• <
Baltexpo2023_duży

Zwodowano najnowocześniejszy i największy na świecie kadłub aluminiowy

ew

15.06.2018 14:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zwodowano najnowocześniejszy i największy na świecie kadłub aluminiowy

Partnerzy portalu

Zwodowano najnowocześniejszy i największy na świecie kadłub aluminiowy - GospodarkaMorska.pl

Wodowanie najnowocześniejszego oraz największego na świecie kadłuba aluminiowego odbyło się 16 czerwca 2018 r. w Aluship Technology przy użyciu pływającego doku.

Aluminiowy kadłub promu ZeroCat120 został zbudowany przez zespół Aluship Technology dla Stoczni Fjellstrand AS Norway zgodnie z obowiązującymi normami IACS oraz podstawowymi zasadami osób niepełnosprawnych zgodnie z Universal Design (http://universaldesign.ie). Na prawej burcie znajduje się winda umożliwiająca osobom niepełnosprawnym parkowanie i dostęp do wszystkich pomieszczeń dla pasażerów bez blokowania przejazdu większym samochodom ciężarowym.

Kadłub wyróżnia się takimi cechami jak waga łącznie 372 ton aluminium, długość 87,5 m , szerokość 20,8 m. Jednostka jest przeznaczona do transportu pojazdów samochodowych oraz 296 pasażerów. Prom zasilany na baterie jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Główny pokład samochodowy to otwarty pokład RO-RO z 7 pasami dla ruchu samochodowego, umożliwiającymi bezpieczne parkowanie z ograniczoną pomocą członków załogi. Kadłub zostanie przetransportowany do Fjellstrand AS w Norwegii w celu kompletnego wyposażenia.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.