• <
PZT_1100x200_gif_2020

DFDS, wiodący operator promowy, odnotowuje wzrost podróżnych ze zwierzętami domowymi

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski DFDS, wiodący operator promowy, odnotowuje wzrost podróżnych ze zwierzętami domowymi
DFDS, wiodący operator promowy, odnotowuje wzrost podróżnych  ze zwierzętami domowymi - GospodarkaMorska.pl

ew

07.10.2019 Źródło: własne

Myśl o pozostawieniu zrozpaczonego zwierzaka w schronisku prowadzi do wzrostu liczby wczasowiczów decydujących się na zabranie ze sobą czworonożnych członków rodziny. Podróżujący uważają, że jest to mniej stresujące, niż się spodziewali, a wyrobienie psu paszportu jest niesłychanie łatwe. Wyjazd z domu z dźwiękiem płaczu zwierzaka dobiegającego z budy - lub, co gorsza, wyrazem pyszczka „nie zostawiaj mnie” - gdy odjeżdżasz, nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie wakacji.

Firma promowa, DFDS donosi o zwiększonej liczbie psich podróżników - średnio o 364 więcej zwierząt przewożonych miesięcznie, od 2017r. do 2018 r. W 2017 r. DFDS przewoził średnio 3539 zwierzaków miesięcznie, a liczba ta wzrosła do 3 903 w 2018 r.
Liczby wzrosły ponad dwukrotnie na ich trasie Amsterdam-Newcastle od 2017r. (Z 701 do 1631 rocznie). Na trasach Kopenhaga-Oslo liczba wzrosła z 106 do 378 w latach 2017-2018 i do tej pory wynosi 270 na 2019 r.

Weterynarze, firmy turystyczne i inni podróżni zapewniają właścicieli zwierząt domowych, że program działa skutecznie. Musisz natomiast planować z wyprzedzeniem, ponieważ zgodnie z aktualnymi wytycznymi programu dla zwierząt domowych, ostatnie szczepienie przeciwko wściekliźnie musi być wykonane nie później niż 21 dni od daty podróży. Schroniska dla psów wymagają szczepień wykonanych 14 dni wcześniej, a zatem doświadczony podróżnik przyzwyczai się do spełnienia tych kryteriów kontroli zdrowia.

Jeremy Stattersfield z Burnham House Veterinary Surgery w Dover szkoli załogę promów DFDS w zakresie pierwszej pomocy dla zwierząt domowych i zajmuje się wszelkimi sytuacjami awaryjnymi dla firmy. Powiedział: „DFDS wykonało wspaniałą robotę i promy oraz załoga są bardzo przyjazne dla zwierząt. Psy łączą się z ludźmi, a nie z miejscami, więc rozstania zawsze są dla nich stresujące. Jeśli wiemy, że nasz pies jest pod dobrą opieką, to dla nas duża ulga.

„Pomogliśmy przeszkolić personel pokładowy w zakresie udzielania pierwszej pomocy zwierzętom, aby wiedzieli co robić, jeśli pies nie będzie czuł się dobrze na pokładzie. Jest to niesłychanie ważne, aby w niebezpiecznej sytuacji personel miał wiedzę, aby pomóc właścicielom, którzy mogą nie wiedzieć, co robić, a ta wiedza może pomóc uratować zwierzęciu życie.”
W gabinecie weterynaryjnym Burnham House odnotowano stały wzrost liczby wniosków o paszporty dla zwierząt domowych, choć niepewność co do tego, co stanie się po Brexicie, zbiera żniwa już w tym roku. Pan Stattersfield radzi właścicielom zwierząt domowych planować z dużym wyprzedzeniem, aby ich plany podróży przebiegały tak płynnie, jak to możliwe. Ważne jest, aby skontaktować się z weterynarzem co najmniej 4 miesiące wcześniej, ponieważ będą mieli informacje zgodne z aktualnymi wytycznymi DEFRA dotyczącymi Brexitu.

Aby podróżować po Europie, zwierzę musi:
• mieć mikroczip (który musi być założony przed szczepieniem przeciw wściekliźnie lub w tym samym czasie)
• mieć paszport dla zwierząt domowych
• być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie

Jeremy Stattersfield radzi właścicielom, aby wybierali rejsy wcześnie lub późno wieczorem w czasie upałów i pamiętali, aby zostawić samochód z opuszczonymi szybami i dachami, aby zapewnić dobrą wentylację. Dodał: „Jeśli zwierzę jest w nosidełku, unikaj blokowania listew wentylacyjnych bagażem i trzymaj zwierzę w dobrze wentylowanej części samochodu. Co najważniejsze, pamiętaj - jeśli wybierasz się do baru, zostaw swojemu pupilowi jego ulubiony drink!

Ogólna cena paszportu i szczepienia na wściekliznę wynosi około £100-£150 - wszystkie szczenięta są prawnie mikroczipowane w Wielkiej Brytanii. Porównując to do około 20 £ dziennie plus VAT za dużego psa w schroniskach w Wielkiej Brytanii, a zakwaterowanie w hotelu dla psów dzienna stawka może wynieść do 40 £ dziennie.

Kabiny przyjazne dla zwierząt na trasie Newcastle kosztują £30 za zwierzę w jedną stronę i tyle samo kosztuje pozostawienie zwierzaka w samochodzie na podróż (możliwe, ale nie zalecane). Na trasie Dover-Calais zwierzęta muszą pozostać w samochodach, kosztuje to £15 za zwierzę w jedną stronę. Na trasie Newhaven-Dieppe zwierzęta muszą pozostać w pojazdach, a kosztuje to £18 za zwierzę w jedną stronę.

Ray Ferris z Newcastle upon Tyne często podróżował promem ze swoim Biszonem, Bibi, do Niemiec i powiedział: „Podróż z moim pupilem promem DFDS jest doskonała. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z podróżowaniem, było jej bardzo wygodnie w naszym samochodzie, a powrót z nią w Dunkierce nie był żadnym problemem.”

Wydaje się, że emocjonalny koszt oddzielenia psa od właściciela powoduje, jest znacznie wyższy niż opłacenie paszportu dla swojego pupila i właśnie na te drugą opcję decyduje się coraz więcej i więcej podróżujących.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28060,00 $ tona 1,15% 9 kwi
 Cynk 2807,00 $ tona -0,71% 9 kwi
 Aluminium 2250,00 $ tona -0,75% 9 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.