• <
smartre_2023

Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

20.11.2015 08:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Partnerzy portalu

Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - GospodarkaMorska.pl

Polski Klaster Morski we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną zorganizował 2015 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Debaty i konsultacje trwały trzy dni. W Bałtyckim Porcie Nowych Technologii mogliśmy poznać pracę firm, które mają duży wkład w rozwój polskiej gospodarki morskiej.

Głównymi tematami poruszanymi podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości były: "Przemysły morskie jako przestrzeń kreowania innowacji", "Polskie marki na globalnym rynku gospodarki morskiej", "Klaster morski jako przestrzeń kreowania wartości dodane". 

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać przedstawicieli kilku firm działajacych na rzecz gospodarki morskiej, którzy opowiadali o działalności swoichprzedsiębiorstw: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Bałtycki Port Nowych Technologii (prezentował Piotr Maksyś), stocznie NAUTA  (Łukasz Gerigk) i CRIST (Grzegorz Śmietana), Hydromega oraz Metoda Hamonda (Michał Hamond).

W spotkaniach wzięli również udział studenci Akademii Morskiej w Gdyni, specjalności Zarządzanie Przedsiębiorstwem z Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. Studenci mogli zapoznać się z organizacją produkcji w Stoczni NAUTA.

- Zaprosiliśmy młodych ludzi aby pokazać im, że w konkretnej lokalizacji geograficznej powstają budynki i laboratoria, które są dla nich fizyczną przestrzenią wykorzystania ich potencjału umysłowego. Naszą misją jest stworzenie właściwego miejsca zachęcającego do kreatywności- mówił podczas spotkania Piotr Makryś z Biura Rozwoju Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się też spotkania ze studentami i pracownikami Akademii Morskiej w Gdyni. Tym razem przedstawiono polskie marki przemysłów morskich działające na rynku międzynarodowym. Swoje firmy i marki prezentowali członkowie wspierający Polski Klaster Morski działający w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.