• <

Port of Oakland przyjął największy kontenerowiec w swojej historii

ew/Offshore-Energy

20.04.2020 09:43 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port of Oakland przyjął największy kontenerowiec w swojej historii

Partnerzy portalu

Port of Oakland przyjął największy kontenerowiec w swojej historii - GospodarkaMorska.pl

Olbrzymi kontenerowiec płynący pod mostem San Francisco – Oakland Bay, zbliżający się do portu Oakland wzbudził olbrzymie zainteresowanie wśród shipspotterów i entuzjastów żeglugi. Zdjęcia morskiego giganta zalały w ostatni piątek media społecznościowe bowiem MSC Anna należący do Mediterranean Shipping Company (MSC) jest największym statkiem, jaki kiedykolwiek zawinął do Oakland.

Niemal 400-metrowy kontenerowiec MSC Anna, zacumował w portowym terminalu kontenerowym Oakland u ujścia rzeki Oakland. Jednostka spędziła w tamtejszym porcie około 24 godzin. Ogromny statek może pomieścić 18 000 20-stopowych kontenerów.

Jak poinformowali w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele Port of Oakland: "Pojawienie się MSC Anna to wielkie wydarzenie, szczególnie w trudnym czasie, kiedy światowy handel stoi przed tak wieloma wyzwaniami z powodu pandemii koronawirusa, powodującej spadek wolumenu ładunków".

Piloci San Francisco Bar Pilots dodają, że wraz z władzami portu i MSC podjęli szeroko zakrojone przygotowania do przybycia MSC Anna. Obejmowały one m.in. symulacje komputerowe w Cal State Maritime Academy w Vallejo, które zdaniem pilotów przyczyniły się do "lepszego zrozumienia wymagań nawigacyjnych dużych kontenerowców".

„Zatoka San Francisco jest jednym z najtrudniejszych terenów pilotażowych na świecie, a bezpieczne pilotowanie tych ogromnych statków wymaga wiedzy specjalistycznej i rzetelnego przeszkolenia”, powiedział Capt. Long.

Mimo olbrzymich rozmiarów MSC Anna, port nie zgłosił żadnych problemów z transportem kontenerów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.