• <
attis_konferecnja_2024

Shell zmniejsza produkcję w rafinerii z powodu niskiego poziomu wody w Renie

gm

18.08.2022 22:20 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Shell zmniejsza produkcję w rafinerii z powodu niskiego poziomu wody w Renie

Partnerzy portalu

Shell zmniejsza produkcję w rafinerii z powodu niskiego poziomu wody w Renie - GospodarkaMorska.pl
Ren / Fot. Pixabay

Brytyjski koncern petrochemiczny Shell zmniejszył produkcję w swojej rafinerii w niemieckiej Kolonii. Spółka uzasadniła to niskim poziomem wody w Renie - przekazał Reuters w czwartek.

Koncern poinformował o ograniczeniu produkcji w nadreńskiej rafinerii w oświadczeniu rozesłanym drogą mailową.

"Z powodu niskiego poziomu wody w Renie zmniejszyliśmy zdolności produkcyjne Shell Energy and Chemicals Park Rheinland. Sytuacja dotycząca dostaw stanowi wyzwanie, ale jest starannie zarządzana" - wskazano w oświadczeniu spółki.

W rafinerii w Kolonii w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia produkowane są paliwa, olej opałowy i petrochemikalia. Shell nie podał, do jakiego poziomu zostały zmniejszone zdolności zakładu, który może przetwarzać do 17 mln ton ropy naftowej rocznie, czyli 345 tys. baryłek dziennie - zaznaczył Reuters.

W czwartek w kluczowym dla transportu po Renie punkcie w Kaub w pobliżu Koblencji, w kraju związkowy Nadrenia-Palatynat, poziom wody wynosił 34 cm. Ostatnio zbliżone poziomy notowano w 2018 roku. Tymczasem statki potrzebują około 1,5 m, aby pływać po rzece z pełnym obciążeniem - przypomniała agencja.

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.