• <

Wynik wyszukiwania - "Shell" - Wiadomości

Shell kolejną firma, która rezygnuje z tras prowadzących przez Morze Czerwone

Koncern naftowy z Wielkiej Brytanii zawiesił połączenia przez Morze Czerwone i Kanał Sueski na czas nieokreślony. Jest to spowodowane trwającą eskalacją konfliktu w regionie, po tym jak 12 stycznia amerykańskie i brytyjskie siły zbrojne przystąpiły do bombardowania pozycji bojowników Huti w Jemenie. Ci z kolei ponawiają ataki na statki w regionie.
17.01.2024

Equinor zwiększa swój udział w złożu Linnorm

Equinor zawarł umowę na przejęcie udziałów Shell i funkcji operatora złoża Linnorm na Morzu Norweskim.
14.12.2023

Shell pozywa Greenpeace za wtargnięcie na platformę wydobywczą w trakcie jej transportu

Shell wystosował pozew sądowy, w którym domaga się od Greenpeace odszkodowania za akcję, podczas której aktywiści wdarli się na statek transportujący platformę wydobywczą w czasie rejsu.
13.11.2023

Shell zakończył bunkrowanie pierwszego statku wycieczkowego LNG w Gibraltarze

Globalna firma energetyczna Shell poinformowała w środę o pierwszej w Porcie Gibraltar operacji bunkrowania statku wycieczkowego paliwem LNG. Bunkrowanie zostało przeprowadzone we współpracy z Royal Caribbean Group, Anthony Veder i Zarządem Portu Gibraltar. Statkiem bunkrującym był zbudowany w Gdańsku Coral Methane.
29.09.2023

Shell miał ograniczyć produkcję ropy ale tego nie zrobi

Shell rezygnuje z zamiaru ograniczenia wydobycia ropy, poinformowało w środę kierownictwo naftowego koncernu. Firma zamierza utrzymać jej produkcję na tym samym poziomie do 2030 r.
14.06.2023

Shell: Popyt na LNG w Europie zaostrzy konkurencję i wpłynie na handel

Zdaniem brytyjskiego giganta paliwowego i energetycznego zwiększone zapotrzebowanie na skroplony gaz ziemny (LNG) prawdopodobnie zaostrzy konkurencję państw europejskich z krajami Azji o ograniczone, nowe dostawy dostępne w ciągu najbliższych dwóch lat.
16.02.2023

Shell grozi Greenpeace pozwami za bezprawne wejście na transportowiec

W zeszły wtorek czterech aktywistów Greenpeace weszło na pokład statku Boskalis White Marlin, który transportuje FPSO Penguins na Morze Północne. Teraz Greenpeace podał, że Shell, właściciel FPSO, grozi aktywistom krokami prawnymi.
10.02.2023

[WIDEO] Aktywiści Greenpeace wdarli się na transportowiec przewożący FPSO

Na pokład statku heavy-lift do przewożenia ciężkich ładunków White Marlin, transportującego jednostkę FPSO, wdarło się czterech aktywistów Greenpeace. Grozili oni zajęciem sprzętu jeśli Shell nie zaprzestanie wierceń naftowych.
01.02.2023

Shell wynajmuje Stena Drilling do odwiertów na Morzu Śródziemnym

Wykonawca odwiertów Stena Drilling wykona prace dla Shell. To efekt nowego kontraktu ze spółkami BG Delta Limited i BG International Limited, należącymi do Shell. Odwierty odbędą się przy linii brzegowej Egiptu.
17.01.2023

Shell i Eneco na Hollandse Kust (west) VI: nowy trend w budowie MFW

Shell i Eneco wygrały przetarg na budowę morskiej farmy wiatrowej w Hollandse Kust (west) part VI.
17.12.2022

Półzanurzalna platforma wiertnicza rozpoczyna prace dla Shell w Namibii

Należąca do Northern Ocean półzanurzalna platforma wiertnicza Deepsea Bollsta dotarła do Namibii, gdzie rozpoczęła realizację dla brytyjskiego giganta naftowego.
12.12.2022

Shell przejmuje działalność PANOLIN w zakresie ECL

Gigant paliwowy z Wielkiej Brytanii ogłosił, że jego spółki zależne w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Szwecji zawarły umowy dotyczące przejęcia biznesu środków smarnych przyjaznych środowisku (ECL) grupy PANOLIN.
29.11.2022

