• <
HARTWIG SZCZECIN

Waimea Holding realizuje kolejne inwestycje w województwie zachodniopomorskim

jk

05.07.2017 08:46 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Waimea Holding realizuje kolejne inwestycje w województwie zachodniopomorskim
Waimea Holding realizuje kolejne inwestycje w województwie zachodniopomorskim - GospodarkaMorska.pl

Waimea Holding S.A. deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych planuje realizację kolejnych inwestycji w województwie zachodniopomorskim. W czerwcu rozpoczęła się budowa hali H w ramach kompleksu North West Logistic Park 2 w Szczecinie. To już czwarta hala realizowana w 2017 roku w ramach Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. i jedenasta hala realizowana od początku działalności spółki na rynku logistycznym.

Budowa hali H na terenie kompleksu North-West Logistic Park 2 przy ulicy Kniewskiej w Szczecinie rozpoczęła się pod koniec czerwca. Najemcą hali została firma KK Wind Solution, która posiada ponad dziesięcioletnie doświadczeniem w branży systemów sterujących dla farm wiatrowych. Ta nowoczesna firma jest częścią duńskiego koncernu, działającego w obszarze produkcji elektronicznych systemów sterowania i kontroli rozdzielnic elektroenergetycznych, głównie dla sektora energii odnawialnej. KK Wind Solution rozwija się niezwykle dynamicznie, w parku logistyczno-produkcyjnym North-West Logistic Park na powierzchni 6 000 mkw. swoją działalność prowadzi od 2014 roku. Powierzchnia najmu hali H wynosi 2 500 mkw., oddanie do użytkowania zaplanowano na początek IV kwartału 2017 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko – Inwest. Na początku kwietnia br. w oddanej do użytkowania hali G rozpoczęła działalność firma Mycs, niemiecki producent i dystrybutor wysokiej jakości mebli modułowych. Dogodne położenie North-West Logistic Park 2 w Szczecinie przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do infrastruktury transportowej, sieci europejskich autostrad, dróg ekspresowych i sieci kolejowych, a przede wszystkim sąsiedztwo Skandynawii i Niemiec zdecydowały o wyborze tej lokalizacji dla wielu firm na centra logistyczne i produkcyjne. Niewątpliwym atutem tego regionu jest poprawiająca się infrastruktura drogowa, dostępność bardzo dobrze przygotowanej i wykwalifikowanej kadry ze znajomością języków obcych.

–  Rynek powierzchni magazynowo-produkcyjnych w województwie zachodniopomorskim to nadal rynek mocno nienasycony. Obserwujemy duże zainteresowanie powierzchniami logistycznymi i wzrastającą aktywność inwestorów z krajów skandynawskich i niemieckich. Doceniamy dobry klimat inwestycyjny, który wytworzył się ze strony władz samorządowych. Jest to dla nas niezwykle istotne przy planowaniu kolejnych inwestycji w województwie zachodniopomorskim – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.

– Jesienią tego roku planujemy rozpoczęcie realizacji inwestycji na terenie Pomorskiej Strefy Ekonomicznej w Stargardzie. Na działce o powierzchni 16,7 hektara rozpocznie się budowa Waimea Logistic Park Stargard. Będzie to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 85 000 mkw. Planujemy wybudować 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, lekką produkcją oraz z obsługą logistyczną. Zainteresowanie najemców inwestycją w Stargardzie jest bardzo duże, jesteśmy w trakcie finalizowania kilku umów najmu. Prowadzimy także rozmowy w zakresie wybudowania w Polsce Północnej nowoczesnego terminala cargo w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. W naszej strategii przyjęliśmy za cel dostarczanie wysokiej jakości przestrzeni do prowadzenia działalności. Miesiąc temu oddaliśmy do użytkowania profesjonalny terminal cargo – Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka – pierwszy, prywatny terminal cargo w Polsce, położony na Podkarpaciu. Niewątpliwym atutem naszej Spółki jest spełnianie oczekiwań naszych klientów oraz szybkie reagowanie na nowe tendencje panujące na europejskich rynkach komercyjnych. Dzięki temu Spółka Waimea Holding może zaoferować najemcom najnowocześniejsze rozwiązania. Na każdym etapie procesu inwestycyjnego dbamy aby zapewnić naszym najemcom najwyższe standardy. W przypadku inwestycji w Szczecinie niezwykle ważne było aby dopasować przestrzenie do specjalistycznych wymagań produkcyjnych. Firmy skandynawskie i niemieckie doceniają region zachodniopomorski, dostępność kompetentnych pracowników, dobry klimat inwestycyjny, co bardzo nas cieszy i przekłada się na realizację naszych kolejnych inwestycji w tym regionie – dodaje Andrzej Rosiński.

Waimea Holding S.A. specjalizuje się w budowie nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy, które oferuje pod wynajem potencjalnym klientom. Do końca 2017 roku, od początku działalności na rynku logistycznym, wybuduje łącznie ponad 140 000 mkw. powierzchni magazynowej. W czerwcu br. oddała do użytkowania inwestycję wartą ponad 30 milionów złotych - Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka, multimodalny obiekt o powierzchni 6 700 mkw., który powstał na 2 hektarowej działce, na terenie przylegającym do Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W połowie czerwca została oddana do użytkowania hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 mkw. w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Realizowana jest także budowa kolejnej hali B w Bydgoszczy o powierzchni 16 000 mkw. W planach rozwoju Spółki Waimea Holding jest dostarczanie dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb kontrahentów wielofunkcyjnych obiektów magazynowych, przemysłowych oraz biurowych, oraz inwestycji build-to-suit (BTS) - budowanych na indywidualne zamówienie klientów. W roku 2018 inwestor planuje rozpoczęcie budowy obiektów magazynowo-produkcyjno-biurowych o łącznej powierzchni 60 000 mkw., w tym realizację kolejnych hal w ramach Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Korczowa oraz Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Parki logistyczne Waimea, w skład których wchodzą hale klasy A przeznaczone są pod logistykę, magazynowanie lub produkcję. Wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniają możliwość wysokiego składowania oraz wygodnego prowadzenia operacji logistycznych czy produkcyjnych. Projektowane i budowane Parki logistyczne Waimea mogą być dopasowane do indywidualnych preferencji i na potrzeby dedykowanego odbiorcy. Niewątpliwym atutem Spółki jest znajomość lokalnych potrzeb oraz szybkie reagowanie na nowe tendencje pojawiające na krajowych i europejskich rynkach komercyjnych. Firma oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i na każdym etapie procesu inwestycyjnego dba o zapewnienie najwyższych standardów realizowanych projektów.  Spółka Waimea Holding S.A., poprzez spółki celowe, rozpoczęła ekspansję i zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych w Polsce. W planach rozwoju Grupy Waimea są realizacje obiektów deweloperskich na terenie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40187,00 $ tona 1,80% 3 gru
 Cynk 3323,00 $ tona 0,91% 3 gru
 Aluminium 2647,00 $ tona -0,26% 3 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.