• <
BOTA_2023

Ponad tysiąc kolejnych migrantów przypłynęło do Kalabrii

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ponad tysiąc kolejnych migrantów przypłynęło do Kalabrii

Partnerzy portalu

Drogą morską do Kalabrii na południu Włoch przybyło blisko 1000 osób. Wśród nich  584 dotarły do portu Reggio Calabria na pokładzie statku Straży Przybrzeżnej, a do Crotone wpłynęła łódź z około 500 ludźmi, którym również pomogły włoskie służby.

Migranci, którzy przypłynęli na pokładzie statku Straży Przybrzeżnej, zostali uratowani przez jego załogę podczas trzech operacji na morzu - podała Ansa. Wśród tych rozbitków jest około 70 kobiet i dzieci. Trwa ustalanie narodowości przybyłych. Po północy do Crotone dopłynął kuter z około 500 migrantami, eskortowany przez trzy łodzie patrolowe Straży Przybrzeżnej. Jednostka była w złym stanie technicznym. Rano znaleziono ciało kilkuletniego dziecka, 74. ofiary katastrofy łodzi z migrantami, która 26 lutego rozbiła się blisko kalabryjskich brzegów. To 21 dziecko wśród ofiar. Nadal pozostaje nieznana liczba zaginionych osób, które były na pokładzie łodzi, płynącej z Turcji.

W ostatnich dniach doszło do wyjątkowego nasilenia napływu migrantów na włoskie wybrzeża. W czwartek padł rekord na wyspie Lampedusa; jednego dnia dotarło tam 41 łodzi z ponad 1860 migrantami. Rząd Giorgii Meloni zapowiedział stanowczą walkę z przemytnikami migrantów i zaostrzenie kar dla nich do 30 lat więzienia.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ fit/

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.