• <
Baltexpo2023_duży

Umorzenie postępowanie upadłościowego spółki zależnej Vistal Stocznia Remontowa sp. z o.o.

ew

17.04.2018 11:42 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Umorzenie postępowanie upadłościowego spółki zależnej Vistal Stocznia Remontowa sp. z o.o.

Partnerzy portalu

Umorzenie postępowanie upadłościowego spółki zależnej Vistal Stocznia Remontowa sp. z o.o. - GospodarkaMorska.pl

Na początku października zeszłego roku spółka Vistal Gdynia złożyła do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości, które poprzedzone było wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego. 12 kwietnia Sąd postanowił umorzyć postępowanie upadłościowe spółki zależnej Vistal Stocznia Remontowa Sp. z o.o.. Publikujemy całą treść oświadczenia.

"Vistal Gdynia S.A. w restrukturyzacji (,,Spółka"), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 75/2017 informuje, iż w dniu 16 kwietnia 2018 r. powzięła informację o wydaniu dnia 12 kwietnia 2018 r. przez Sąd Rejonowy w Gdańsk-Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy (,,Sąd") postanowienia w przedmiocie umorzenia postępowania upadłościowego spółki zależnej Vistal Stocznia Remontowa Sp. z o.o. (,,Spółka zależna").

Jak wskazał Sąd w uzasadnieniu postanowienia - nie zachodzą przesłanki do ogłoszenia upadłości Spółki zależnej, albowiem nie jest podmiotem niewypłacalnym i dokonała zaspokojenia swoich wierzycieli.

Postanowienie nie jest prawomocne."

Podstawowy zakres działalności Vistal Stocznia Remontowa Sp. z o.o. obejmuje remonty i budowę jednostek pływających. Firma specjalizuje się także w prefabrykacji i montażu rurociągów oraz prefabrykacji konstrukcji stalowych. 

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.