• <

Wynik wyszukiwania - "Port Kołobrzeg" - Wiadomości

Małe porty liczą na duże zmiany – senatorowie obradowali w Kołobrzegu

Małe porty morskie, tak jak te o podstawowym znaczeniu, powinny zostać uznane za infrastrukturę krytyczną. Ich rozwój i przygotowanie do MEW, może przyspieszyć centralny fundusz, a Urzędom Morskim trzeba zwiększyć budżety na bieżące utrzymanie dostępności do portów. Takie postulaty padły w Kołobrzegu, podczas wyjazdowego posiedzenia senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego Administracji Państwowej.
13.06.2024

Inauguracja sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu

W dniu 25 maja br. w Marinie Solnej w Porcie Jachtowym zainaugurowano sezon żeglarski 2024 podczas, którego odbyła się część oficjalna wydarzenia z udziałem Senatora RP Janusza Gromka, Prezydent Miasta Kołobrzeg Anną Mieczkowską, Starostą Kołobrzeskim Mirosławem Tessikowskim i Prezesem ZPM Kołobrzeg Arturem Lijewskim.
27.05.2024

Małe porty morskie apelują do rządu o utworzenie Funduszu Portowego

Reprezentanci Związku Małych Portów Morskich chcą utworzenia rządowego Funduszu Portowego, który miałby wesprzeć inwestycje i projekty przekraczające możliwości samorządów i Urzędów Morskich: - Tylko centralny fundusz może realnie wpłynąć na zaplanowany i spójny rozwój naszych portów – przekonują autorzy wspólnego apelu.
19.05.2024

Oceanarium w kołobrzeskim porcie – nowa, całoroczna atrakcja?

Czy w Kołobrzegu powstanie nowoczesne oceanarium, działające jako placówka naukowo - badawcza? To bardzo możliwe. Do Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg wpłynęła oferta, złożona przez właścicieli oceanarium w Międzyzdrojach. W największym, polskim uzdrowisku, na Wyspie Solnej, chcą zrealizować znacznie większy i bardziej prestiżowy projekt.
18.04.2024

Spotkanie w sprawie poprawy dostępu do Portu Kołobrzeg od strony Bałtyku

4 kwietnia 2024 r. w Marinie Solnej na terenie Portu Jachtowego, odbyło się spotkanie w sprawie poprawy dostępu do Portu Kołobrzeg od strony Bałtyku.
08.04.2024

Coraz bliżej portu serwisowego w Kołobrzegu – list intencyjny z Orlenem już podpisany

Od piątku Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg i Grupę Orlen Neptun wiąże list intencyjny w sprawie utworzenia w Kołobrzegu portu serwisowego dla przyszłych morskich farm wiatrowych, które powstaną na Bałtyku na Ławicy Odrzańskiej, w niedalekiej odległości od miasta.
07.04.2024

Port Kołobrzeg podsumował wyładunki ryb

W Porcie Kołobrzeg podsumowano wyniki połowowe floty rybackiej osiągnięte w 2023 roku.
10.02.2024

Port Kołobrzeg poszukuje partnera do wybudowania i prowadzenia atrakcji typu Nautilium

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg poszukuje partnera do wybudowania i prowadzenia atrakcji typu Nautilium. Centrum miałoby powstać na działce w sąsiedztwie mostu portowego, u zbiegu ulic Solnej i Warzelniczej.
29.01.2024

W Porcie Jachtowym przybyło rezydentów

Kołobrzeski Port Jachtowy dzięki swoim walorom, historii, inwestycjom i działaniom promocyjnym, jest atrakcją zarówno dla mieszkańców, jak i coraz liczniejszych gości z kraju i zagranicy. W 2023 roku wyróżniono go Ikoną Pomorza Zachodniego, przyznawaną przez czytelników Gazety Wyborczej. O tym jak chętnie jest odwiedzany i ceniony, świadczą także liczby.
26.01.2024

Port Kołobrzeg. Duży wzrost przeładunków

W 2023 roku w Porcie Kołobrzeg przeładowane zostało 277,8 tys. ton ładunków. To aż o 63% więcej niż w 2022 roku.
21.01.2024

Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury, Arkadiusz Marchewka wiceministrem

Prezydent RP Andrzej Duda powołał w skład Rady Ministrów Dariusza Klimczaka na urząd ministra infrastruktury. Zastąpił on na tym stanowisku pełniącego ten urząd od 27 listopada Alvina Gajadhura. Znamy również pierwszego wiceministra w resorcie. Będzie to Arkadiusz Marchewka, który prawdopodobnie zostanie sekretarzem stanu ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej czyli następcą Marka Gróbarczyka.
13.12.2023

Stacja zlewcza do odbioru ścieków komunalnych w kołobrzeskim porcie już czynna

W kołobrzeskim porcie działa już stacja zlewcza do odbioru ścieków komunalnych. Stacja znajduje się na Nabrzeżu Barkowskim i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 14:00.
30.11.2023