Będzie apelacja UOKiK od wyroku SOKiK w sprawie kar na Gazprom i pięć spółek

UOKiK złoży apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który uchylił decyzję ws. nałożenia kar - ponad 29 mld zł na Gazprom i ponad 234 mln zł na pięć spółek odpowiedzialnych za budowę Nord Stream 2 - poinformował w poniedziałek Urząd. Prezes Urzędu Tomasz Chróstny nie kryje zaskoczenia wyrokiem.
21.11.2022

Shell od nowego roku będzie miał nowego dyrektora generalnego

Z funkcji dyrektora generalnego Shella z końcem roku odejdzie Holender Ben van Beuren, szef koncernu od 2014 r. Na stanowisku zastąpi go Kanadyjczyk Wael Sawan - poinformowała w czwartek spółka.
15.09.2022

Media: Koncern Shell nie dołączy do nowego rosyjskiego projektu energetycznego Sachalin 2

Brytyjski gigant naftowy Shell poinformował Rosję, że nie będzie uczestniczyć w nowym projekcie energetycznym Sachalin 2.
02.09.2022

Shell zmniejsza produkcję w rafinerii z powodu niskiego poziomu wody w Renie

Brytyjski koncern petrochemiczny Shell zmniejszył produkcję w swojej rafinerii w niemieckiej Kolonii. Spółka uzasadniła to niskim poziomem wody w Renie - przekazał Reuters w czwartek.
18.08.2022

Dotacje UE na zielony wodór – Shell, RWE i Air Liquide wśród zwycięzców z puli 1,8 mld euro

Trzy projekty H2 w Holandii otrzymały środki w drugiej rundzie finansowania, w tym dwa dotyczące elektrolizerów o łącznej mocy 600 MW i jeden przetwarzania odpadów na wodór.
14.07.2022

Rosja chce znacjonalizować offshorowy projekt Sachalin-2

Trwa zamieszanie w sprawie rosyjskiego projektu Sachalin-2, którego realizacja miała pozwolić Rosji oraz inwestorom z Europy i Japonii wydobywać i sprzedawać pokaźne ilości ropy i gazu. Władimir Putin myśli o wypchnięciu zewnętrznych podmiotów i całkowitej nacjonalizacji projektu.
04.07.2022

Spółki naftowe rozważają wspólną budowę pływającej farmy wiatrowej o mocy 1 GW

Norweski gigant energetyczny Equinor oraz partnerzy - Petoro, TotalEnergies, Shell i ConocoPhillips – rozważają budowę pływającej morskiej farmy wiatrowej o mocy 1 GW u wybrzeży zachodniej Norwegii.
30.06.2022

Biden oskarżył koncerny naftowe o celowe podwyższanie cen paliw

Prezydent USA Joe Biden zażądał w środę od koncernów naftowych wyjaśnienia dlaczego nie zwiększają podaży paliw na rynku i oskarżył je o uzyskiwanie dodatkowych i nieusprawiedliwonych gigantycznych dochodów.
16.06.2022

Shell dołącza do wyścigu o polski offshore

Amber Baltic Wind Ltd, spółka zależna Shell, złożyła w ramach niedawnego przetargu publicznego oferty dotyczące propozycji nowych lokalizacji morskich elektrowni wiatrowych w polskiej strefie Morza Bałtyckiego.
13.06.2022

Shell. Do eksploatacji wracają cztery dawne rosyjskie tankowce na skroplony gaz ziemny

Koncern Shell podjął decyzję o przywróceniu eksploatacji czterech dawnych rosyjskich tankowców przewożących skroplony gaz ziemny (LNG) - informuje belgijska agencja prasowa Belga. Firma zdecydowała wcześniej o wyłączeniu ich z użytku wkrótce po agresji Rosji na Ukrainę.
20.05.2022

Czy floating offshore zawładnie rynkiem morskiej energetyki? RAPORT GWEC [WIDEO]

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
04.05.2022

Japonia nie wycofa się z Sachalin-2. „To osłabi sankcje nałożone na Rosję”, powiedział minister przemysłu

Japoński minister przemysłu Koichi Hagiuda zapewnił w piątek, że Japonia nie zamierza wycofać się z projektu Sachalin-2 w Rosji.
22.04.2022

Shell: odejście od rosyjskich surowców w Polsce jest możliwe, chociaż wymaga czasu

