• <
Baltexpo2023_duży

Patryk Jaki zapowiada m.in. walkę ze smogiem i budowę mostów

ew

29.05.2018 09:29 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Patryk Jaki zapowiada m.in. walkę ze smogiem i budowę mostów

Partnerzy portalu

Patryk Jaki zapowiada m.in. walkę ze smogiem i budowę mostów - GospodarkaMorska.pl

Budowa mostów, walka ze smogiem, odszkodowania dla ofiar reprywatyzacji z pieniędzy odzyskanych od handlarzy roszczeń oraz "przyjazny urząd" - to niektóre propozycje dla Warszawy, które zaproponował kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy, Patryk Jaki.

Patryk Jaki na wtorkowej konferencji prasowej podsumował swoje dotychczasowe propozycje, które "padły w dyskusji o przyszłości Warszawy". "Bardzo ważne jest, aby mieszkańcy naszego miasta mieli wiedzę, co proponuje jeden i drugi kandydat (na prezydenta stolicy), jakie są różnice pomiędzy osobami, które starają się o najwyższy urząd w mieście" - podkreślił.

Zdaniem Jakiego, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski, nie chce budować nowych mostów w Warszawie. "Ja mówię - co najmniej trzy nowe mosty przez Wisłę są potrzebne" - zaznaczył.

Drugą kwestią o której wspomniał Jaki jest opłata za wjazd samochodami do centrum miasta. "Rafał Trzaskowski mówi, że trzeba rozważyć (opłaty za wjazd do centrum), ja mówię, że nigdy w życiu, żadnych opłat za wjazd do centrum (nie będzie)" - mówił Jaki.

Kolejną sprawą, którą poruszył kandydat Zjednoczonej Prawicy był program antysmogowy. "Przez cały tydzień przedstawiałem państwu 10 bardzo konkretnych propozycji, dotyczących tego, jak Warszawa powinna walczyć ze smogiem. Rafał Trzaskowski - to brak konkretnego programu (w sprawie walki ze smogiem) do tej pory" - podkreślił Jaki.

Następnym elementem były odszkodowania dla ofiar reprywatyzacji z pieniędzy odzyskanych od handlarzy roszczeń. "Patryk Jaki mówi - wypłacić (odszkodowania), Rafał Trzaskowski do dzisiaj nie wie, czy wypłacić, czy nie wypłacić, po której stronie stanąć" - zaznaczył.

Według Jakiego, kolejną różnicą programową, między nim, a Trzaskowskim, jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Jak zauważył, Trzaskowski chce zostawić lotnisko Chopina, natomiast on jest i za Okęciem i za budową CPK. "Nie ma rozwoju Warszawy bez nowego portu lotniczego" - przekonywał.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy powiedział też, że różni go od Trzaskowskiego stosunek do obecnej prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Rafał Trzaskowski mówi, że to dobry prezydent, my mamy stanowisko jasne i pokazujemy konsekwentnie, jak pani prezydent zachowywała się w sprawie reprywatyzacji" - zaznaczył.

Ostatnią propozycją programową, o której mówił Jaki, był "przyjazny urząd". "Ja proponuję, żeby dwa dni w tygodniu urząd był otwarty do godziny 20, Rafał Trzaskowski do tej pory nie przedstawił żadnych propozycji" - podkreślił Jaki.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.