• <
BOTA_2023

Wodowanie katamaranu zbudowanego dla Norwegów

18.06.2015 03:44 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Wodowanie katamaranu zbudowanego dla Norwegów - GospodarkaMorska.pl

Stocznia Poltramp Yard S.A. zwodowała statek do obsługi farm rybnych dla armatora z Norwegii. Jest to kolejna jednostka tego typu budowana kompletnie „pod klucz” w świnoujskiej stoczni.

Jednostka typu 159A opracowana została we własnym biurze projektowym w ścisłej współpracy z klientem tak by jak najlepiej wypełniać planowane zadania. Konstrukcja dwukadłubowa o długości całkowitej 14,95 m i szerokości 9,00 m napędzana jest dwoma silnikami diesla o mocy 450 KM każdy. Walory robocze zapewniają dwa żurawie pokładowe 62 i 39 mt, winda holownicza 15 t, trzy kabestany hydrauliczne oraz duża ładowność pokładu roboczego.

Katamaran po finalnym wyposażeniu i próbach zostanie przekazany nowemu właścicielowi jeszcze w lipcu tego roku.
Obecnie stocznia buduje dwa kolejne katamarany robocze, jeden stalowy a drugi aluminiowy oraz duży ponton offshore przeznaczony do układania kabli na dnie mórz.

Poltramp Yard S.A. to prężnie działająca firma w sektorze przemysłu stalowego i okrętowego. Profil działalności to budowy nowych jednostek pływających, sekcji kadłuba i nadbudówek. Współpracuje także z wieloma armatorami wykonując kompleksowe przebudowy ich statków jak i remonty, które wykonuje w swojej stoczni lub podczas wyjazdów do wszystkich portów świata.

Dziękujemy za wysłane grafiki.