Jak wynika z najnowszego raportu Polityki Insight1 w Unii Europejskiej obecnie rosyjska ropa stanowi 27 proc. importu tego surowca, gaz 40 proc., a węgiel 46 proc. W Polsce Rosja również odgrywa kluczową rolę – 72 proc. importu ropy, 45 proc. gazu i 74 proc. węgla pochodzi z tego kraju. Całkowite odejście od ropy z Rosji jest możliwe, jednak proces doprowadzi do wzrostu cen paliw i innych produktów. Natomiast odejście od rosyjskiego gazu będzie możliwe już nawet w październiku tego roku, po ukończeniu budowy Baltic Pipe. Jak po
21.04.2022

Media: Rozpoczęły się rozmowy dotyczące wykupienia udziałów Sachalin-2 od Shell

Rozpoczęły się wstępne rozmowy chińskich gigantów energetycznych na temat wykupienia udziałów Shell w projekcie gazowym Sachalin-2 - przekazał w czwartek Bloomberg powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.
21.04.2022

Shell nie zrezygnował z rosyjskich surowców

Chociaż Shell zadeklarował w marcu, że przestaje kupować rosyjską ropę i gaz, to koncern kupuje mieszankę oleju napędowego, która składa się w 49,99 proc. z paliwa z Rosji. Taką informację przekazał w piątek ekspert ds. energii agencji Bloomberg Javier Blas.
09.04.2022

Koncerny energetyczne wycofują się z Rosji, jeden zostaje

BP, Shell, Exxon i Equinor już ogłosiły, że zawieszają lub całkowicie likwidują swoje działania w Rosji. Rosyjskiego rynku nie zamierza opuścić TotalEnergies.
08.03.2022

Shell wstrzymuje transakcje spotowe rosyjskiej ropy

Koncern Shell planuje wycofanie się z rosyjskiego rynku ropy i gazu; pierwszym krokiem całej operacji jest natychmiastowe wstrzymanie wszystkich transakcji spotowych rosyjskiej ropy - podała we wtorek Agencja Reutera.
08.03.2022

Kupowanie "ropy w worku". Kto zarabia na napaści Rosji na Ukrainę. Czy tylko rosyjska ropa nie pachnie ukraińską krwią?

Shell kupił w piątek 4 marca ropę od Rosji po obniżonej cenie i wydał komunikat, że decyzja o zakupie paliwa po obniżonej cenie była „trudna”. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba zaatakował firmę energetyczną, pytając na Twitterze: „Czy rosyjska ropa nie pachnie ukraińską krwią?”
07.03.2022

Shell wycofuje się ze współpracy z Gazpromem

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Shell ogłosił w poniedziałek, że w efekcie napaści Rosji na Ukrainę wycofuje się ze wszystkich przedsięwzięć z rosyjskim koncernem energetycznym Gazprom. Dzień wcześniej podobną decyzję podjął brytyjski koncern BP.
01.03.2022

Namibia będzie wydobywać ropę

Po tym, jak poszukiwania prowadzone przez Shell u wybrzeży Namibii okazały się pomyślne, afrykański kraj postanowił nadać priorytet projektowi ustanowienia produkcji na polu naftowym do 2026 roku.
09.02.2022

Na terenie Portu Rotterdam będzie produkowany wodór. Powstanie elektrolizer o mocy 200 MW

Shell podpisał z thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers umowę na dostawę elektrolizerów na potrzeby realizacji projektu Hydrogen Holland I w holenderskim porcie w Rotterdamie.
17.01.2022

Shell wycofuje się z pola naftowego Cambo na Morzu Północnym

Royal Dutch Shell wycofał się z kontrowersyjnego projektu naftowego w pobliżu szkockich Szetlandów, twierdząc, że projekt nie ma już sensu ekonomicznego dla firmy.
24.12.2021

Shell zmienia nazwę i przenosi się do Wielkiej Brytanii

Gigant naftowy Shell zdecydował się przenieść swoją siedzibę z Holandii do Wielkiej Brytanii, zmieniając swoją strukturę i usuwając „Royal Dutch” ("królewski holenderski") z pełnej nazwy.
20.11.2021

AET wraz z Shell, Trafigura i Saudi Aramco inwestuje w szwajcarski start-up zajmujący się technologiami klimatycznymi

Malezyjski właściciel tankowca AET dołączył do grupy inwestorów składającej się z Shell, Trafigura i Saudi Aramco do wspierania szwajcarskiego start-upu Daphne Technology zajmującego się technologiami mającymi na celu usunięcie substancji toksycznych i emisji gazów cieplarnianych z paliw.
14.11.2021

Zielony wodór połączy dwóch gigantów energetycznych – Shell i RWE

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Shell oraz niemiecka spółka RWE zamierzają wspólnie realizować projekty w zakresie produkcji, wykorzystania i dystrybucji zielonego wodoru, a także dalsze możliwości dekarbonizacji elektrowni gazowych i opalanych biomasą, należących do RWE w północno-zachodniej Europie.
13.11.2021

