej firmy Luka Rijeka, posiadanych przez Rubicon Partners Ventures ASI. Strony umowy przedwstępnej będą podejmować czynności, które mają doprowadzić do sprzedaży i przeniesienia akcji Luka Rijeka.
11.03.2023

Wiceminister przekonuje, że port w Elblągu powinien być państwowy

"Elbląski port jest niedoinwestowany. Łatwiejsze jest znalezienie finansowania inwestycji w porcie państwowym niż samorządowym" – poinformował w czwartek wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka. Ocenił, że Elbląg nie ma środków na rozwój komunalnego portu.
19.01.2023

Shell przejmuje działalność PANOLIN w zakresie ECL

Gigant paliwowy z Wielkiej Brytanii ogłosił, że jego spółki zależne w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Szwecji zawarły umowy dotyczące przejęcia biznesu środków smarnych przyjaznych środowisku (ECL) grupy PANOLIN.
29.11.2022

Abu Dhabi Ports Group kontynuuje ekspansję w Europie

Emiracka Abu Dhabi Ports Group wykupiła za 680 milionów dolarów hiszpańską firmę logistyczną Noatum. To już drugie przejęcie AD Ports w tym miesiącu.
19.11.2022

MSC przejął dużego operatora holowników

Żeglugowy gigant MSC przejął włoskiego operatora holowniczego Rimorchiatori Mediterranei – trzecią co do wielkości firmę holowniczą świata.
24.10.2022

Sasin: MAP dołoży starań, by Orlen zawarł z pracownikami PGNiG porozumienie, które będzie ich satysfakcjonować

MAP dołoży wszelkich starań, aby porozumienie satysfakcjonujące pracowników PGNiG zostało zawarte – powiedział we wtorek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w odpowiedzi na pytanie o gwarancje pracownicze dla zatrudnionych w PGNiG po połączeniu z Orlenem.
11.10.2022

W poniedziałek akcjonariusze PGNiG zdecydują o fuzji z PKN Orlen

W poniedziałek akcjonariusze PGNiG zdecydują o fuzji z PKN Orlen. Państwo obejmie blisko 50 proc. udział w takim koncernie. Powstanie podmiot, który ma sprostać transformacji energetycznej.
10.10.2022

Hamburg na celowniku. Czy chińskie inwestycje są zagrożeniem dla europejskich portów?

W ciągu ostatniej lat Chiny stały się kluczowym globalnym inwestorem i operatorem portowym. Chińskie udziały w portach obejmują cały świat, lecz najnowsza próba zakupu udziałów w hamburskim terminalu kontenerowym budzi uzasadnione kontrowersje w kontekście bezpieczeństwa europejskiej infrastruktury logistycznej.
08.10.2022

Vestas zgadza się na sprzedaż konwerterów i sterowników do KK Wind Solutions

Producent turbin wiatrowych Vestas podpisał umowę z KK Wind Solutions (KK) dotyczącą przejęcia gałęzi konwerterów i sterowników.
11.08.2022

Port w Elblągu przejdzie w ręce państwa?

Podczas specjalnego spotkania przedstawiciele rządu zadeklarowali, że państwo jest gotowe przejąć port w Elblągu, żeby zapewnić mu niezbędne inwestycje.
10.08.2022

PKN Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek

PKN Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek, polegający na przeniesieniu majątku PGNiG do Orlenu w zamian za akcje Orlenu - podały w piątek spółki. W zamian za jedną akcję PGNIG jego akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji Orlenu.
29.07.2022

Royal Navy przejęła na pełnym morzu irańskie rakiety

Królewska Marynarka Wojenna ujawniła, że w styczniu i lutym przechwyciła niewielkie irańskie łodzie załadowane pociskami ziemia-powietrze i komponentami pocisków manewrujących.
08.07.2022

Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Lotosu przez Orlen

Komisja Europejska zatwierdziła zaproponowanych przez PKN Orlen nabywców aktywów sprzedawanych w ramach realizacji środków zaradczych przy przejęciu kontroli nad Grupą Lotos – poinformował w poniedziałek PKN Orlen.
20.06.2022

Iran. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w piątek w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce za "nieokreślone naruszenia" - podała agencja IRNA.
27.05.2022

Ukraińskie jednostki wojskowe przejęte przez Rosjan

Specjaliści OSINT zwrócili uwagę, że kilka niewielkich ukraińskich okrętów wojskowych zostało przejętych przez Rosjan i co najmniej jeden został włączony do działań.
27.05.2022

Włosi mogą sprzedać przejęte jachty oligarchów

Od 11 do 14 milionów euro wydadzą w tym roku Włochy na utrzymanie przejętych willi i jachtów rosyjskich oligarchów, ale potem państwo będzie mogło je sprzedać - podają włoskie media. Takie rozwiązanie przewiduje dekret przygotowany przez rząd.
09.05.2022

