• <
Baltexpo2023_duży

W stoczni Crist powstaną kadłuby dwóch statków przeznaczonych do obsługi farm wiatrowych

ew

04.09.2018 09:28 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki W stoczni Crist powstaną kadłuby dwóch statków przeznaczonych do obsługi farm wiatrowych

Partnerzy portalu

W stoczni Crist powstaną kadłuby dwóch statków przeznaczonych do obsługi farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl

Stocznia Crist zajmie się budową kadłubów i częściowym wyposażeniem dwóch jednostek w ramach podwykonawstwa dla norweskiego Ulsteina. Będą to siostrzane statki względem ukończonej w kwietniu Acta Aurigi.

Acta Auriga ma 93,40 m długości, 18 m szerokości, 6 m zanurzenia oraz 3 200 t nośności. W stoczni CRIST zbudowano kadłub i częściowo wyposażono jednostkę. W Gdyni zainstalowane zostały także pędniki azymutalne firmy Verth oraz przeprowadzono tam prace rurarskie i malarskie, jak również ułożono część okablowania i paneli podłogowych. Teraz, stocznia CRIST zajmie się kolejnym zleceniem w ramach podwykonawstwa dla Ulsteina. Będą to dwie, niemalże identyczne jednostki, różniące się jedynie drobnymi szczegółami wymaganymi przez przyszłych armatorów. 

Jak powiedział nam Tomasz Wrzask ze stoczni CRIST: "Rzeczywiście, powstaną u nas kadłuby dwóch statków dedykowanych do prac przy budowie i obsłudze morskich farm wiatrowych. O wszelkich szczegółach będę informował na bieżąco."

Pierwsza z jednostek zostanie przekazana holenderskiemu armatorowi Acta Marine Offshore Services czyli identycznie jak w przypadku Acta Auriga (pisaliśmy o tym TUTAJ). Druga natomiast trafi do Schulte Group.

Jak powiedział Matthias Müller, dyrektor zarządzający w Bernhard Schulte Offshore GmbH: "Ulstein Verft jest niezawodnym partnerem i już cieszymy się na kolejną współpracę. Wcześniejzajmowalismy się razem dwoma projektami i były bardzo owocne, statki sprawdzają się bez zarzutu w swojej dziedzinie."

Acta Auriga i jej siostrzane jednostki w liczbach

Długość - 93,40 m
Szerokość - 18 m
Zanurzenie - 6 m
Wysokością boczna do pokładu głównego - 7,60 m
Tonaż pojemnościowy brutto - 6050
Nośność - 3200 t

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.