• <

Silne spadki na nowojorskich giełdach po danych nt. bezrobocia

24.07.2020 09:06 Źródło: PAP
Strona główna Silne spadki na nowojorskich giełdach po danych nt. bezrobocia
Silne spadki na nowojorskich giełdach po danych nt. bezrobocia - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Dobre wyniki kwartalne czołowych technologicznych spółek nie powstrzymały inwestorów od wyprzedaży akcji. Główne indeksy na nowojorskich giełdach zanotowały ponad 1-proc. spadki, na co wpływ miały gorsze od oczekiwań dane na temat bezrobocia.

Indeks Dow Jones Industrial zniżkował o 1,31 proc. do 26 652,33 pkt., S&P 500 spadł o 1,23 proc. do 3235,66 pkt., a Nasdaq poszedł w dół o 2,29 proc. do 10 461,42 pkt.

Liderem spadków były czołowe firmy technologiczne - Apple spadł 4,6 proc., Misrosoft stracił 4 proc., a 3,7 proc. przecenione zostały akcje Amazona. Kursom nie pomogły nawet lepsze od oczekiwań analityków wyniki za II kwartał i cały rok obrotowy, które we środę po sesji opublikował Microsoft. Niemal 5 proc. na minusie notowania skończyła Tesla mimo, że początkowo akcje drożały ponad 6 proc. Także producent elektrycznych samochodów zaskoczył inwestorów zyskiem za II kwartał, co otwiera firmie drogę do wejścia do indeksu S&P 500.

"Inwestorzy wyprzedają akcje firm technologicznych, które w sezon publikacji wyników za II kwartał weszły z niewiarygodnie wysokimi oczekiwaniami. Technologiczne spółki są po prostu mocno przewartościowane i prawdopodobnie nie było tak dobrych wyników kwartalnych, które mogłyby opublikować, żeby spowodować dalszy wzrostów kursów" - ocenił Adam Crisafulli z Vital Knowledge w nocie skierowanej do inwestorów.

Jednym z wyjątków, który obronił się przed przeceną, dzięki dobrym wynikom kwartalnym, był Twitter. Akcje podrożały o ponad 4 proc. Spółka podała w raporcie za II kw., że liczba dziennych użytkowników z ekspozycją na reklamy (MDAU) była wyższa od konsensusu (173,8 mln) i wyniosła 186 mln.

Wpływ na przebieg notowań miały także dane dotyczące liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. Według Departamentu Pracy w ubiegłym tygodniu było ich 1,416 mln wobec oczekiwanych przez ekonomistów 1,3 mln. Poprzednio po raz pierwszy o zasiłek ubiegało się 1,307 mln osób. Natomiast liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 16,197 mln w tygodniu, który skończył się 11 lipca wobec oczekiwanych 17,1 mln i poprzednio 17,304 mln.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na wrzesień spadły o 2,0 proc. do 41,07 USD za baryłkę, a wrześniowe futures na Brent poszły w dół o 2,2 proc. do 43,31 USD/b. (PAP)

Dziękujemy za wysłane grafiki.