• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Zmiany w zarządzie OT Logistics

28.08.2015 06:18 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Zmiany w zarządzie OT Logistics - GospodarkaMorska.pl

Rada Nadzorcza jednego z liderów branży TSL w Europie Środkowej i największego operatora portowego w Polsce zadecydowała o zmianach w składzie Zarządu Spółki, który docelowo będzie liczył trzech członków - na stanowisko Wiceprezesa powołany został dziś Ryszard Warzocha, a 1 września br. do Zarządu dołączy Piotr Ambrozowicz, o czym Spółka informowała pod koniec czerwca. Jednocześnie ze swoich stanowisk zostali odwołani Piotr Pawłowski, Lech Jeziorny oraz Daniel Stachiewicz.

Obejmujący stanowisko Wiceprezesa Zarządu Ryszard Warzocha z Grupą Kapitałową OT Logistics (GK OTL) związany jest od 2014 r. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu przejętej przez GK OTL na początku ub.r. spółki C.Hartwig Gdynia S.A. Do jego kluczowych zadań należy restrukturyzacja Spółki, jej rozwój oraz  integracja operacyjna z GK OTL.

Z branżą logistyczną związany jest od 1992 r. Doświadczenie zdobywał na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych organizacjach.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie na Wydziale Nawigacji o specjalności Ekonomika i Eksploatacja Portów Morskich. Posiada również dyplom MBA zdobyty w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

- Ryszard Warzocha jest niezwykle doświadczonym i kompetentnym menedżerem. W swojej karierze z sukcesem realizował projekty strategiczne dla największych międzynarodowych organizacji logistycznych na świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy, dlatego jestem przekonany, że w obliczu planów i ambicji Grupy, to właściwy człowiek na właściwym miejscu – wyjaśnia Zbigniew Nowik, Prezes Zarządu OT Logistics S.A.

W wyniku decyzji Rady Nadzorczej OTL z końcówki czerwca br., z dniem 1 września do składu Zarządu Spółki dołączy Piotr Ambrozowicz, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu międzynarodowymi organizacjami. Zostaną mu powierzone przede wszystkim zadania w zakresie dalszych przejęć.
Rada Nadzorcza Spółki odwołała z dniem 27 sierpnia trzech Członków Zarządu: Piotra Pawłowskiego, Lecha Jeziornego i Daniela Stachiewicza.

- W imieniu swoim i Rady Nadzorczej pragnę raz jeszcze serdecznie podziękować im za dotychczasową współpracę: Danielowi Stachiewiczowi za organizację i zarządzanie działami finansów i controllingu, Lechowi Jeziornemu – za nadzór właścicielski i opiekę nad pionem korporacyjnym, a Piotrowi Pawłowskiemu – za sukcesy w sprzedaży i aktywność w pozyskiwaniu nowych klientów. Wszystkim Panom gratuluję osiągniętych sukcesów i życzę kolejnych w przyszłości – mówi Zbigniew Nowik.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.