• <
smartre_2023

W Szczecinie go zaprojektowali, w Chinach budują, a trafi na Morze Bismarcka

23.10.2015 16:56 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W Szczecinie go zaprojektowali, w Chinach budują, a trafi na Morze Bismarcka

Partnerzy portalu

W Szczecinie go zaprojektowali, w Chinach budują, a trafi na Morze Bismarcka - GospodarkaMorska.pl

Szczecińskie biuro projektowe Marine Design stworzyło statek do wydobycia minerałów z dna morskiego na głębokości 1600 m. Jednostka powstaje w Chinach, wdrożenie jej do eksploatacji przewidywane jest na 2017 r. Będzie wykorzystywana na Morzu Bismarcka.

Statek ma prawie 230 metrów długości i 40 metrów szerokości. Marine Design wykonało kompletny projekt jednostki. - My projektowaliśmy statek do tego całego systemu - powiedział na antenie Radia Szczecin Artur Zabawski, właściciel szczecińskiego biura projektowego. - A cały system składa się ze statku, który utrzymuje swoją pozycję na powierzchni wody oraz systemu wydobywczego, który jest sterowany zdalnie ze statku - dodał. Pod statkiem będą pracować urządzenia górnicze na głębokości kilkuset metrów.

Marine Design świadczy usługi doradczo-projektowe dla przemysłu stoczniowego oraz firm żeglugowych na całym świecie. Jednocześnie znaczna część ich potencjału jest zaangażowana w projektach szeroko pojętego offshore.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.