• <
Baltexpo2023_duży

Wstrzymano kursowanie promu na Wiśle w Spytkowicach

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wstrzymano kursowanie promu na Wiśle w Spytkowicach

Partnerzy portalu

Z powodu wysokiego poziomu Wisły przestał kursować do odwołania prom „Drogowiec” w rejonie Spytkowic, podało w czwartek starostwo w Wadowicach, do którego należy jednostka. Przeprawa skraca drogę między miejscowościami po obu stronach rzeki o kilkadziesiąt kilometrów.

Poziom Wisły w tym rejonie mieści się w strefie stanów wysokich. Na wodowskazie w pobliskich Smolicach w czwartek rano miała ona 229 cm. Poziom ostrzegawczy wynosi tam 450 cm. Utrzymuje się trend malejący.

– W związku z wysokim poziomem wody prom "Drogowiec", kursujący w ciągu drogi powiatowej nr 1774K Spytkowice – Poręba Żegoty, nie będzie kursował aż do odwołania – oświadczyło starostwo.

Prom kursuje w ciągu drogi powiatowej między Spytkowicami Przewozem w powiecie wadowickim i Porębą Żegoty w powiecie chrzanowskim. Gdy nie funkcjonuje mieszkańcy okolicy muszą korzystać z objazdów. Prom „Drogowiec” jest jednostką pływającą, która należy do powiatu wadowickiego. Ma długość niespełna 15 m i szerokość ponad 6,5 m. Nośność wynosi 17 ton. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ akub/

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.