• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

H-Line Shipping z zamówieniem na dwa masowce zasilane LNG

PMK

07.03.2019 18:01 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski H-Line Shipping z zamówieniem na dwa masowce zasilane LNG

Partnerzy portalu

H-Line Shipping z zamówieniem na dwa masowce zasilane LNG - GospodarkaMorska.pl

Południowokoreańska linia żeglugowa H-Line Shipping przeznaczyła 124 mln dolarów na budowę dwóch nowych masowców zasilanych gazem LNG.

Obie jednostki o nośności 180 tys. ton są budowane w Korei Południowej, a dokładnie w stoczni Hyundai Samho Heavy Industries. Statki mają pływać na szlakach między Koreą a Australią. Ukończenie ich budowy jest planowane na 2021 rok.

Fundusze na zamówienie masowców pochodzą od spółki Korea Ocean Business Corp (KOBC), która niedawno udzieliła pomocy finansowej koreańskim armatorom, ale tylko na ekologiczne projekty.

KOBC planuje przekazać ok. 121,5 mln dolarów każdemu z czterech koreańskich armatorów: Korea Line Corp, SK Shipping, H-Line Shipping i Polaris Shipping. Pieniądze mają w zamyśle być wykorzystane na budowę statków zasilanych LNG oraz zakup już gotowych jednostek o napędzie na ten gaz.

Korea Południowa mocno inwestuje w projekty związane z gazem LNG. Azjatycki kraj wystartował niedawno z pomysłem stworzenia nowatorskiej technologii bunkrowania LNG, przewidując wzrost popularności tego paliwa wynikający z wejścia ostrych norm środowiskowych w 2020 roku.

Dwuletni projekt ma pochłonąć sumę 2,7 mln dolarów rocznie. Weźmie w nim udział 50 ekspertów od paliwa LNG i bunkrowania, m.in. członkowie Korea Research Institute of Ships & Ocean Engineering i Korea Marine Equipment Research Institute.

Bunkrowanie LNG to dosyć młoda gałąź rynku, a Korea Południowa chce stać się jej liderem. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego systemu bunkrowania LNG dla statków zawijających do Korei, głównie do portów w Ulsan i Pusan.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.