• <
BOTA_2023

Jest nowy prezes zarządu Szczecińskiego Parku Przemysłowego

11.03.2016 08:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Jest nowy prezes zarządu Szczecińskiego Parku Przemysłowego

Partnerzy portalu

Jest nowy prezes zarządu Szczecińskiego Parku Przemysłowego - GospodarkaMorska.pl

Rada Nadzorcza Szczecińskiego Parku Przemysłowego dokonała wyboru nowego zarządu SPP. W postępowaniu konkursowym na stanowisko prezesa SPP wybrano Andrzeja Strzebońskiego. Natomiast na stanowisko wiceprezesa powołano Marka Bączkowskiego. W nowym składzie zarząd SPP rozpocznie pracę 14 marca 2016 r.

Andrzej Strzeboński jes obecnie wiceprezesem Holdingu Stoczniowego.

Szczeciński Park Przemysłowy, utworzony na 45-hektarowym terenie byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa, położony jest w północno-wschodniej części Szczecina, około dwóch kilometrów od centrum miasta. Od strony wschodniej graniczy z rzeką Odrą. Najbliższe sąsiedztwo Parku charakteryzuje się przewagą funkcji produkcyjnej i usługowej.

Na infrastrukturę Szczecińskiego Parku Przemysłowego składają się w głównej mierze obiekty charakterystyczne dla branży stoczniowej, w tym doskonale udźwigowione hale, pochylnie, nabrzeża, magazyny, place prefabrykacyjne i składowe. Większość obiektów ma uniwersalne zastosowanie, aktywa SPP są bardzo atrakcyjnym majątkiem do prowadzenia produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, nie wyłączając produkcji statków.

Preferowane sektory na terenie SPP to offshore i przemysł stalowy.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.