mk
PGNiG przed końcem lutego przedstawi strategię - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Woźniak. Jak dodał, zmianie nie ulegną kierunki rozwoju, ale kwestie zakupowo-sprzedażowe.
"O strategii PGNiG będziemy informować przed końcem lutego" - powiedział.
"Strategia jest praktycznie gotowa. Czekamy na kilka szczegółów, które musimy doprecyzować" - dodał.
Prezes powiedział dziennikarzom po konferencji, że będzie to "całkowicie nowy dokument".
Zastrzegł jednak, że nie chodzi o zmianę kierunków rozwoju, a o kwestie zakupowo-sprzedażowe. Nie chciał jednak zdradzać szczegółów.
PGNiG zaktualizował strategię w kwietniu 2016 roku.
Grupa podała wówczas, że chce w perspektywie 2017 r. utrzymać EBITDA, a do 2022 roku planuje zwiększyć go do około 7,4 mld zł. PGNiG utrzymał zakładany poziom nakładów inwestycyjnych na rozwój organiczny i przejęcia na poziomie 40-50 mld zł, a także podał, że planuje zwiększyć wolumen produkcji ropy i gazu do ok. 55-60 mln boe.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?