W Kołobrzegu zatrzymano pijanego kapitana luksemburskiego statku handlowego

54-letni obywatel Ukrainy, kapitan statku handlowego bandery luksemburskiej, został zatrzymany w kołobrzeskim porcie przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,88 promila alkoholu w organizmie – podał we wtorek Morski Oddział Straży Granicznej.
14.11.2023

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg

Początek sierpnia to czas podsumowań pierwszej połowy sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg. Niezmiennie jedną z największych atrakcji Portu Kołobrzeg są rejsy pasażerskie. W lipcu tego roku z rejsów skorzystało ponad 76 tysięcy turystów co jest dokładnie takim samym wynikiem jak w roku ubiegłym. Przypomnijmy, że turyści mogą skorzystać z jednej z sześciu jednostek cumujących na stałe w Porcie Pasażerskim (Jantar, Pirat, Monika III, Viking, Santa Maria, CZSZ - 172).
08.08.2023

Ukraińska kukurydza powróciła do kołobrzeskiego portu

Po trzech miesiącach przerwy do kołobrzeskiego portu znów wjechał pociąg towarowy z ukraińską kukurydzą. Testowy transport 1,8 tys. ton kukurydzy to zapowiedź kolejnych dostaw.
29.07.2023

Szersze wejście do portu w Kołobrzegu i więcej atrakcji tej części kurortu

W kołobrzeskim porcie z roku na rok rosną przeładunki, a jego nowoczesną marinę obierają za cel nie tylko europejscy żeglarze. Miejska spółka zarządzająca portem sprostała wojennemu wyzwaniu – tysiące ton ukraińskiego zboża odpłynęły stąd do Rotterdamu. Niedaleka przyszłość to port serwisowy dla morskich elektrowni wiatrowych i plany inwestycji, które podniosą rangę portu z korzyścią dla całego regionu.
28.07.2023

Wielopoziomowy parking w kołobrzeskim porcie. Zbuduje go dzierżawca, potem przejmie port

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg sp. z o.o. jest już gotów do realizacji inwestycji, która pomoże uporządkować politykę parkingową w portowej części miasta. Budowa na terenach portu wielopoziomowego parkingu na niemal 400 samochodów, pozwoli uspokoić ruch kołowy w porcie. Co ważne, to nie miasto i jego mieszkańcy poniosą koszty inwestycji, która będzie mogła się rozpocząć, gdy minister infrastruktury wyda zgodę na dzierżawę, a wojewoda pozwolenie na budowę.
12.07.2023

W Kołobrzegu ponownie kursuje Portowy Tramwaj Wodny

Kołobrzeg kontynuuje promowanie turystyki morskiej i promocję portu morskiego. W tym roku już po raz trzeci został uruchomiony Portowy Tramwaj Wodny, który w każdym sezonie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów.
06.07.2023

Port Kołobrzeg z szansą na historyczną inwestycję

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. otworzył 28 kwietnia przetarg na oferty w związku z budową parkingu wielopoziomowego w porcie. To wyjątkowa inwestycja zarówno dla spółki jak i dla miasta.
03.05.2023

Port w Kołobrzegu elementem łańcucha transportowego w tranzycie zbóż

Od dzisiaj, tj. 28 kwietnia do portów państwowych dołączony został pierwszy port samorządowy w Kołobrzegu dla tranzytu towarów rolnych z Ukrainy. Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 27 kwietnia 2023r. zatwierdzające tę decyzję jest wynikiem determinacji oraz zaangażowania zarówno Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg, jak i licznemu gronu osób przychylnych funkcjonowaniu Portu na wszystkich szczeblach administracji państwowej.
28.04.2023

Od piątku możliwy tranzyt towarów rolnych z Ukrainy przez port w Kołobrzegu

28 kwietnia br. do portów państwowych dołączymy pierwszy port samorządowy w Kołobrzegu dla tranzytu towarów rolnych z Ukrainy – poinformował w poniedziałek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
24.04.2023

Prezes kołobrzeskiego portu: możemy rocznie przeładować 300 tys. ton produktów z Ukrainy

Rocznie możemy przeładować 300 tys. ton produktów z Ukrainy, w 2022 r. przyjęliśmy ich 80 tys. ton, a w br. ok. 25 tys. ton. Teraz musieliśmy wstrzymać przeładunki – powiedział PAP prezes zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Artur Lijewski. Prezes liczy na to, że tranzyt przez port będzie wznowiony.
24.04.2023

Port Kołobrzeg czuje się poszkodowany zakazem przeładunku zboża

W czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Projekt, który ma wejść w życie od 21 kwietnia 2023 r., umożliwia tranzyt towarów rolnych z Ukrainy przez polskie terytorium. W rządowym dokumencie zostały pominięte mniejsze porty.
23.04.2023

