• <
Baltexpo2023_duży

Nowe możliwości transportowe na trasach pomiędzy Danią a Finlandią

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Nowe możliwości transportowe na trasach pomiędzy Danią a Finlandią

Partnerzy portalu

Nowe możliwości transportowe na trasach pomiędzy Danią a Finlandią - GospodarkaMorska.pl

Promy należące do Finnlines będą obsługiwać bezpośrednie połączenie pomiędzy Helsinkami a Aarhus – poinformował fiński armator. Pierwsze kursy na tej trasie odbędą się już za tydzień, 28 maja. A to nie koniec nowości.

Poza nowym serwisem pomiędzy Aarhus a stolicą Finlandii, popularny przewoźnik ruszy też z bezpośrednim połączeniem Aarhus-Uusikaupunki. Dzięki tej linii pojawią się nowe możliwości przewozu ładunków pomiędzy Danią a zachodnią częścią Finlandii. Nowością będzie też połączenie Travemünde-Aarhus, które dedykowane jest przede wszystkim transportowi dużych ładunków, których ze względu na obowiązujące limity nie można przewozić Kanałem Kilońskim.

Dzięki uruchomieniu nowych bezpośrednich połączeń skróceniu ulegnie oczywiście czas transportu ładunków i pojawi się wiele nowych opcji przewozu towarów.

Na trasie Helsinki-Aarhus bezpośrednie rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu: w poniedziałki (wypłynięcie o 20:00) i czwartki (wyjście z portu o 22:00). W przeciwnym kierunku we wtorki i soboty (w obu przypadkach o 18:00).


Bezpośrednie rejsy na trasie Aarhus-Uusikaupunki odbywać się będą raz w tygodniu w każdym kierunku. Podobnie na trasie pomiędzy Aarhus-Travemünde.

Finnlines to firma będąca częścią giganta branży promowej - grupy Grimaldi. Przedsiębiorstwo ma bogatą tradycję, a w ubiegłym roku świętowało 70-lecie istnienia. Przedstawiciele firmy zapewniają, że wszystkie realizowane w najbliższym czasie działania będą ukierunkowane na dalsze wzmacnianie pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

etmal_790x120_gif_2020
Źródło:
promyskat.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.