Rotterdam World Gateway współpracuje z Shell nad osiągnięciem neutralności emisyjnej

Rotterdam World Gateway (RWG) nawiązał współpracę z koncernem naftowym Shell, aby zrównoważyć emisje CO2 i stać się całkowicie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2024 roku.
04.11.2021

Shell wraz z partnerami zamawia pierwsze gazowce do przewozu CO2 napędzane LNG i wspomagane wiatrem

Northern Lights, spółka joint venture Shella zawiązane z głównymi firmami energetycznymi Equinor i TotalEnergies, złożyła zamówienie na dwa gazowce CO2 napędzane LNG i wspomagane wiatrem w chińskim Dalian Shipbuilding Industry Co. (DSIC).
12.10.2021

22 działaczy Greenpeace aresztowanych za blokowanie terminalu Shella w porcie w Rotterdamie

Holenderska policja aresztowała w poniedziałek 22 działaczy organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy zablokowali wcześniej dostęp do Tweede Petroleumhaven – terminalu firmy Shell w porcie w Rotterdamie.
04.10.2021

Shell wpływał na stanowisko holenderskiego rządu w sprawie budowy Nord Stream 2

Na stanowisko Holandii w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2 wpływał koncern Shell - ujawniła w sobotę platforma dziennikarstwa śledczego Follow the Money.
11.09.2021

Morskie farmy wiatrowe pozwolą ograniczyć emisje z platform wiertniczych

Zielona energia elektryczna będzie w dużej mierze wykorzystywana do redukcji emisji zanieczyszczeń z platform wiertniczych w Norwegii – pisze Politico. Norwegia stała się jednym z najbogatszych krajów dzięki sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego. Teraz ma nadzieję wykorzystać podobną technologię, by stać się krajem ekologicznym.
04.08.2021

Shell, Iberdrola składa ofertę budowy największej pływającej farmy wiatrowej na świecie

Royal Dutch Shell Plc i jednostka ScottishPower firmy Iberdrola SA łączą siły, aby zbudować największe na świecie morskie farmy wiatrowe.
19.07.2021

Shell, Lyse i BKK łączą siły. Celem rozwój offshore wind na wodach w Norwegii

Gigant energetyczny Shell nawiązał współpracę z norweskimi spółkami Lyse i BKK w celu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Norwegii. W ten sposób firmy chcą zwiększyć swoją przewagę w procesie ubiegania się o pozwolenia na budowę farm morskich.
21.06.2021

Port w Rotterdamie jest coraz bliżej stania się hubem wodorowym

Port w Rotterdamie - wiodący europejski węzeł handlowy, wraz z Gasunie pracuje nad stworzeniem nowego rurociągu wodorowego, który ma stanowić podstawę przyszłej infrastruktury wodorowej.
19.03.2021

Wyrok uniewinniający w wielkim procesie ENI i Shell ws. korupcji

Sąd w Mediolanie uniewinnił w środę 15 oskarżonych o korupcję osób z kierownictwa firm ENI i Shell. Sprawa dotyczyła praw do eksploatacji złóż ropy naftowej w Nigerii. Według sądu nie doszło do popełnienia przestępstwa.
18.03.2021

Shell wyczarteruje 10 nowych VLCC napędzanych skroplonym gazem ziemnym

Shell wyczarteruje dziesięć nowych tankowców VLCC zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Energetyczny gigant stara się w ten sposób zmniejszyć emisję dwutlenku węgla ze swojej floty tankowców.
12.03.2021

LNG London zakończył setny przeładunek

Belgijski firma transportowa, Victrol, poinformowała, że bunkierka LNG London zakończyła swój setny załadunek w Porcie Rotterdamu. Jednostka znajduje się w służbie już od półtora roku.
01.03.2021

Shell zakupił większościowy udział w morskiej farmie wiatrowej na Morzu Celtyckim

Royal Dutch Shell zakupił 51 procent udziałów w irlandzkim projekcie morskiej firmy wiatrowej na Morzu Celtyckim.
28.01.2021

Nowy gazowiec LNG dla Shella dostarczony

Największy rosyjski armator, Sovcomflot, odebrał gazowiec LNG SCF Timmerman, który został już wyczarterowany Shellowi. Jednostka jest zdolna przewieźć do 174 tys.m3 schłodzonego paliwa, a zbudowała ją południowokoreańska stocznia.
18.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.