• <
siemens_gamesa_2022

Norwedzy przejmują flotę niemieckiego Rhenus Maritime Services

jm

10.11.2021 13:34
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Norwedzy przejmują flotę niemieckiego Rhenus Maritime Services

Partnerzy portalu

Norwedzy przejmują flotę niemieckiego Rhenus Maritime Services - GospodarkaMorska.pl
Fot. Wilson

Spółka Wilson, operująca na rynku żeglugi bliskiego zasięgu, zakupiła flotę niemieckiego armatora Rhenus Maritime Services.

Statki, które dotychczas pływały w barwach Rhenus Maritime Services (RMS), wkrótce dołączą do Wilson. Pośród nich jest sześć jednostek do ładunków suchych i cztery do sześciu masowców funkcjonujących w ramach krótkoterminowych czarterów. Dwa z nich są już eksploatowane przez Norwegów.

Wraz ze statkami Wilson przejął również kontrakty RMS, przez co dokonuje wyraźnej ekspansji w sektorze żeglugi bliskiego zasięgu.

W zeszłym roku Wilson dokonał połączenia z inną niemiecką firmą – Arkon Shipping – tym samym przejmując jej dzierżawę 20 małych masowców, w tym także nowych, które wypłyną ze stoczni w przyszłym roku. Tamta umowa również zakładała przejęcie kontraktów spółki. Tym samym norweska firma stała się największym przewoźnikiem w kategorii ładunków suchych na trasach małego zasięgu i przy użyciustatków przybrzeżnych.

Obecnie, dzięki obu transakcjom, Wilson ma do dyspozycji ponad 130 statków.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.