• <
attis_konferecnja_2024

Shell i Eneco na Hollandse Kust (west) VI: nowy trend w budowie MFW

zk

17.12.2022 12:08
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Shell i Eneco na Hollandse Kust (west) VI: nowy trend w budowie MFW

Partnerzy portalu

Shell i Eneco na Hollandse Kust (west) VI: nowy trend w budowie MFW - GospodarkaMorska.pl

Shell i Eneco wygrały przetarg na budowę morskiej farmy wiatrowej w Hollandse Kust (west) part VI.

Projekt o mocy około 760 MW, będzie zlokalizowany około 53 km od wybrzeża Holandii od miasta IJmuiden. Nowa farma wiatrowa zostanie zrealizowana poprzez spółkę joint venture Ecowende i zgodnie z założonym harmonogramem ma zostać oddana do użytku w 2026 roku. Shell i Eneco podjęły już ostateczną decyzję inwestycyjną dla farmy wiatrowej.

- Dzięki Ecowende zrobimy ogromny krok w rozwoju naszego portfela morskiej energii wiatrowej, jednocześnie wnosząc pozytywny wkład w różnorodność biologiczną. Dzięki temu projektowi możemy z korzyścią przyspieszyć wprowadzenie na szeroką skalę morskiej energii wiatrowej w Holandii i innych krajach. To doskonale wpisuje się w strategię Shell Powering Progress, która ma na celu dostarczenie naszym klientom większej ilości czystej energii w domu, na drodze i w pracy - powiedział Wael Sawan, dyrektor zintegrowanego działu gazu, odnawialnych źródeł energii i rozwiązań energetycznych w Shell.

- Razem z Shell byliśmy na czele rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Holandii. Zdobyliśmy ogromną wiedzę, również w zakresie ekologii, którą przekazujemy dalej. Przyczyniło się to do dalszego rozwoju morskiej energii wiatrowej w ostatnich latach. To wspaniale, że wkraczamy teraz w nową fazę z Ecowende, z naturą jako punktem wyjścia - powiedział Kees-Jan Rameau, Chief Strategic Growth Officer w Eneco.

Joiont venture Ecowende ma na celu wyznaczenie nowego ekologicznego wzorca dla rozwoju i budowy farm wiatrowych na Morzu Północnym. Działania i prace związane z projektem farmy wiatrowej uwzględniają środowisko naturalne poprzez takie działania jak: umieszczenie turbin wiatrowych w większej odległości od siebie, w celu stworzenia korytarza migracyjnego dla ptaków, zastosowanie innowacyjnych technik fundamentowania, które ograniczają do minimum wpływ na ssaki i pozostałe organizmy morskie, umieszczenie na dnie morza naturalnych struktur rafowych w celu zwiększenia bioróżnorodności. Więcej szczegółów dotyczących inwestycji, innowacji i programów badawczych zostanie ogłoszonych w późniejszym terminie.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.