Port Kołobrzeg wchodzi w nowy etap rozbudowy

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. dokonał zakupu oraz montażu wagi kolejowej, która została zainstalowana oraz uruchomiona na terenie Portu Handlowego w dniu 7 marca 2023 r. Inwestycja pozwoli na poszerzenie oferty oraz podniesienie poziomu usług świadczonych dla kontrahentów portu.
10.03.2023

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg podsumował 2022 rok

Port Kołobrzeg odnotował istotne wzrosty ramach zakresu swoich usług, powracając już niemal do wyników z 2019 roku, czyli sprzed pandemii COVID-19. Pomimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę, niestabilnej sytuacji gospodarczej oraz kryzysu energetycznego, osiągnięto zamierzone cele.
29.01.2023

Stacja paliw dla jachtów w Kołobrzegu ponownie otwarta

W Porcie Jachtowym, na granicy Nabrzeża Promowego i Paliwowego, od środy (20 lipca) czynna jest już stacja paliw dla jachtów obsługiwana przez komunikację miejską w Kołobrzegu.
21.07.2022

Kukurydza, dolomit, wapno i pellet. To był pracowity tydzień w Porcie Kołobrzeg

Ubiegły tydzień w Porcie Kołobrzeg upłynął pod znakiem przeładunków. Sprawdziliśmy, co się działo na terenie portu.
23.05.2022

Pilotażowy przeładunek ziarna kukurydzy z Ukrainy w Porcie Kołobrzeg. Na początek 5 tys. ton [WIDEO]

W kwietniu do Portu Morskiego w Kołobrzegu zawitały, pierwsze od bardzo dawna, pociągi towarowe, które dostarczyły pochodzące z Ukrainy ziarno kukurydzy.
28.04.2022

Port Kołobrzeg widzi szanse na rozwój w polskim offshore [WIDEO]

Jak rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku zmieniłby sytuację mniejszych portów? Możliwość wielu działań w tym zakresie widzi Zarząd Morskiego Portu w Kołobrzegu.
17.11.2021

Port Kołobrzeg podsumowuje atrakcje sezonu letniego

Druga połowa sierpnia to dobry czas do pierwszych podsumowań sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg, który w tym roku obfitował w wiele atrakcji.
16.08.2021

Port Kołobrzeg. Podsumowanie przeładunków w II kwartale 2021

Od kwietnia do czerwca przeładowano blisko 55 tysięcy ton ładunków. W tym okresie zdecydowanie najwięcej przeładowano kłód drewnianych - prawie 22 tys. ton oraz pelletu i kruszywa - łącznie ponad 20 tys. ton.
10.08.2021

Kołobrzeg. Nie odnaleziono obywatela Niemiec, który wypadł z jachtu do Bałtyku

Nie odnaleziono obywatela Niemiec, który we wtorek wypadł z jachtu w okolicy kołobrzeskiego portu. Poszukiwania zostały zakończone wczoraj wieczorem – poinformował w środę rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.
21.07.2021

Port Kołobrzeg - podsumowanie przeładunków w II kwartale 2021

W miesiącach kwiecień - czerwiec w kołobrzeskim porcie przeładowano blisko 55 tysięcy ton ładunków.
20.07.2021

Związek Małych Portów przystąpił do inicjatywy PPO

Polska może stać się liderem morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku w zakresie wytwarzania, produkcji i montażu farm wiatrowych, dlatego rozwój morskich farm wiatrowych to strategiczny kierunek rozwoju polskiej energetyki. Jest to możliwe dzięki współpracy samorządów, pracodawców i przedsiębiorców oraz sektora naukowego. Ma w tym pomóc Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.
22.01.2021

W Reducie Morast powstaje grupa rekonstrukcyjna

W Reducie Morast podpisana została dziś umowa o dofinasowanie operacji pod nazwą "Poszerzenie oferty historycznej zabytkowej Reduty Morast w Kołobrzegu – Etap II". Zadanie to jest kontynuacją starań zmierzających do utworzenia w reducie w Porcie Jachtowym grupy rekonstrukcyjnej i obejmuje zakup 12 mundurów pruskich i polskich z wyposażeniem (nakrycie głowy, kurtka, spodnie, nakrycie butów, pasy i patronasz) oraz tablic informacyjnych opisujących Szlak Trzech Fortów.
19.10.2020

Blisko 15 000 ton przeładunków w sierpniu w Porcie Kołobrzeg

W ostatnich tygodniach można zaobserwować wzmożony ruch jednostek handlowych w Porcie Kołobrzeg. Tylko w miesiącu sierpniu wolumen przeładunków w Porcie Handlowym wyniósł blisko 15 000 ton.
27.08.2020

Nowe ładunki w Porcie Kołobrzeg

Od kiedy Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o., jako pierwszy w Polsce podmiot komunalny zarządzający portem, podjął się samodzielnej obsługi przeładunków, za główny cel stawiał sobie odbudowanie pozycji Portu Kołobrzeg wśród gestorów ładunków.
11.06.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.