C. Hartwig Gdynia przejął Rhenus Air & Ocean Poland

C. Hartwig Gdynia, jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, działająca od listopada 2021 roku w ramach globalnej Grupy Rhenus, przejęła Dział Air & Ocean Poland ze struktur Rhenus Logistics S.A. Oznacza to, że gdyński spedytor odpowiada obecnie za wszystkie zlecenia w obrębie spedycji lotniczej i morskiej, realizowane wcześniej przez firmę Rhenus na rzecz klientów w Polsce.
21.03.2022

Komisja Europejska zabrania fuzji stoczniowych molochów

Komisja Europejska zablokowała projekt fuzji dwóch wielkich południowokoreańskich stoczni: Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) oraz Hyundai Heavy Industries (HHI).
14.01.2022

KE czeka do 14 stycznia na dokumenty ws. przejęcia przez Orlen Grupy Lotos

Do 14 stycznia 2022 r. PKN Orlen ma przedstawić KE dokumenty związane z przejęciem Lotosu, w tym umowy sprzedaży aktywów wskazanych przez Komisję. W mediach pojawiają się spekulacje dotyczące potencjalnych inwestorów.
11.01.2022

Vesper Marine w rękach Garmin

Szwajcarska firma Garmin, przejęła wiodącego dostawcę sprzętu i usług komunikacji morskiej Vesper Marine.
07.01.2022

Norwedzy przejmują flotę niemieckiego Rhenus Maritime Services

Spółka Wilson, operująca na rynku żeglugi bliskiego zasięgu, zakupiła flotę niemieckiego armatora Rhenus Maritime Services.
10.11.2021

Grupa Rhenus kupiła spółkę C.Hartwig Gdynia

Renomowana europejska firma logistyczna Rhenus Beteiligungen International, stojąca na czele globalnej Grupy Rhenus, sfinalizowała zakup spółki C.Hartwig Gdynia, jednej z wiodących firm spedycyjnych w Polsce. Wejście spółki z Gdyni w struktury światowego gracza jeszcze bardziej wzmocni jej pozycję na krajowym i europejskim rynku. Dla Grupy Rhenus przejęcie gdyńskiego spedytora będzie oznaczało znaczne zwiększenie obrotów i udziału w obszarach spedycji morskiej i lotniczej w Polsce.
05.11.2021

Maersk notuje rekordowe zarobki, przejmuje niemieckiego spedytora

Duński gigant spedycyjny i logistyczny A.P. Moller – Maersk zamknął trzeci kwartał 2021 roku rekordowymi zyskami.
04.11.2021

PKN ORLEN sfinalizował przejęcie spółki transportowej OTP

PKN ORLEN nabył 100 proc. udziałów spółki transportowej OTP, największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce. Transakcja umożliwi dynamiczny rozwój i optymalizację procesów logistycznych. Odbudowa własnych mocy transportowych w strukturach Koncernu oraz planowana centralizacja zarządzania logistyką drogową korzystnie przełożą się również na wyniki Grupy Kapitałowej ORLEN. W ten sposób Koncern zdecydowanie umocni swoją pozycję na rynku przewozów drogowych.
31.03.2021

Hapag-Lloyd przejął holenderskiego specjalistę w żegludze kontenerowej

Niemiecki gigant żeglugowy Hapag-Lloyd zakupił wszystkie aukcje w holenderskiej linii żeglugowej – Nile Dutch Investments. Ma to wzmocnić pozycję Niemców na afrykańskim rynku.
18.03.2021

Saudowie przejmą Lotos?

Saudyjska firma Aramco jest podobno zainteresowana kupnem 30% udziałów rafinerii Lotos w Gdańsku. Dla Aramco pozycja w północnej Polsce otworzyłaby możliwość ekspansji w regionie Morza Bałtyckiego i Europie Środkowej.
28.12.2020

PKN Orlen po przejęciu Grupy Lotos stworzy paliwowo-energetycznego giganta. Obajtek: „To krytyczny element planu transformacji”

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił w środę (12 stycznia), że saudyjski koncern Saudi Aramco przejmuje 30 proc. udziałów gdańskiej rafinerii Lotos, węgierski MOL 417 stacji, a polski Unimot – bazy paliw. – Przedstawiamy dziś partnerów, którzy zagwarantują nam rozwój i w Polsce, i na świecie. Same umowy z Aramco są ważniejsze niż fuzja z Lotosem – powiedział Obajtek.
12.01.2022

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmuje Stocznię Marynarki Wojennej

Stocznia Marynarki Wojennej w rękach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przedwstępna umowa zakupu będącej w likwidacji stoczni została podpisana 26 maja pomiędzy syndykiem stoczni Magdaleną Smółką a prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej Stoczni Wojennej Konradem Konefałem. Poinformowano o niej w poniedziałek w Gdyni na spotkaniu z dziennikarzami na terenie SMW.
29.05.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.