• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Queen Elizabeth trafi do Alei Statków Pasażerskich

Partnerzy portalu

Queen Elizabeth trafi do Alei Statków Pasażerskich - GospodarkaMorska.pl

To będzie wyjątkowa wizyta – już w najbliższy czwartek, 21 czerwca w Gdyni zacumuje słynny statek pasażerski „Queen Elizabeth”. Ten luksusowy liniowiec to połączenie wygody z nowoczesną technologią. Jeszcze tego samego dnia w Alei Statków Pasażerskich na Nabrzeżu Pomorskim zostanie zamontowana tablica, która upamiętni jego zawinięcie do portu.

Ma niespełna 8 lat, około 294 metrów długości, 12 pokładów i 1046 kabin, a jednorazowo może przebywać na nim ponad 3000 osób – to jedyny w swoim rodzaju statek pasażerski „Queen Elizabeth”, który już w najbliższy czwartek (21 czerwca) zacumuje w Gdyni. Jednostka jeszcze przed godziną 6:00 pojawi się przy Nabrzeżu Francuskim, a podziwiać będzie można ją do 18:00.

Specjalnie z okazji zawinięcia znanego liniowca czeka nas również uroczystość odsłonięcia tablicy w jedynej w kraju Alei Statków Pasażerskich. Przy Nabrzeżu Pomorskim o godzinie 12:00 zostanie w ten sposób upamiętniona obecność statku w gdyńskim porcie, przy akompaniamencie Pstrong Orkiestry. Przypomnijmy, że swoje tablice pamiątkowe we wspomnianej alei ma już ponad 20 jednostek, między innymi Albatros, Star Princess, Costa Pacifica, AIDAdiva, czy Wind Surf.

Wspomniany „Queen Elizabeth” to liniowiec, którego matką chrzestną – jak zresztą wskazuje jego nazwa - została brytyjska monarchini Elżbieta II. Doskonałe łączy luksus i tradycję z nowoczesną technologią, zapewniając przy tym pasażerom wszelkie wygody. Na statku znajdują się centrum spa oraz centrum sportowe, sale balowe, koncertowe, widowiskowe, oranżeria, galeria zdjęć, biblioteka czy pierwsze muzeum na morzu. Z kolei inspirowany stylem art-deco elegancki wystrój wnętrz stanowi o niepowtarzalnym charakterze statku. Migoczące w blasku żyrandoli włoskie marmury, rzeźbione drewno i wspaniałe dzieła sztuki pozwalają przenieść się w czasie do ery ekskluzywnych liniowców z początku minionego wieku.

Tegoroczny sezon wycieczkowców rozpoczął się w Gdyni dokładnie 9 maja, gdy do portu wszedł MSC Orchestra. Miasto odwiedziły w tym roku już także AIDAdiva, AIDAbella, Aurora, Mein Schiff 1 i Sapphire Princess.

Źródło:
gdynia.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.