• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Więcej pomostów dla żeglarzy w Ustce

14.09.2015 11:10 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Więcej pomostów dla żeglarzy w Ustce - GospodarkaMorska.pl

Od piątku port w Ustce może pochwalić się nowymi pomostami cumowniczymi dla jachtów i żeglarzy. Inwestycja, warta ok. 300 tys. zł, została sfinansowana przez ustecki magistrat.

Z nowych pomostów można korzystać w zachodniej części portu przy Nadbrzeżu Sopockim. Obiekty miały powstać wcześniej, ale ich instalacja opóźniła się przez budowę nowego basenu portowego.

Pomosty mierzą ogółem 80 metrów i znajduje się przy nich 28 miejsc do cumowania. Nie znane są jeszcze stawki za cumowanie, ale urzędnicy zapewniają, że będą one konkurencyjne. Niedługo do pomostów dołączy zaplecze sanitarno-socjalne.

Inwestycja w pomosty to tylko początek budowy przyszłej mariny. O takim obiekcie w Ustce mówi się od dawna. Obecna liczba miejsc do cumowania już teraz jest niewystarczająca, bo ustecki port odwiedza co roku od 300 do 400 jachtów. Do tego należy doliczyć stałych rezydentów portu, których jednostki przekraczają liczbę 20.

Nowe miejsca rozejdą się więc bardzo szybko, podobnie jak w pobliskim Darłowie. Tam nowe 60 stanowisk zostało zarezerwowanych w kilka dni.

Dziękujemy za wysłane grafiki.