• <
escort_980x120_gif_2020

Vesper Marine w rękach Garmin

07.01.2022 13:25 Źródło: Inf. prasowa

Partnerzy portalu

Vesper Marine w rękach Garmin - GospodarkaMorska.pl
Fot. Garmin

Szwajcarska firma Garmin, przejęła wiodącego dostawcę sprzętu i usług komunikacji morskiej Vesper Marine.

Garmin ogłosił przejęcie Vesper Marine, dostawcy rozwiązań AIS, VHF oraz monitorowania statków dla przemysłu morskiego. Przejęcie ma wzmocnić linię produktów i technologii morskich Garmin.

Vesper to firma z prawie 15-letnim doświadczeniem, która opracowała pakiet produktów i rozwiązań komunikacyjnych dla łodzi motorowych, żaglowych i statków pracujących, a także wielokrotnie nagradzany system Cortex, który łączy najnowocześniejsze radio VHF z unikalnym nadajnikiem smartAIS firmy Vesper i technologią zdalnego monitorowania jednostek. Urządzenia Vesper smartAIS alarmują o ryzyku kursu kolizyjnego, wleczeniu kotwicy i zdarzeniach, w których człowiek znajdzie się za burtą. Firma oferuje również aplikacje mobilne do monitorowania, przeglądania i zarządzania systemem Cortex lub nadajnikiem smartAIS na urządzenia z systemem iOS i Android.

– Vesper jest pionierem komunikacji morskiej cieszącym się uznaniem branży za wygodne w użyciu produkty z intuicyjną obsługą – mówi Jarrod Seymour, wiceprezes Garmin ds. segmentu morskiego. – Razem z zespołem Vesper cieszymy się, że będziemy oferować naszym klientom pierwszorzędne produkty i usługi komunikacji morskiej.

– Cieszymy się, że mamy wsparcie od takiego lidera technologii morskich, jakim jest Garmin – mówi Carl Omundsen, współzałożyciel Vesper Marine. – Ta współpraca pozwoli firmie Vesper poszerzyć swoje możliwości i zintegrować się z rynkiem komunikacji morskiej, by wywrzeć jeszcze większy wpływ na branżę żeglarską.

Vesper Marine z siedzibą w Auckland w Nowej Zelandii dołączy do istniejącego zespołu Garmin zlokalizowanego w Auckland. Warunki finansowe przejęcia nie zostały jeszcze ujawnione.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.