• <
Proteh GlassDeep_top

Mostostal Chojnice wykona konstrukcję stalową muzeum Kistefos w Norwegii

pc

09.03.2018 14:32 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Mostostal Chojnice wykona konstrukcję stalową muzeum Kistefos w Norwegii
Mostostal Chojnice wykona konstrukcję stalową muzeum Kistefos w Norwegii - GospodarkaMorska.pl

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z duńską firmą Bladt Industries AS na wykonanie konstrukcji stalowej muzeum Kistefos w Norwegii. Jest wznowieniem współpracy spółki z Bladt Industries, do której firma wraca jako spółka wydzielona z Grupy Kapitałowej ZAMET.

Muzeum Kistefos to nowoczesna galeria sztuki, której gmach przybierze formę mostu rozciągniętego nad płynącą pod nim rzeką. Budynek stanie się naturalnym centrum największego Parku Rzeźby sztuki współczesnej. Muzeum Kistefos znajduje się w Jevnaker, ok. 70 km na północny zachód od Oslo. W ramach podpisanej umowy Mostostal Chojnice wykona oraz zabezpieczy antykorozyjnie konstrukcję stalową muzeum. 

— Z początkiem roku dokonano zmiany dotychczasowego modelu organizacyjnego Grupy Kapitałowej ZAMET, w wyniku której Mostostal Chojnice stał się niezależną spółką. Od tego momentu nasza działalność skupia się na zwiększaniu wartości marki na rynkach konstrukcji stalowych mostów, dróg oraz infrastruktury. Dlatego też cieszy nas odnowienie współpracy z Bladt Industries i otrzymanie kolejnego zlecenia od tej firmy, które potwierdza wysokie kompetencje Mostostalu w zakresie produkcji konstrukcji stalowych dla branży budowlanej. To również dowód, że jesteśmy postrzegani na tym rynku jako wiarygodny i znaczący partner biznesowy, a dostarczane przez nas produkty są najwyższej jakości – mówi Artur Jeziorowski, prezes zarządu Mostostalu Chojnice. – Sprawna realizacja wcześniejszych kontraktów w ramach Grupy Kapitałowej ZAMET, a także terminowość oraz fachowość Mostostalu została doceniona przez Bladt Industries – dodaje Jeziorowski.

Bladt Industries AS jest międzynarodowym dostawcą stali, specjalizującym się w wielkogabarytowych i wysoce złożonych konstrukcjach stalowych. Działa w trzech kluczowych obszarach biznesowych, dostarczając rozwiązania stalowe dla sektora energetyki wiatrowej i odnawialnej, dla przemysłu naftowego i gazowniczego oraz dla sektora budowlanego i projektów infrastrukturalnych.

Mostostal Chojnice jest czołowym producentem konstrukcji stalowych spawanych i skręcanych z 45-letnią tradycją. Specjalizuje się w wielu dziedzinach, tworząc konstrukcje mostowe, budowlane, przemysłowe, offshore, maszyn i urządzeń. Spółka została doinwestowana i przeszła zmiany organizacyjne polegające na przeniesieniu przedsiębiorstwa w Chojnicach ze spółki akcyjnej do samodzielnej spółki komandytowej z początkiem stycznia 2018 roku. Wspólnikiem komandytariuszem Mostostal Chojnice jest Zamet Spółka Akcyjna z wkładem 41 914 452,22 PLN.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.