• <
mewo_2022

Sasin: MAP dołoży starań, by Orlen zawarł z pracownikami PGNiG porozumienie, które będzie ich satysfakcjonować

gm

11.10.2022 14:38 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Sasin: MAP dołoży starań, by Orlen zawarł z pracownikami PGNiG porozumienie, które będzie ich satysfakcjonować

Partnerzy portalu

Sasin: MAP dołoży starań, by Orlen zawarł z pracownikami PGNiG porozumienie, które będzie ich satysfakcjonować - GospodarkaMorska.pl

MAP dołoży wszelkich starań, aby porozumienie satysfakcjonujące pracowników PGNiG zostało zawarte – powiedział we wtorek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w odpowiedzi na pytanie o gwarancje pracownicze dla zatrudnionych w PGNiG po połączeniu z Orlenem.

„Taka gwarancja jest zapewniona. Podobnie było przy fuzji PKN Orlen z Lotosem, tam doszło do porozumienia na dobrych zasadach. Pracownicy Lotosu mogą dzisiaj powiedzieć, że z punktu widzenia praw pracowniczych ta fuzja im się opłaciła” – powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej po Radzie Ministrów wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w odpowiedzi na pytanie o stanowisko związków zawodowych w PGNiG, które domagają się gwarancji pracowniczych.

Zdaniem wicepremiera należy się spodziewać dalszego rozwoju Orlenu po tym, jak połączył się z Grupą Lotos i zostanie powiększony o PGNiG.

„To firma, która będzie rosnąć, nie ma obaw o zmniejszanie zatrudnienia, kwestie płacowe są omawiane” – powiedział Jacek Sasin. – „Moje ministerstwo dołoży wszelkich starań, aby takie porozumienie satysfakcjonujące pracowników PGNiG zostało zawarte” – dodał.

W poniedziałek akcjonariusze PGNiG podczas Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia spółki przegłosowali jej połączenie z PKN Orlen. Za odpowiednią uchwałą padło ponad 99,99 proc. oddanych głosów, reprezentujących 85,83 proc. akcjonariuszy PGNiG.

Uchwała przewiduje połączenie spółki z PKN Orlen poprzez przeniesienie całego majątku PGNiG, obejmującego wszystkie aktywa i pasywa na PKN Orlen w zamian za akcje, które PKN Orlen wyda akcjonariuszom spółki zgodnie z postanowieniami planu połączenia spółek. Plan ten przewiduje, że w zamian za jedną akcję PGNiG jego akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji Orlenu.

Rząd na połączenie Orlenu i PGNiG zgodził się 26 września. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen podjęło uchwałę w sprawie połączenia z PGNiG oraz o odpowiednich zmianach w statucie PKN Orlen 28 września br.

Fot. Depositphotos


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.