• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

OT Logistics przejęło ponad 2,3 mln akcji Luka Rijeka

Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska OT Logistics przejęło ponad 2,3 mln akcji Luka Rijeka

Partnerzy portalu

OT Logistics

OT Logistics, największy operator portowy w Polsce, stał się właścicielem ponad 2,3 mln akcji chorwackiej firmy Luka Rijeka, posiadanych przez Rubicon Partners Ventures ASI. Strony umowy przedwstępnej będą podejmować czynności, które mają doprowadzić do sprzedaży i przeniesienia akcji Luka Rijeka.

- Zarząd OT Logistics S.A. ("OTL") informuje, że w dniu 10 marca br. otrzymał informację o rejestracji przejścia na OTL własności 2 360 924 akcji w Luka Rijeka d.d. ("Luka Rijeka") posiadanych dotychczas przez Rubicon Partners Ventures Alternatywną Spółkę Inwestycyjną sp. z o.o. (odpowiednio "Rubicon" i "Akcje Rubicon") - wskazano w piątkowym komunikacie.

Zaznaczono, że w związku z tym spełnił się ostatni z warunków zawieszających przewidzianych w warunkowej przedwstępnej umowie sprzedaży akcji w spółce Luka Rijeka zawartej przez OTL z czeską spółką Port Acquisitions 4 lutego tego roku. W rezultacie, strony PSPA, tj. umowy przedwstępnej będą podejmować dalsze czynności prawne, które mają doprowadzić do sprzedaży i przeniesienia akcji Luka Rijeka.

W lutym tego roku OT Logistics zawarł z czeską spółką Port Acquisitions warunkową przedwstępną umowę sprzedaży 25,38% akcji Luka Rijeka (posiadanych przez OTL i Rubicon Partners Ventures ASI, m.in pod warunkiem przeniesienia tych akcji z Rubicon na OTL), za łączną kwotę 26,34 mln euro.

Transakcja objęła wówczas 1.060.300 akcji posiadanych przez OTL oraz 2 360 924 akcji posiadanych przez Rubicon, pod warunkiem zawieszającym przeniesienia tych akcji z Rubicon na OTL. Cena sprzedaży została ustalona na 7,7 euro za sztukę.

Grupa OTL to notowana na GPW grupa specjalizująca się w usługach transportowych, spedycyjnych i logistycznych. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 791 mln zł w 2021 roku. W skład Grupy OTL wchodzą morskie terminale portowe: OT Port Świnoujście oraz OT Port Gdynia. Od 2015 roku OT Logistics posiada także akcje w chorwackim porcie Rijeka. Grupa OTL jest także właścicielem spółki spedycyjnej Rentrans Cargo, spółki Kolej Bałtycka, świadczącej usługi manewrowe i transport kolejowy. W skład Grupy OTL wchodzi także spółka Port Żegluga Szczecińska zajmująca się obsługą projektów hydrotechnicznych.

Luka Rijeka to chorwacka firma portowa, która obsługuje obiekty portowe w największym chorwackim porcie Rijeka i kilku innych pobliskich terminalach. (PAP)

pm/ mmu/

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.