• <
nauta_christmas_2021

Rusza rejestracja na Biznesowy Event Morski

pc

16.08.2017 09:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Rusza rejestracja na Biznesowy Event Morski
Rusza rejestracja na Biznesowy Event Morski - GospodarkaMorska.pl

Panele tematyczne, targi, eksperci, networking, możliwości nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi kontrahentami, znalezienia partnerów i podwykonawców. 20 września odbędzie się Biznesowy Event Morski, wydarzenie promujące i wspierające gospodarkę morską w Szczecinie i regionie.

Wydarzenie ma charakter business-to-business i jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Szczecinie.

– Powstało w odpowiedzi na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorców z branży morskiej. W naszym regionie mamy aż kilkadziesiąt firm z tego sektora. Znamy ich problemy i oczekiwania. Chcemy dać tym przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania się przed konkretnym biznesowym gronem, umożliwić wypłynięcie na szersze wody – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która jest organizatorem wydarzenia.

W trakcie spotkania swoje usługi i markę przed odwiedzającymi (wszystkimi tymi, który szukają innowacyjnych rozwiązań, potencjału i kontaktów) zaprezentuje grupa 40 wystawców, czyli przedsiębiorców z terenu województwa  działających w branży morskiej.

Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający, będą mogli wziąć udział w dwóch panelach tematycznych poświęconych branży – „Perspektywy rozwoju branży przez pryzmat obecnej sytuacji Pomorza Zachodniego” oraz „Branża morska od kuchni – perspektywy i bolączki”,  a także w strefie wolnego networkingu „Marine Business Mix”, podczas którego nawiążą biznesowe kontakty, przedstawią swoją ofertę, wymienią się wizytówkami. 

Na sam koniec wydarzenia wszyscy razem wyruszą w Biznesowy Rejs statkiem „Joanna”, podczas którego będzie można swobodnie porozmawiać z resztą  uczestników, w otoczeniu rodzimej fauny i flory obszarów nadodrzańskich.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 8 września, odbywa się za pomocą strony internetowej www.bem.szczecin.pl. Organizatorem Biznesowego Eventu Morskiego jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o.

Biznesowy Event Morski, Stara Rzeźna, 20 września, g. 10.

www.bem.szczecin.pl

Program wydarzenia

09.00– 10.00 Rejestracja i poczęstunek   

10.00– 11.00 Inauguracja „Czy Szczecin stać na bycie liderem?”

11.00– 12.30 I Blok dyskusyjny

1. Perspektywy rozwoju branży przez pryzmat obecnej sytuacji Pomorza Zachodniego

Dyskusja, której uczestnikami będą przedstawiciele samorządu, stowarzyszeń branżowych oraz firm mających doświadczenie w środowisku branży morskiej.

  • Administracja

„Od słów do czynów” – co zrobić, by deklaracje władz stały się faktycznym działaniem na rzecz gospodarki morskiej.

  • Klaster

„Synergia działania” – Połączenie idei i działań korzyścią dla przedsiębiorstw i Metropolii Szczecińskiej

2. Branża morska „od kuchni” – perspektywy i bolączki

Dyskusja będzie poruszała tematykę związaną z aktywnością gospodarczą firm branżowych działających w regionie. Środowisko biznesowe, odnosząc się do wystąpienia przedmówców, zaprezentuje własne stanowisko. Omówione zostaną kwestie związane z gospodarką magazynową, okołoportową oraz transportem intermodalnym. Przedstawione zostaną przykładowe rozwiązania powtarzających się w branży problemów.

  • Biznes

„Być liderem” – Pomysły dla Szczecina na skuteczne i efektywne wykorzystanie potencjału społeczno-gospodarczej Metropolii Szczecińskiej

12.30–13.00 Przerwa kawowa, poczęstunek

13.00– 14.30 II Blok dyskusyjny

3.  Technologie i rozwiązania usprawniające pracę przedsiębiorstw w branży morskiej

Panel będzie wskazywał na start-upowy potencjał, który w nowatorski sposób może zarówno usprawnić i zoptymalizować procesy zachodzące w podstawowej działalności przedsiębiorstw branżowych, jak i podnieść poziom bezpieczeństwa ich pracowników oraz floty.

  • Innowacje

„Kurs na innowacyjność” Szczecin latarnią dla innowacyjnych pomysłów na rzecz gospodarki morskiej

4. Dobry pracownik w branży na miarę złota!

W panelu zostaną poruszone tematy dotyczące problematyki zasobów ludzkich w branży morskiej. Przedstawione zostaną sposoby na pozyskanie nowych pracowników oraz propozycje ich utrzymania w jednym miejscu. Do dyskusji zaproszone zostaną formy zajmujące się działalnością HR oraz przedstawiciele środowiska akademickiego oraz techników.

  • Edukacja

„Zatrzymać brylanty, przyciągnąć diamenty” –  Kotwica dla młodych przedsiębiorczych osób wiążących swoją przyszłość z gospodarką morską wabikiem dla reszty. 

14.30–16.00 Strefa wolnego networkingu

15.00–16.15 Lunch

16.30–18.30 „Biznesowy” Rejs po Odrze – Bez krawata szlakiem Inwestorów

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40187,00 $ tona 1,80% 3 gru
 Cynk 3323,00 $ tona 0,91% 3 gru
 Aluminium 2647,00 $ tona -0,26% 3 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.