• <
gryfia_70lat

Rutter Day w Enamor

mb

11.02.2020 10:20 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Rutter Day w Enamor - GospodarkaMorska.pl

Enamor wraz z kanadyjską firmą Rutter zorganizował cykl spotkań informacyjnych, podczas których zaprezentowano najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologiczne systemy z zakresu  bezpieczeństwa nawigacji i ochrony środowiska. Dwudniowe wydarzenie odbyło się w lutym i zgromadziło wiele osób, którym problem postępujących zmian klimatycznych oraz wyzwań z nim związanych, nie jest obcy.

Zmiany klimatu oraz związane z nim efekty obserwujemy prawie codziennie. Nigdzie jednak ich wpływ nie jest tak odczuwany, obserwowany i mierzony jak w oceanach. Podnoszący się poziom mórz, topnienie lodów polarnych, oraz niszczycielskie sztormy to tylko niektóre problemy, z którymi przychodzi się zmierzyć branży morskiej.

Rutter Inc., który od dwudziestu lat dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla przemysłu morskiego, na zaproszenie swojego polskiego przedstawiciela, firmy Enamor, zaprezentował systemy służące detekcji i śledzenia rozlewów olejowych, zlodzenia, nawigacji w obszarach zlodzonych oraz systemy do monitorowania fal i prądów morskich.  
Prezentacje poprowadziła pani  Ina Adegeest – przedstawicielka firmy na rynek europejski, a wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Państwowej Akademii Nauk, Lotosu Petrobaltic, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Akademii Morskiej w Szczecinie, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Urzędów Morskich w Gdyni i Szczecinie czy Zarządów Morskich Portów w Świnoujściu i Szczecinie. Zaprezentowane systemy pozwalają na pełniejsze wykorzystanie sygnału radarowego w oparciu o nową lub już istniejącą infrastrukturę. Działając w oparciu o analizę sygnału (a nie zobrazowania), w bardzo dokładny sposób umożliwiają identyfikację obiektów, które dotychczas nie mogły być widzialne na zobrazowaniach radarowych. Dodatkowo współpracują ze wszystkimi radarami dostępnymi na rynku, zarówno analogowymi jak i cyfrowymi. Podczas spotkań w Gdyni i Szczecinie zaprezentowano systemy takie jak: sigma S6 OSD (Oil Spill Detection); sigma S6 (Ice Navigator); sigma S6 WaMOSII oraz sigma S6 Wave Vision.

- RutterDay jest kolejnym po TransasDay wydarzeniem, podczas którego Enamor wspiera swoich partnerów biznesowych na rodzimym rynku  – mówi Filip Papierz, kierownik działu handlowego Enamor, po czym dodaje, że firma, od lat nastawia się na produkcję systemów wpisujących się w trendy ekologiczne.  - W naszej ofercie posiadamy systemy monitorujące zużycie paliwa oraz sprzyjające efektywności energetycznej statków, takie jak SeaPerformer, czy ETNP-10.  
Wszystkich zainteresowanych przedstawionymi produktami, firma Enamor zaprasza do kontaktu z pionem handlowym.

Pion Handlowy
+48 58 69 01 743,  sales@enamor.pl

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.